İlan No: #00097726
Kategori: Tamburlu Çayır Biçme Makinaları
Marka: Tınaz
Model Tipi: ÇBM-165
Model Yılı: 2016
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır (Yeni,Kullanılmamış)
İlan Tarihi: 31.01.2013
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2017
Konum: Kepsut / Balıkesir / Türkiye


  •    İş: +90 266 241 21 39
  •    İş: +90 266 241 35 95
  •    Fax: +90 266 249 58 68

Yetkili: Tınaz Tarım Makineleri
Kepsut / Balıkesir / Türkiye


Tamburlu Çayır Biçme Makinesi - 165 Cm

TAMBURLU ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ

Tamburlu Çayır Biçme Makinesi yatay düzlemde dönerek biçme yapan ve traktöre üç nokta askı düzeniyle bağlanan bir makinedir.
               
Makine üzerinde üç nokta askı sistemi, dişli kutusu, “V” Kayış – Kasnak sistemi, 2 adet biçme tamburu, her bir tamburda 3 adet bıçak olmak üzere toplam 6 adet bıçak, tahrik için mafsallı mil, üç nokta askı sistemine bağlı taşıma kolları ve taşıyıcı şasi bulunmaktadır. Makine iki ayrı şasi şeklinde düzenlenmiştir. Üç nokta askı sistemi ve kayış - kasnak  düzeni makinenin birinci şasisini oluşturmaktadır. İkinci şasi makinenin dişli kutusunu ve tamburları taşımaktadır. Dişli kutusu ile birinci şasi birbiriyle yanlardan 2 adet kaymalı yatakla bağlanmıştır. Dişliye hareketini veren kasnak rulmanla yataklandırılmıştır. Ayrıca, makinenin iki şasisi birbirine ve üç nokta askı sistemine bağlı olup boyu ayarlanabilir durumdadır.
               
Makine üstten tahrikli tiptedir. Traktör kuyruk milinden mafsallı mil ile alınan hareket üç kanallı bir “V” kayış-kasnak sistemine,buradan dişli kutusuna, dişli kutusundaki konik dişliler vasıtasıyla tambur millerine ve biçme disklerine iletilmektedir. Traktör kuyruk mili devri, ilk kademede kayış – kasnak sistemi ile ikinci kademede ise konik dişlilerle yükseltilerek biçme disklerine ulaştırılmaktadır.
               
Dişli kutusu yağ banyolu sistem ile çalışır. Sızdırmazlık bir conta ile sağlanmıştır. Dişli kutusunda, kayış – kasnakla iletilen hareketin yönünü değiştiren ve devrini arttıran bir çift, biçme disklerine hareket veren iki çift olmak üzere toplam üç çift konik dişli mevcuttur.
               
İkinci tambur milinin konik dişlisine hareket yataklandırılmış mil ile sağlanmaktadır. Ara mil dişli kutusuna biri ortada, ikisi baş tarafta olmak üzere toplam üç adet rulmanla  yataklandırılmıştır. Ara mil üzerindeki konik dişlileri dönüş hareketini tambur mili dişlilerini ters ilettiklerinden biçme diskleri birbirlerinin aksi yönünde dönmektedir. Böylece ortada bir ot namlusu oluşturulmaktadır.
               
Her biçme diskinde her biri yay baskılı üçer adet kesici bıçak mevcuttur. Bıçakların iki tarafı da kesme özelliğine sahiptir. Diskler birbirlerinin tersine döndüklerinden, bir diskte aşınan bıçağın diğer tarafı ikinci diskte kullanılabilir. Kesici bıçaklar özel anahtarla diski sökmeden çıkarılıp değiştirilmektedir.
               
Biçme makinesinin çalışma emniyeti bu tip makinelerle kullanılan yay baskılı emniyet düzeniyle sağlanmıştır. Ayrıca traktör kuyruk milinden mafsallı mille hareketin iletildiği makine ana milinde, yaylı emniyet kavraması mevcuttur.
               
Makinenin pistonlu bir çeşidi de mevcuttur. Bu hidrolik sistemle çalışan pistonlar , makinenin eğimli bölgelerde de rahatlıkla biçme yapmasını sağlar. Tamburlu çayır biçme makinelerine gerektiğinde emniyet sağlamak açısından brandalı muhafaza sistemi monte edilmektedir.
               
Tamburlu Çayır Biçme Makinesi  iş genişliğine göre 2 ’ye ayrılır.
· 135 ‘lik  Tamburlu Çayır Biçme Makinesi
· 165 ‘lik  Tamburlu Çayır Biçme Makinesi

 

 

 165 ‘LİK TAMBURLU
ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ

Toplam Uzunluk

İşte 830 mm
Yolda 2760 mm

Toplam Genişlik

İşte 2860 mm
Yolda 1000 mm

Toplam Yükseklik

1090 mm

Makinenin İş Genişliği

1650 mm

Makinenin İş Hızı

10 Km / Saat

Makinenin İş Hacmi

16.50 Dönüm

“V” Kayış Ölçüleri

17 x 2850 mm

Makinenin Biçme Disk Sayısı

2 Adet

Kesici Bıçak Sayısı

6 Adet

Kesici Bıçağın Uzunluğu

105 mm

Kesici Bıçağın Genişliği

: 46 mm

Kesici Bıçağın Kalınlığı

3 mm

Bağlantı Delik Çapı

: Ø 21 mm

Kullanılan Konik Dişli Çift Sayısı

3 Adet

Makinenin Ağırlığı

360 Kg

Makinenin Ağırlığı (Muhafazalı)

405 Kg

Kuyruk Mili Hızı

540 d/dk.

Tamburlu Çayır Biçme Makinesi - 165 Cm, Sıfır (Yeni,Kullanılmamış) Satılık Tamburlu Çayır Biçme Makinesi - 165 Cm, Tınaz ÇBM-165 0 TL Fiyat'la

makinaturkiye.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makinaturkiye.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

  destek@makinaturkiye.com