İlan No: #00096904
Kategori: Demineralizasyon Sistemler
Marka: Hydro Safe
Model Tipi: H-DS-001
Model Yılı: 2016
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır (Yeni,Kullanılmamış)
İlan Tarihi: 15.02.2011
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2017
Konum: Beyoğlu / İstanbul / Türkiye


  •    İş: +90 212 243 86 36
  •    Fax: +90 212 243 86 69

Yetkili: Hsc Arıtım
Beyoğlu / İstanbul / Türkiye


Demineralizasyon Sistemi / Hydro Safe H-Ds-001

 

demineralizasyon sistemleri
 

Suda bulunan bütün yabancı iyonların ortadan kaldırmak ve suyu saflaştırmak için uygulanan iyon değiştirme işlemidir. Bu işlem, suyun anyonik ve katyonik reçinelerden geçirilmesi sureti ile sağlanır. Su ilk olarak H+ yüklü katyonik reçineden geçirilerek, pozitif yüklü iyonlar hidrojen iyonu ile yer değiştirir. Daha sonra OH- yüklü anyonik reçineden geçerek sudaki negatif yüklü iyonlar hidroksit iyonu ile yer değiştirir. İyonların yer değiştirmesi sonucu H+ ve OH- iyonları suyu oluşturur.

H+ + OH- ----------------> H2O

Deiyonizasyon (demineralizasyon) sistemlerinde yüksek kalitede saf su elde edilmesi mümkündür. Suyun karakterine bağlı olarak istenilen iletkenlik değerine ulaşmak için katyonik ve anyonik reçinelerden sonra mixbed reçinelerde sisteme ilave edilebilir.

Deiyonizasyon işleminde kullanılan katyonik reçine H+ (hidrojen) iyonu ile yüklüdür. Bu reçinenin rejenere edilmesinde asit(hidroklorik asit) kullanılır. Aynı biçimde bu sistemde kullanılan anyonik reçine OH- (Hidroksit) iyonu ile yüklüdür. Bu reçinenin rejenereasyonunda baz (sodyum hidroksit yani kostik) kullanılmaktadır.

Demineralizasyon Sistemi / Hydro Safe H-Ds-001, Sıfır (Yeni,Kullanılmamış) Satılık Demineralizasyon Sistemi / Hydro Safe H-Ds-001, Hydro Safe H-DS-001 0 TL Fiyat'la

makinaturkiye.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makinaturkiye.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

  destek@makinaturkiye.com