İlan No: #00103585
Kategori: Jet Uçak
Marka: Cessna
Model Tipi: Citation Columbus
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Çankaya / Ankara / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
Satış Detayı: Leasing'e Uygun
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Emair Havacılık

Çankaya / Ankara / Türkiye


İş Jet Uçağı ( 8-12 Yolcu )

Columbus için belirlediğimiz model, son derece net çizgilere sahip. Gelişmeye başlayan küresel ekonominin olağanüstü fırsatlarını yakalamaya yönelik olarak ortaya çıkan müşteri taleplerini takip etmek. Ardından müşterilerimizin bu fırsatları keşfetmelerine ve yenilerini bulmalarına imkan sağlayacak yeni bir uçak yaratmak. Müşterilerimize sağladığımız bu uzun menzilli amiral gemisi ile onların istedikleri yere rahat bir şekilde ulaşmasını sağlayacağız.

Columbus, Citation’ları dünyanın en çok satan iş jetleri kategorisine sokan her türlü özelliğe sahip. Kullanımı kolay sistemler, uçuş kolaylığı, güvenilirlik, düşük bakım maliyeti, özel destek ekibi, mükemmel performans ve kısa süreli ve karmaşıklıktan uzak bir eğitim.

Fırsatlarınız her nerede ve ne hızda ortaya çıkarsa çıksın, Columbus ile bu fırsatlara istediğiniz kadar hızlı ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde cevap vereceksiniz. Columbus’a sahip olduğunuzda, kıtalararası seyahatlerde sıkça karşılaşılan sıkıntılı süreçleri yaşamak yerine, sadece seyahat etmenin keyfini yaşayacaksınız. En önemlisi bunu istediğiniz zaman, istediğiniz yere ve istediğiniz sıklıkta yapacaksınız.
 
Columbus’la; Münih’ten New York’a tutun da, Londra’dan Dubai’ye, Sidney’den Singapur’a, Sao Paulo’dan Miami’ye bir çok seyahati durmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. Columbus sizi, Johannesburg’dan  Avrupa’ya seyahat etmek de dahil olmak üzere, sayısız diğer yerleşim yerlerine, sadece bir  kez yakıt ikmali yaparak taşıyacaktır. Tipik uzun menzilli seyahatlerde bile, azami seyir hızı olan Mach .85 sürat ile gideceğiniz noktaya kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Toplam kabin uzunluğu 36.3 feet (11.1 metre)’tir. Bagaj hacmi kendi sınıfındaki uçaklar içinde en yüksek kapasiteyi temsil eder. Yolcu oturma alanı da sınıfı içinde en büyüktür. Aynı şekilde bacak uzatma mesafesi ve tavan yüksekliği. Bu bakımdan Columbus’un ayakta durulabiln kabininin yüksekliği 73 inç (1.86 metre)’ten fazladır.

Columbus, zarif hatlar içerisine yerleştirilmiş kontrol edilebilir gömme ve endirek LED aydınlatma sistemine sahiptir. Koltuklar, içi tamamiyle köpük dolgulu yumuşak ve esnek yapıda yüksek kalite deri ile kaplıdır. PDA, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlara kablosuz bağlantı imkanı uçağınızın size sağlayacağı konfor unsurlarının sadece bir tanesidir. En son yazılım sistemlerinin kullanılması sayesinde de, sizi hem kokpitle hem de yerle irtibatlandırır.

Kokpit, Rockwell Collins’in yeni Pro Line Fusion Sistemi ile donatılmıştır.

Columbus’un kokpitinde, tamamıyla entegre, dört adet geniş LCD ekranlı aviyonikler görev  yapmaktadır . Bu kokpit aynı zamanda Head-Up Guidance Sistemi (HGSTM), grafik uçuş planlaması, sentetik ve geliştirilmiş görüntü ve Rockwell Collins’in ödül kazanmış olan MultiScan Tehlike Tespit Sistemi ile donatılmıştır.

Citation Columbus’a dikkatle baktığınızda son 500 yıl içinde dünyamızda yapılmış en büyük buluş olduğunu görürsünüz. Ve burun kısmından kuyruğuna 77 feet, kanat açıklığı 80 feet olan Columbus, Cessna’nın tarihinde Citation adını almış en geniş, en konforlu, en uzun menzilli, en gelişmiş ve en büyük uçaktır.

Aynı zamanda bugüne kadar tasarlanmış en verimli ve en hızlı iş jetidir.

4.000 deniz mili menzili ve altı feet’in üzerinde olan kabin yüksekliği, bu yeni amiral gemisini gerçek bir küresel Citation yapmaktadır. Yeni güçlü motorları, aerodinamik yapısı, bir hayli ileri kanat tasarımı onu hayli geniş olan görev profiline uygun bir performans şampiyonu haline getirmiştir.  Mach .85’lık seyir hızıyla Columbus etkileyici menzil değerleri için gaz kolunun arkasında bir operatöre ihtiyaç duymaz. 4.000 deniz mili (7.408 kilometre) mesafe Mach .80’lik bir seyir hızıyla tamamlanabilir. Uçağın verimli gücü ve etkin kanat tasarımı, azami kalkış ağırlığında pist kullanımını 5.400 feet (1.646 metre) gibi kısa bir mesafeye indirir.

En önemlisi Columbus verimli yakıt kullanımıyla sınıfındaki en yeşil dünyaya doğru yol almaktadır. Pratt & Whitney Canada’nın yeni PW810C motorları, en yeni materyallerle en gelişmiş teknolojiyi barındırmaktadır. Sonuç olarak olağanüstü hafiflikteki güçlü motorlar yakıt tasarrufunu en üst düzeye çıkararak çevreye verilen zararı en aza indirmektedir. 

Bu olağanüstü yeni uçak, 5.100 adet Citation üretiminden elde edilen bilgi birikiminin ve bu uçakları 35 yıldır kullanan sahiplerini ve işletmecilerini dinleyerek edinilen tecrübelerin bir sonucudur. Şimdi aynı işletmeciler daha da ileriye bakarak iş havacılığının son derece başarılı hikâyesini anlamlandırabilirler.

Kendine ait yeni amiral geminde kendi yeni dünyanı keşfet.

Artık fırsatlarınız kendi kapsamında hızlı bir biçimde küreselleştikçe, Citation ailesinden ayrılmanın ortaya çıkaracağı bilinmezlikler ve zorluklar ile yüzleşmek zorunda değilsiniz. Kolaylıkla tarihteki en büyük, en uzun menzilli, en modern Citation’a başvurabilirsiniz. Citation Columbus. Yeni dünya için Amiral gemisi

 

 Yolcu
Kapasitesi

Menzil*

Seyahat
Tavanı

Motorlar

Güç

8-12

4.000nm

45.000ft

2 adet
PW810C

8.830lb

7.408km

13.716m


*NBAA IFR 200nm alternatif meydan rezervleri ile.
 

 

 

Yükseklik

Uzunluk

Kanat
Açıklığı

Kabin
Yüksekliği

Kabin
Uzunluğu

Kabin
Genişliği

24ft 7in

77ft

80ft

73in

327in

82in

7.49m

23.47m

24.38m

1.85m

8.31m

2.08m

 

Maksimum
Kalkış Ağırlığı

Yakıt
Kapasitesi

Faydalı
Yük

Bagaj Kapasitesi

N/A lb

N/A lb

N/A lb

N/A lb

N/A ft3

N/A kg

N/A kg

N/A kg

N/A kg

 N/A m3

 

Sürat

Direk
Tırmanma

Kalkış Mesafesi

İniş Mesafesi

488ktas

N/A feet'e
N/A dk

5.400ft

3.500ft

904km/s

1.646m

1.067m

İş Jet Uçağı ( 8-12 Yolcu ), Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!