İlan No: #00088573
Kategori: Granül Extruder
Marka: Üstün
Model Tipi: X100
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Esenyurt / İstanbul / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 212 428 01 05
  • +90 212 428 20 15
  • +90 212 428 38 81

Yetkili: Üstün İş Makina

Esenyurt / İstanbul / Türkiye


Plastik Extruder Makinası ( 150 - 220 kg/saat )

 Plastik Extruder Makinası / ÜSTÜN X100

PLASTİK EXTRUDER(GRANÜL) MAKİNASI

Granül işlemi plastik geri dönüşüm hattının sonlarında gerçekleşir. Genel olarak tüm sorunlardan arınmış malzemeyle çalışırlar. Eğer hat üzerinde bir eksiklik olmuş malzeme güzel temizlenmemiş veya kurumamışsa belli oranlardan sonra ekstruder de sorunlar çıkabilir. Bu da genelde ekstruderden değil ekstruderden önceki makinelerden birinden kaynaklanıyordur.
Bir granül makinesi aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır.
Gaz alma işlemini yerine getirebilmek için kuvvetli bir vakum pompasına sahip bir veya iki gaz alma bölgesi.
Normal ebatlardan daha büyük ve mukavemetli bir elek sistemi . Çünkü bazen iyi yıkanmamış parçalar sorun yaratabilir ve büyük çaplı bir elek işinizi rahatlatır.
Vidanın boyu ve çapı arasındaki oran işlenecek malzemeye göre değişebilir ve bu konu hakkında birçok teori vardır. Çünkü bir hattı beslerken değişik özelliklere sahip malzemeler kullanılabilir ve bunların hepsi bu konuyu etkiler. Bu sebepten extruderlerin beslenmesi de ayrıca bir meseledir. İşlenecek malzemenin cinsine göre besleme üniteleri tasarlanmalıdır. (ps köpük, pe film veya hdpe çapak gibi) her biri için ayrı beslemeler tasarlamak gerekir.
Ekstruder hakkında konuşacak olursak, genelde 2 tür ekstruder vardır.
En yaygın, en çok kullanılan ve en basit ekstruder tek vidalıdır. Fakat çift vidalı extruderlerde vardır.
Tek vidalı ve çift vidalı ekstruderler arasındaki fark nedir?
Tek vidalı ekstruder bir pompa iken çift vidalı extruderler bir karıştırıcıdır. Bir pompadan güzel bir karışım çıkarmasını bekleyemezsiniz. Fakat tek vidalı ekstruderlerde fiyat daha uygundur, daha zor bozulurlar ve daha kolay kullanılırlar. . Ayrıca tek vidalı ekstruderler daha yüksek verim sağlarken daha az bakım maliyeti çıkarmaktadır.Biz geri dönüşümde özellikle tek vidalı extruderleri öneriyoruz..Teknik Özellikler

İstenilen kapasite ve kullanılacak hammaddeye göre üsten veya yandan beslemeli kaskat tipi degazajlı  tek vida gazlı rejenere extruder kovan ve vidası deşe,film,çapak veya agromerli üretime uygun olarak isteğe bağlı olarak tasarlanır.
Extruder makinalarımız sanayi atıkları, şehir atıkları, ev atıkları geri dönüşümünde granüle sistemde plastik üretimi ve orijinal hammadde üretiminde ABS-LDPE-HDPE-PE-PP-PS-PC-SAN ve özel karışımlarda 100 kg/h - 1200 kg/h kapasite arasında tüm mamullerde çalışmaktadır.
Vida Ø100-mm den Ø175 mm,ye kadar olmak üzere imal edilmektedir.
Granül Ekstruder Makinesi’nin şase imalatında ST 37 kalite 8-10 mm sacdan üretilmektedir.
Kullanılmakta olan materyalin içerisinde bulunan zararlı gazları ve kimyasal maddeleri vakum sistemiyle emerek arındırma işlemini gerçekleştirmektedir ve bu işlem sonucunda ortaya çıkan gaz Avrupa Standartlarına uygunluk ve insan sağlığı göz önünde tutularak tüm zararlı elementlerden arındırılmaktadır.
Granül Ekstruder Makinesi kullanılacak materyale bağlı olarak saatte ~ 100 - 1200 kg kapasitede çalışmaktadır.
Vida imalatında işlenecek materyalin cinsine göre özel çelik malzeme kullanılmaktadır. Vida ömrünün uzatılması amaç edinilerek, Dişleri sert dolgu özel bir kaynak işlemi gerçekleştirilmekte kaynak kaplı, gaz nitrit sertleştirmeli, dış yüzeyi tamamen polisajlı bimetal malzeme kullanılarak, vida imalatında ısıl işlem yapılmakta ve vida ~58-63 HRC sertlik seviyesine getirilmektedir.
DIN 1.8550 malzemeden, gaz nitrit sertleştirmeli, iç yüzeyi hassas honlanmış kovan yada DIN 1.4140 veya DIN 1. 8550 malzemeden imal edilmekte , indüksiyon veya gaz nitrasyon ısıl işleme tabi tutulmakta ve ~60-65 HRC sertlik derecesine ulaşılmaktadır.
Vida ve kovan imalatında yapılan işlemler sonunda ~58-65 HRC sertliğe ulaşan vida ve kovanın ömrünün uzaması sağlanmaktadır.
Hız kontrollü yan besleme motoru kullanılarak Granül Ekstruder Makinesi içerisinde işleme alınmış olan materyalin farklı sertlikler ve yoğunluklarda gelmesi durumunda, bu farklı özelliklere sahip materyalleri aynı seviye, basınç ve kapasitede işlemden geçirmek çerçevesinde AC hız kontrollü yan besleme motoru kullanılmaktadır. Ayrıca ilgili sistemin yardımı ile sorumlu personelin filtreyi önerilen periyotta temizlemesi için basınç sensörü uygulanarak makinenin zorlanmasını önlemektedir.Ayrıca filtre bölgesinde sızdırmazlığı sağlamak için Roket filtre sistemi mevcuttur.
Filtrenin önerilen periyotta temizlenmemesi durumunda basınç sensoru alarm sistemini devreye alarak oluşan durumdan sorumlu personeli haberdar etmektedir.
Granül Ekstruder Makinesinde kullanılan seramik rezistanslar ve yalıtım sistemiyle güçlendirilmiş özel koruma muhafaza sacları ile %20 elektrik tasarrufu sağlamakla birlikte, makinenin ilk çalıştırılma süresinin minimum süreye indirmektedir.
Granül Ekstruder Makinesi üzerindeki fanlar yardımıyla farklı bölgelerin değişik ısı değerlerinde ayarlamasına imkan verilmektedir.
Mevcut filtre sistemine uyumlu hidrolik yağ ünitesi ve pompası mevcuttur.
Vida üzerinde 6 ile 8 bölge + 2 bölge filtre ısı kontrol grubu, 4 adet fişek rezistans, 3 adet plaka rezistansına sahiptir.
Tüm güç aktarımı, güvenlik siperliği içerisindeki SPC ve B tipi V kayışları ile gerçekleştirilir.
Kontrol panelleri, elektrik güç üniteleri ve kablolar, tüm güvenlik şartnameleri ve CE standartlarına uyum sağlar.Dijital ısı göstergeleri ; isteğe bağlı olarak PLC kontrollü kumanda paneli uygulanabilir.

Extruder Granül Makinası Tablosu
 

Plastik Extruder Makinası ( 150 - 220 kg/saat ), Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!