İlan No: #00088591
Kategori: Agromel Makinası
Marka: Üstün
Model Tipi: ÜSMA-90
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 15.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Esenyurt / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 212 428 01 05
  • +90 212 428 20 15
  • +90 212 428 38 81

Yetkili: Üstün İş Makina

Esenyurt / İstanbul / Türkiye


Agromel Makinesi / Üstün Üsma-90

 


AGROMEL (KURUTMA) MAKİNASI

Agromeller hafif, uçuşan maddeleri yoğunlaştırmak ,ıslak ve nemli plastikleri kurutmak ve gazını alarak ekstruderin veya başka bir makinenin hunisini beslemek için daha yoğun ve ağır bir hale getirirler. Dibinde dönen iki bıçağı olan silindir şeklinde bir makinedir. Bu bıçakların yarattığı sürtünme etkisiyle oluşan ısı malzemeyi yumuşama noktasına kadar ısıtır, ardından gerekiyorsa kullanıcı tarafından makineye su eklenir ve karışım dibe çöker. Su buharlaştıktan sonra çıkan ürün ufak mısır patlaklarına benzer. Agromelin yaptığı bütün iş budur.

Peki, bu makineleri kullanmayı gerektiren şey nedir?

Agromeller gelen ürünün ıslak, kuru veya su damlatıyor olmasını önemsemez. Çünkü ürün ne halde olursa olsun yaydıkları sıcaklıkla önce ürünü kurutacak ardından yoğunlaştıracaklardır. Ayrıca agromeller malzemenin cinsiyle de pek ilgilenmezler, çünkü farklı yumuşama sıcaklıkları olan maddeleri farklı sıcaklıklarda yoğunlaştıracaklardır. Yoğunlaşmış ürün bir depoya aktarılarak orada karıştırılabilir ve böylece sabit bir kalite yakalanabilir. Ayrıca agromeller için ürünün tipi de pek önemli değildir. Film, ip, ağ gibi çeşitli malzemeleri, kesilmiş boyutları ne olursa olsun, işini bilen bir operatör tarafından kullanıldığında güvenle işlerler. Ayrıca bakımları çok kolaydır, bıçaklarını değiştirmek 10 dakikadan fazla sürmez.

Agromel makinelerimiz rutubetli kırılmış, sıkılmış mamulleri, temiz ambalaj ürünleri ve teleflere göre dizayn edilmektedir.

Kazan içerisinde rotor ile birlikte yüksek hızda dönen bıçaklar, kazan çevresinde bulunan sabit bıçaklar vasıtası ile plastikleri ısıtarak parçalar. Parçalanan ve ısınan plastik parçacıkları az miktarda su ile şoklanabilir ve gazı alındıktan sonra yeniden kullanılabilir plastik haline dönüştürülür.


Teknik Özellikler

Kazan gövdesi Ø60-Ø130 cm’dir.
Gövde saç kalınlığı yaklaşık 12mm ‘dir .
Ağır hizmet çeliği ve saclarından, tamamen gaz altı kaynaklı üretim yapılmaktadır. (İsteğe göre CRNI Inox yapılabilir)
Gövde içi palet şarj alanı krom gömlek geçme olarak dizayn edilmiştir.
Saatte yaklaşık olarak 100-600 kg kapasitede üretim yapılabilir.
Agromel Makinesi pnömatik açılır kapaklıdır.
1 adet döner palet, 2 adet döner palet bıçağı ve sabit bıçak bulunmaktadır.
Volant ağırlıkları sisteme uygun seçilerek enerji sarfiyatının asgariye indirilmesi amaçlanmaktadır.
Yüksek hızla çalışan volant ve kasnak gibi parçaların balans ayarları imalat süresinde tarafımızdan yapılmaktadır.
Rotora güç aktarımı, güvenlik siperliği içerisindeki B tipi V kayışlar ile gerçekleştirilmektedir.
Sistem, V kayışlarının çeşitli nedenlerle kopması sonucunda değişim sürecinde doğacak olan zaman kaybına engel olmak amacı ile kolay değişimini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.
Mevcut olan yatak sistemleri yapılan çalışmalar sonunda daha uzun ömürlü işlev sağlayabilecek aşamaya getirilmiştir.
Standart yağlama sistemi geliştirilerek, makinenin işlevine engel olmaksızın dışarıdan müdahale ile çeşitli parçalara yağlama yapılabilmesi sağlanmıştır.
Makine çevresinde çeşitli sebeplerle herhangi bir tehlikeye yol açılmasını önlenmek açısından Agromel Makinesi çevresel olarak muhafaza panelleri ile korunmaktadır.
Agromel Makinesi volant rulmanları yüksek hıza ve yüke dayanıklı olarak seçilmektedir.
Kontrol panelleri, elektrik güç üniteleri ve enerji aktarım kabloları, tüm güvenlik şartnamelerine ve CE standartlarına uyumludur.
Makinelerimiz TSE, Garanti Belgesi, Satış Sonrası Yeterlilik Belgesi ve CE belgelerine haizdir.

Agromel Makinesi / Üstün Üsma-90, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!