İlan No: #00091483
Kategori: Gezer Köprülü Vinç
Marka: Kangal Vinç
Model Tipi: K-GKV-12 TON
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 30.01.2013
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Başakşehir / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 212 671 40 38
  • +90 212 671 40 39

Yetkili: Kangal Vinç

Başakşehir / İstanbul / Türkiye


Gezer Vinç Çift Kiriş - 12 Ton

 

Teknik Özellikler

İnsan gücüyle yapılamayacak işler teknolojinin ürünü olan makineler kullanılarak yapılmaktadır. Bu makinelerden biride vinçlerdir. Vincin genelde malzemeleri yükseğe kaldırmakta ve farklı doğrultularda hareket ettirilerek fabrikalarda, atölyelerde, açık alanlarda, kapalı alanlarda, katlı binalarda
Ve inşaat sahasında istenilen yere götürmekte kullanılmaktadır.
Vinçler, monoray vinçler, tek kirişli vinçler, döner arabalı vinçler, sabit vinçler, çift kirişli vinçler, alçak tavan vinçleri, pergel vinçler, gezer köprülü vinçler, portal vinçler ve yandan askılı vinçler olarak oluşur.
Yükün kaldırılması, makaralar üzerinden dolanan tel halatın bir tambura sarılmasıyla sağlanır. Vinç kolunun tepesine bir makara takılmıştır; tamburdan gelen tel halat bu makaranın üstünden geçer, alttaki makaranın çevresinden dolanır ve sonra ucunun bağlı olduğu vinç koluna gelir. Alttaki makara yükün takılı olduğu kancayı taşır. Bu makara halat kıvrımına oturmuştur ve halatın A ve B ile işaretli kollan makarayı taşır. Eğer yükün ağırlığı W ise, A ve B kollan bu yükü eşit olarak paylaşacağından, her biri üzerindeki çekme kuvveti de W’nun yarısı kadar olacaktır. Makara sayısının artırılmasıyla vincin mekanik verimi de artınlabilir. Aynca, halat üzerinde bir çekme kuvveti yaratmak için, halatın sarıldığı tambur, dişli çarkların yardımıyla döndürülür. Böylece tamburu döndürmek için gerekli kuvvet yükün ağırlığından kat kat küçük olabilir ve 200 tonun üzerindeki yükler kolayca kaldırılabilir. Genellikle büyük inşaat alanlarında görülen büyük hareketli vinçler, basit kollu vinçlerin geliştirilmiş bir biçimidir. Bunlar çoğunlukla ray üzerine oturtularak inşaat alanında hareket ettirilebilir. Hareketli vinçlerde vinç kolu genellikle çelik kafes sisteminde yapılmıştır; Vinç tamburu genellikle bir elektrik motoru ile hareket verilir. Ağır parçaların taşınmasının gerektiği büyük atölyelerde gezer köprü vinçler kullanılır. Atölyenin iki yan duvarı arasında yer alan güçlü bir çelik putrel ya da kiriş bu tür bir vincin ana parçasını oluşturur. Bu kirişin iki ucunda, atölye yan duvarlarının üst kesimlerindeki köşebentler üzerine döşenmiş raylar üstünde hareket eden tekerlekler bulunur. Kaldırma donanımı, kiriş üzerinde hareket edebilen ve "kedi" denen bir vinç arabasında taşınır ve böylece yükler atölyenin her yerine ulaştırılabilir.Arabadan aşağı sarkıtılmış küçük bir kumanda panosundan denetlenebilir ve böylece operatör yerde durarak bütün işlemleri yürütebilir.

Kullanım Alanları

İnsan gücüyle yapılamayacak işler teknolojinin ürünü olan vinçler kullanılarak yapılmaktadır. Bu makinelerden biride vinçlerdir.

Gezer Vinç Çift Kiriş - 12 Ton, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!