İlan No: #00098875
Kategori: Biçerdöver
Marka: New Holland
Model Tipi: CS 6050
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Acıpayam / Denizli / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Demo Firma

Fatih / İstanbul / Türkiye


Biçerdöver 240 Hp / New Holland Cs 6050

Besleme boğazı

New Holland CS serisi biçerdöverin uzun besleme boğazı, tabla ardında kalan anızın izlenebilmesine olanak tanır. Tabla tarafından biçilen ürün, özel tasarımlı boğaz lamaları ile harmanlama sistemine iletilir. 5 sarsaklı modelde iki sıra, 6 sarsaklı modelde ise üç sıra boğaz laması bulunur. Özel profil tasarımına sahip boğaz lamaları, ürüne zarar vermeksizin son derece düzenli ve dengeli besleme yapar.

Hidrolik kusturma sistemi

Ağır ve yoğun ürün koşullarında besleme boğazında bir tıkanma oluşması halinde, söz konusu tıkanıklık, kabinden inmeksizin hidrolik kusturma sistemi devreye sokularak açılır. Hidrolik kusturma sisteminin sahip olduğu ileri-geri her iki yönde hareket özelliği sayesinde, tabla ve besleme boğaz hem normal besleme yönünde, hem de ters yönde döndürülerek, oluşması olası en ağır tıkanıklıklar bile kolaylıkla giderilir.

Yüksek harmanlama kapasitesi ve Opti-Thresh™ sistemi

New Holland CS serisi biçerdöverlerde harmanlama sisteminin kalbi olan  60,7 cm çapındaki batör ve 121 derecelik benzersiz sarma açısıyla batörü saran kontrbatör ile oluşturulan geniş harmanlama alanı, CS serisi biçerdöverlere yüksek harmanlama kapasitesi kazandırmaktadır. Patentli Opti-Thresh sistemi, geleneksel devir ve pozisyon ayarlarına ek olarak, kontrbatörün son çeyreklik diliminin hasat koşullarına bağlı olarak açılıp kapatılması prensibine dayanmaktadır. Bu özellik sayesinde, özellikle kuru ve kırılgan ürün koşullarında kontrbatörün son çeyreklik dilimi açılarak sap kalitesi korunur. Ağır ve nemli koşullarda ise aynı kısım kapatılarak harmanlama kapasitesi artırılır.

İsteğe bağlı ikinci batör

İsteğe bağlı olarak sunulan ikinci batör seçeneği ile, gün içerisinde daha uzun süre çalışmak ve çeltik gibi ürünleri yüksek kapasitede ve kalitede hasat etmek mümkündür. İkinci batör ile, tek batörlü biçerdöverle hasatın mümkün olmadığı, nem düzeyinin yüksek olduğu sabah erken ve akşam geç saatlerde de hasat yapmak ve toplam hasat kapasitesini artırmak mümkündür.
Farklı ürün koşullarında yüksek harmanlama kapasitesini ve dane-sap kalitesini korumak amacıyla, ikinci batör ile kontrbatör arasındaki mesafe ayarlanarak, kuru koşullarda sapın kırılması önlenirken, ağır ve nemli koşullarda harmanlama performansı artırılır.

Üstün temizleme performansı

New Holland CS serisi Biçerdöverlerde çift etkili temizleme pabuçları üzerinde zıt yönlerde hareket eden üst ve alt elekler, yüksek temizleme verimi ortaya koyar. Toplam elek alanı, 5 sarsaklı modelde 4,32 m², 6 sarsaklı modelde ise 5,21 m² ’dir. Üst eleğin önünde bulunan ön elek, ek bir eleme alanı oluşturmasının yanı sıra, ön elekten üst eleğe dökülen taneler, bu akış esnasında maruz kaldıkları güçlü hava akımının etkisi ile daha üst eleğe düşmeden pek çok yabancı maddeden arınmış olur.  Bu sayede üst ve alt eleğin yükü hafifletilir ve temizleme verimi artar.


New Holland CS serisi Biçerdöverlerde isteğe bağlı olarak sunulan otomatik elek dengeleme sistemi Smart Sieve, % 25 eğime kadar meyilli arazilerde eleklerin hareket doğrultularını otomatik olarak düzenleyerek, elekleri otomatik olarak dengeler ve temizleme kapasitesini en üst düzeyde tutar.

Ön elek, üst elek ve alt elekten oluşan yüksek kapasiteli temizleme sistemi.

 Yüksek boşaltma hızı

New Holland CS serisi Biçerdöverlerin sahip olduğu 72 l/s’lik yüksek boşaltma hızı ile, CS 6050’nin dane deposu yaklaşık olarak 1 dakika 30 saniye, CS 6080 modelinin  dane deposu ise yaklaşık 2 dakikada boşaltılır ve hasat dışında geçen zaman en az düzeyde tutulur.
Yüksek kapasiteli dane deposu, konumu ve şekli açısından ideal ağırlık dağılımı sağlayarak her koşulda biçerdöverin ideal ön-arka ağırlık dengesini korur.

İsteğe bağlı sap kıyıcı

İsteğe bağlı olarak sunulan sap kıyıcıda, testere dişli bıçaklar, büyük çaplı bir rotor üzerinde bulunur. Bıçakların özel tasarımı, oluşturduğu ek hava akımı ile kıyılan materyalin tarla yüzeyine dağıtımına katkıda bulunur.

Kabin

New Holland CS serisi Biçerdöverlerde kullanılan Discovery Plus kabin, başarılı ses ve titreşim izolasyonu, güçlü kliması ve ergonomik kumandalarıyla operatörlere son derece konforlu bir çalışma ortamı sağlar.

Çok çeşitli ayar fonksiyonlarına sahip dümenleme kolonu ve operatör koltuğu ile opertörlere uzun saatler boyu yorulmadan çalışma olanağı tanır.

Kumanda konsolu

Operatör koltuğuna entegre olan ve çalışma esnasında operatör ile birlikte hareket eden kumanda konsolu, Biçerdöverin tüm hasat-harman fonksiyonlarına  kumanda eden düğmeleri üzerinde barındırır. Kumanda konsolu son derece sade ve kullanışlı yapıdadır. Bütün kumanda düğmeleri, operatör için en verimli çalışma ortamı oluşturacak şekilde tasarlanmış ve konumlandırılmıştır.

Kumanda konsolunun hemen yanına konumlandırılmış olan vites kolu ve sıralı vites kutusunun özel tasarımı, fonksiyonel kumanda konumlandırma prensbinin en iyi örneklerinden biridir.


Sınırsız görüş açısı

New Holland CS serisi Biçerdöverlerde kullanılan Discovery Plus kabinin özel tasarımı, operatörlere sınırsız bir görüş açısı kazandırmakta; ürünün, tablanın ve tabla arkasında kalan anızın kolaylıkla izlenmesine olanak tanımaktadır. Özel açılarla konumlandırılmış çok sayıda fardan oluşan güçlü aydınlatma sistemi ile gece çalışmaları gündüzden farksızdır.


Güçlü, güvenilir ve ekonomik Iveco motorlar

New Holland CS serisi biçerdöverlerde, Common Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip NEF (CS 6050) ve Iveco Cursor 9 (CS 6080) tipi motorlar kullanılmaktadır. Common Rail sisteminin beraberinde getirdiği yüksek güç, düşük yakıt tüketimi, düşük gürültü ve egsoz emisyonu ile, gece-gündüz yüksek kapasitede kesintisiz çalışmak mümkündür.

Posi-Torque™ olarak ifade edilen yük algılama sistemi, batörde bir zorlanma ya da sıkışma sonucu oluşabilecek aşırı yüklenme durumunda batör tahrik kayışının kaymasını önleyen ve bu ekstra yükü motor kasnağına kayıpsız bir şekilde ileten bir sistemdir. Sistem, zorlanma anında hareketi ileten kasnak çapını büyütür ve kayışı gererek kaymasını engeller. Bu arada Common Rail sistemi, yükü algılayarak silindirlere gönderilen yakıt miktarını anlık olarak artırır ve motor devir kaybetmeden gerekli gücü üreterek harmanlama sistemine iletir. Bu sayede güç kaybı yaşanmaz ve kayış ömrü uzar.

Çeltik hasadında yüksek kapasite

New Holland CS serisi biçerdöverler için özel olarak tasarlanmış ve çok zorlu tarla koşullarında yapılan testler ile dayanıklılığı ve güvenilirliği kanıtlanmış olan palet takımları, yüksek harmanlama kapasitesi ile birleşerek, New Holland CS serisi Biçerdöverlere çeltik hasadında da üstün bir performans kazandırmaktadır. 

Bütün CS serisi Biçerdöverlerde standart olan ağır hizmet tipi son redüksiyon dişli kutuları (cerler) en zorlu koşullarda bile güven ve enmiyetle yüksek kapasitede hasat yapmayı sağlamaktadır.

Biçerdöver 240 Hp / New Holland Cs 6050, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!