İlan No: #00096734
Kategori: Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemleri
Marka: Aqua Sense
Model Tipi: ASUV 20
Model Yılı: 2016
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır (Yeni,Kullanılmamış)
İlan Tarihi: 27.01.2013
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2017
Konum: Kadıköy / İstanbul / Türkiye


  •    İş: +90 216 467 29 38
  •    Fax: +90 216 467 25 27

Yetkili: İlke Mühendislik
Kadıköy / İstanbul / Türkiye


Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemi

 

Yüksek etkili UV lambası
- Paslanmaz çelik gövde
- Korumalı elektronik kart
- Çalışma saati göstergesi
- Işıklı arıza uyarısı

Aquasense ultraviyole üniteleri, görünür ve görünmeyen ışınlar arasında kalan ışın tipi olan ultraviyole ışınları vasıtasıyla suda bulunan bakteri, mantar, virüs ve benzeri mikroorganizmaların DNA yapılarının parçalanarak etkisiz hale getirilmesi işini gerçekleştiren ünitelerdir.


 

Ultraviyole sistemlerinde, 254 nm dalga boyunda UV ışını sağlayan, içi civa buharı ile doldurulmuş, fluoresan tipindeki lambalar kullanılmaktadır. Lambanın su ile temasını engellemek amacıyla UV ışınını en üst düzeyde geçiren kuartz kılıflar kullanılmaktadır.


 

Sistem içerisinden geçen sular bakteriyolojik açıdan % 99,99 oranında dezenfekte edilmiş olmaktadır. Suya herhangi bir kimyasal eklemeden çalışması nedeniyle suyun tadında ve niteliklerinde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.


 

Aquasense ultraviyole sterilizasyon sistemleri; hastaneler, laboratuarlar, gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi, balık ve hayvancılık çiftlikleri, elektronik endüstrisi, içme suyu arıtma ve şişeleme tesisleri, restaurantlar gibi su sterilizasyonunun önemli olduğu her sektörde vazgeçilmez bir uygulamadır.


 

UV ışınlarının sudaki mikroorganizmalara etkili bir şekilde ulaşabilmesi için suyun fiziksel arıtmasının yapılmış ve içindeki tortu ve bulanıklığın giderilmiş olması lazımdır. Bu sebeple UV ünitesi öncesi 5 mikron hassasiyetinde tortu filtresi kullanılması gereklidir.


 

Kullanılan UV lambalarının ömrü 9.000 saattir ve bu süre sonunda yenisi ile değiştirilmelidir.


 

Mikrobiyolojik arıtımda diğer bir uygulama olan; suyun dezenfeksiyonu için, suya klor dozajlama yöntemi ile yapılan arıtım işleminden sonra ise mutlaka Aktif Karbon Filtresi kullanılarak suya karıştırılan Klor alınmalıdır.

Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemi, Sıfır (Yeni,Kullanılmamış) Satılık Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemi, Aqua Sense ASUV 20 0 TL Fiyat'la

makinaturkiye.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makinaturkiye.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

  destek@makinaturkiye.com