Elektro-Hidrolik Ameliyat Masası

İlan No : #00109523
Kategori: Ameliyat Masası
Marka: Bıçakcılar
Model Tipi: 2000R
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: 7 Gün
Konum: Halil Rıfatpaşa Mah. / Şişli / İstanbul
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Havale / EFT, Kredi Kartı
Fiyat Sorunuz

Elektro-Hidrolik Ameliyat Masası Ref: M2C 000 0 0

Bıçakcılar Model 2000R Ameliyat Masası, ameliyatlarda hastalara verilen değişik pozisyonlar gözönüne alınarak projelendirildi. Tasarımında hasta ve kullanıcının güvenliği ön planda tutuldu. Üretiminde ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz çelik ve yüksek kaliteli girdiler kullanıldı.

Masanın aşağı/yukarı, yatay kayma, sırt bölümü aşağı/yukarı, Trendelenburg/ters Trendelenburg, sağ/sol lateral, böbrek cerrahisi pozisyonları ve Trendelenburg ile sırt bölümünü kaldırma hareketleri elektro-hidrolik sistem ile gerçekleşir. Bu hareketler, kablolu el kumandası ile sessiz ve titreşimsiz olarak yapılır. El kumandasının arızalanması durumunda şase üzerinde bulunan acil müdahale butonları yardımıyla el kumandasındaki tüm fonksiyonlar yapılabilmektedir. Pozisyon değişikliklerindeki hareket hızı sabittir. Baş ve ayak bölümlerinin hareketleri mekanik olarak sağlanır. Masa tabanı sabit konumdayken, masanın üst bölümü ekseni etrafında 355° döndürülebilir.

Masanın hareketlerini sağlayan elektro-hidrolik sistem, entegre akü şarj sistemi ile beslenir ve elektrik kesintilerinde masaya toplam 30 dakikalık hareket süresi (yaklaşık 30 tam hareket) sağlanır.

Masa üst tablası sıvıya dayanıklı HPL-Compact laminant malzemeden üretilmiştir. Baş, sırt, oturma ve ayak (sağ ve sol) bölümlerinden oluşan tabla hasta konforu ve hijyen gereklerini sağlayan Compact laminanta enjekte edilmiş 3 cm kalınlığında özel tasarım poliüretan minderlerle kaplıdır. Minderler; antistatiktir; sıvı geçirmez ve kolay temizlenir. Yerlerinden çıkarılmaları ve takılmaları kolaydır.

Opsiyonel olarak sunulan ve kolaylıkla monte edilebilen “pim seti” sayesinde masa üstü yükseltilerek radyolojik incelemelere olanak sağlanır. Model 2000R, yatay hareket yeteneği ile C kollu röntgen cihazları ile kullanıma uygundur.

“T” şeklindeki masa tabanı, ameliyat ekibine çalışmaları sırasında rahat hareket olanağı sağlar. Masa tabanı ve elektro-hidrolik piston koruması paslanmaz çeliktendir. Masa, antistatik özelliğe sahip dört tekerleği ile kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilir ve zemin farklılıklarını dengelemek için en az üç noktada fren sistemi ile istenen konumda sabitlenir. Aksesuarlar, masanın her iki yanında bulunan paslanmaz çelikten üretilmiş kenar raylar üzerine monte edilir.

Model 2000R, yüksek teknoloji ve üretim kalitesinin yanısıra, satış sonrası hizmet garantisi ile de uzun dönemli bir yatırımdır.

 

 

POZİSYONLAR

 

Baş bölümü: Yukarı 18°, aşağı 90°, sırt bölümünden 5 cm uzaklaşır, çıkarılabilir
Lateral: 30° sağ, 30° sol
Trendelenburg: 30°
Ters-Trendelenburg: 30°
Sırt bölümü:

45° aşağı,
75° yukarı,
50° yukarı (Radyografik masa üstü pim seti ile)

Refleks: 45°
Fleks: 20°
Ayak bölümü: 90° aşağı, 15° yukarı, 90° yana açılabilir, çıkarılabilir, bağımsız hareket
Böbrek cerrahisi: 105°
Masa üstü: Taban sabit, 355° döner,
250 mm yatay hareket (Sliding)

 

 

STANDART AKSESUARLAR

 

  Anestezi çerçevesi (1 adet)
Serum askısı (1 adet)
Omuz destek (2 adet)
Vücut destek (2 adet)
Kol bölümü (2 adet)
Ayak destek (2 adet)
Vücut kemer grubu (1 adet)
Poliüretan minder (1 takım

 

 

İSTEĞE BAĞLI AKSESUARLAR

 

Radyografik masa üstü seti
Röntgen kaset sürücü
“U” tipi baş bölümü
Çivili başlık
Oturma pozisyonu bağlantı parçası - çivili başlık için
Proktoloji parçası
Kol destek
Bilek kemeri
Litotomi bacak askısı
Diz destek
Artroskopik diz destek
Diz bölümü
Atık toplama
Baş bölümü - yükselebilir
Kol traksiyon sistemi
Aksesuar sehpası

Elektro-Hidrolik Ameliyat Masası Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!