İlan No: #00107995
Kategori: Mısır Slaj Makinaları
Marka: Türkay
Model Tipi: T- M.S.M
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 15.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Gaziemir / İzmir / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Türkay Tarım

Gaziemir / İzmir / Türkiye


Mısır Slaj Makinası ( 35 Ton/Saat )

T- M.S.M. Şanzumanlı tek sıralı Mısır Slaj Makinası, geliştirilmiş özel modeli ile küçük ve orta büyüklükteki tarlalar için ideal bir makinadır. Kolay ve Emniyetli Bağlantı : İki adet park etme ayağı ile birlikte ayarlanabilir bağlantı kolları traktörü üç ayrı noktadan kavrar. Slaj makinasının tekerleği, traktöre binen yük üzerinde önemli bir rahatlama sağlar.Zincirsiz, Kayışsız Çalışma; Asgari Güç Kaybı : Türkay slaj makinalarındaki tüm oynak aksamlar, (bıçak diski, biçme diski, kavrama silindirleri) hareketini doğrudan doğruya şafttan almaktadır.

Bu özelliği ile Türkay mısır slaj makinası, asgari güç kaybı ile traktörü yormadan uzun yıllar sorunsuz çalışır.
Kendi Kendini Otomatik Olarak Bileyen Tamburlu Biçme Diskleri :
Özel çelikten imal edilmiş ve iki adet kendi kendini otomatik olarak bileyen dişli biçme diskleri, en yüksek kullanma süratinde bile gürültüsüz ve temiz bir şekilde kesme işlemi yapar. Her iki biçme diski de birkaç dakika içerisinde kolayca değiştirilebilir. Makinada aşırı yük binmelerine karşı emniyet tertibatlıdır.
Mısır Saplarını Kavrayan Besleme Ünitesi :
Değişik devirlerde çalışan iki adet besleme silindiri, emniyetli ve süratli bir ?ekilde bıçak disklerini besler. Besleme ünitesinin tamamı, gücünü bakıma gerek kalmayan yağlı dişlilerden alarak çalışır.
12 Özel Bıçaklı Kesme Diski :
Slaj makinasının kesme mekanizmasının dizaynı sayesinde, düzenli bir slaj elde edilir. Bu amaçla T-M.S.M. modeli 12 bıçaklı olarak tasarlanmış olup "tungsten-carbide" karışımı dayanıklı kesme kolu sayesinde slaj boyu tam 5 mm. olarak çıkar.
Parçalama Plakası :
Özellikle kuru mısır tanelerinin tamamen parçalanması için kesme mekanizması içerisine parçalama plakası yerleştirilebilir. Mekanizmanın kesme ayarı bir civata vasıtası ile kolayca sağlanır.
Çok Kısa Sürede Ve Kolayca, Kendi Kendini Bileme Özelliği :
Hatasız ve kaliteli slaj için gerekli olan en önemli faktörlerden biri de keskin bıçaklar ve bıçaklar ile kesme plakası arasındaki mesafenin mümkün olan en dar bir konumda olmasıdır. T-M.S.M. model şanzumanlı slaj makinasının kesme mekanizmasına özel olarak yerleştirilmiş bileme aparatı sayesinde bileme işlemi çok kolay ve kısa sürede yapılabilmektedir. Kesme aralığı ise, merkezi olarak kolay bir şekilde ayarlanır.
Yüksek Üfleme Kuvveti, Slajı Biten Mısırın Sürekli Tahliyesi :
Türkay slaj makinasının güçlü bıçak diski ve disk kanatları sayesinde, slajı tamamlanan mısırı yükleme bacası içinden süratli bir şekilde taşıma vagonuna yükler. İsteğe bağlı olarak, tahliye bacası uzantısı ile kesme ve taşıma traktörlerinin paralel olarak çalışması mümkündür.
Çabuk ve Kolay Bakım :
Şanzumalı T-M.S.M. model slaj makinesinde yük binen ve yağlama gerektiren V kayış ve zincir yoktur. Kesme mekanizması son derece basit ve görülebilir durumdadır. Slaj makinasının altında biçme disklerini korumak amacı ile 2 adet metal çıkıntı takozu makinanın rahatça kaymasını sağlar.Makina katlanabilir bacası sayesinde, en alçak yerlerden bile rahatlıkla geçebilir.
Tahliye Bacasının Uzaktan Kumanda ile Kontrolü :
Şanzumanlı T-M.S.M. model slaj makinasının tahliye bacası, kullanıcının yorulmasına gerek kalmadan uzaktan kumanda ile ayarlanabilir. Uzaktan kumanda sistemi traktör sürücüsünün yan›na ve hatta traktör kabinin içine yerleştirilebilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER T-MSM
SLAJ KAPASİTESİ : 35 TON/SAAT
SLAJ BOYU : 5 mm
KULLANMA SÜRATİ : 10 KM/SAAT
BIÇAK DİSK ÇAPI : 700 MM
ASGARİ GÜÇ : 35 HP
AĞIRLIK : 450 kg
ÖLÇÜ VE MODEL DEĞİŞTİRME HAKKIMIZ SAKLIDIR.

Mısır Slaj Makinası ( 35 Ton/Saat ), Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!