Meltem Tavuk Tüy Yolma Makinası Kt 7

İlan No: #00136031 1460
1.750 TL Adet
KDV
DAHİL
Kategori: Tavuk Tüy Yolma Makinası
Marka: Meltem Makina
Model Tipi: KT-7
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: 3 Gün
Konum: Eşme / Uşak / Türkiye
Kısa Detay: 1 Yıl Garantili
Satış Detayı: Peşin, Kapıda Ödeme

Meltem Tavuk Tüy Yolma Makinası Kt 7

Meltem Tavuk Tüy Yolma Makinası 

Tüy yolma modellerinin en küçüğü paslanmaz çelik üretimdir. Tek yolumda toplamlarının ağırlığı en fazla 7 kilograma kadar veya en fazla 3 adet tavuk temizler. Tüy yolma performansı diğerlariyle aynı yani %100 tam tüy temizliği yapar.

Makinalarda tavuk yolarken hangi model olursa olsun mümkünse en az 2 adet tavuk atılmasını tavsiye ederiz. Çünkü makinada yolum esnasında tavukların birbirlerinin çarpmasına, ağırlığına ihtiyacı vardır sağa sola devrilmesi, dönmesi ters yön gelmesi için. Makinalarımız en az iki tavuk veya tam kapasite kullnılırsa 10 veya 15 saniyede tam tüy yolumu yapmaktadır. Tabiki tek tavuk yolumunda tam tüy yolumu yapmaktadır ancak süre 5-10 saniye daha uzamaktadır.

Tavukların yanında bu modelde horoz yolumu da yapılabilir eğer horozlar iri ve uzun bacaklı ise ıslatma suyundan çıkarmadan önce bacaklarının kesilmesinde makinada dönerken takılmaması için fayda vardır. Diğer modeller daha geniş kazanlı olduğundan onlarda horoz yolumunda bacak kesmeye gerek yoktur.

Bazı kullanıcılar tek tavukluk makina sormaktadırlar. Şu varki makinaların tavuk sayısına göre değil kilogram bazlı kapasiteleri vardır. Tek tavukluk makina olmaz çünkü her yetiştiricinin tavuklarının ağırlığı farklıdır. 1,5 kiloluk tavuklar olduğu gibi 8-9 kiloluk tavuklar da vardır. Bu modelimizin kapasitesi 7 kilogram olduğu için tavuğuna göre 1, 2 veya 3 tavuk yolumu yapılabilir. Bu tür kazanlı tip sulu yolum makinalarında sadece 2-3 kiloluk tavuklar düşünülerek daha dar kazanlı makinalar yapılamaz yapılsada tam tüy yolumu yapmaz ayrıca tüy yolumunu beklemek için dakikalarca makinada tutulursa hayvanın kanadının bacağının kırılmasına derisinin zarar görmesine sebep olacaktır. Yani tavuklar için yapılabilecek en küçük makina 50 cm. kazan çapından daha dar olamaz.

En çok hobi kullanıcıların tercih ettiği KT-7 modelimizi az sayıda tavuk kesen yetiştiriciler de tercih etmektedir. Bu makinada günlük asgari 300 tavuk tüyü temizliği yapılabilir.

Sulu veya kuru tüy yolma makinaları ve ekipmanları hakkında soru, sipariş yada bilgi amaçlı bizimle iletişime geçebilirsiniz.

VİDEO 1: https://www.youtube.com/watch?v=ogLukKEJZJo

VİDEO 2: https://www.youtube.com/watch?v=ShNrBgwsv0A

Meltem Tüy Yolma Makinaları

Gsm:05417413936 (whatsapp)

Tel:02764143936 Uşak / TÜRKİYE

Meltem Tavuk Tüy Yolma Makinası Kt 7, Sıfır ( Yeni ) Satılık 1.750 Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu