İlan No: #00095903
Kategori: PVC Profil Kaplama Makinası
Marka: Okan
Model Tipi: OM 280 AST
Model Yılı: 2016
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 17.12.2012
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2017
Konum: Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Kısa Detay: Garantili
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 216 314 87 02
  • +90 216 365 83 60

Yetkili: Okan Makina

Ümraniye / İstanbul / Türkiye


Profil Kaplama Makinesi

 Makinenin tarifi
Her türlü ahşap profil üzerine standart sıcak tutkal kullanarak kağıt folyo (finish folyo) veya rulo ahşap kaplama (veneer folyo) ile kaplama yapmak üzere imal edilmiştir.

Ana ünite, ön ve arka konveyörler olmak üzere 3 kısımdan ibarettir.

1. Ana Ünite :
Şase çelik konstrüksiyon olup üzerindeki ağırlığı taşıyacak şekilde planlanmıştır. Üzerinde 20 adet çekici merdane (nakil merdaneleri) , profili tozdan arındırma ünitesi, pnömatik ünitesi, tutkal sürme ünitesi, bobin takma ünitesi, kaplama ünitesi, ana motor ve şanzıman kutuları, sıcak hava üfleme ünitesi, profil ve folyo ısıtma üniteleri, şalter dolabı ve elektrik donanımı bulunmaktadır.

2 . Ön ve Arka Konveyörler :
Profillerin makineye verilip alınmasına yardım ederler. Her bir konveyör 3 metre boyunda olup 10 adet taşıyıcı merdane ve 5 adet dayama merdanesinden meydana gelmektedir. Taşıyıcı merdaneler PVC boru olup polyamid yataklar ile desteklenmiştir. Dayama merdaneleri, polyamidden imal edilmiştir. Konveyör şasesi profil borudur.

ÜNİTELER HAKKINDA BİLGİ :
Profil kaplama makinesi üzerinde şu üniteler bulunur :

•  Nakil merdaneleri
•  Profili tozdan arındırma ünitesi
•  Pnömatik ünitesi
•  Hotmelt sıcak tutkal sürme ünitesi
•  Bobin takma ünitesi
•  Kaplama ünitesi
•  Ana motor ve şanzıman kutuları
•  Sıcak hava üfleme ünitesi
•  Profil ve folyo ısıtma üniteleri
•  Şalter dolabı elektrik donanımı

1. Nakil merdaneleri :
Alüminyum çekirdek üzerine aşınmaya dayanıklı 70-shore sertliğinde poliüretan kaplamadır. Profilin kaplama ünitesi içinde ilerlemesini sağlar. Kaplanacak profilin genişliğine göre sağa - sola ayarlanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

2. Profili tozdan arındırma ünitesi (Opsiyonel) :
Üst, alt, sağ ve sol olmak üzere 4 adet ayarlanabilir fırça grubundan ibarettir. Ayrıca muhafazalarının üzerinde toz emiciye bağlanmak üzere boru bağlantı yuvaları mevcuttur. Fırça motorlarının devri 1400 devir/dakikadır.

3. Pnömatik ünitesi :
Makinenin üzerinde bulunan pnömatik silindirleri, şartlandırıcı ve kısılma valflerini kumanda eder.

4. Hotmelt sıcak tutkal sürme ünitesi :
Bu ünitede granül halindeki sıcak tutkalı eritilir. Tutkal, döner merdane vasıtası ile kaplama malzemesinin üzerine sürülür. 15 kg. kapasiteli tutkal tankı mevcut olup bu tankın içinde eriyen tutkallar, tutkal sürme haznesinin bulunduğu hazneye akarlar buradan da kaplanacak malzeme üzerine sürülürler. Tutkal tankı ısıtıcıları 6 kW, tutkal haznesi ısıtıcıları 4 kW ' dır. Tutkal sıcaklık derecesi dijital termometre ve termostat vasıtası ile sürekli sabit sıcaklıkta tutulurlar. Tutkal cinsine göre istenilen sıcaklık derecelerine ayarlanırlar.

5. Bobin takma ünitesi :
Bir adet pnömatik sıkmalı bobin malafası kullanılacak malzemenin çok çabuk ve hatasız olarak değiştirilmesini sağlar. Mekanik kayar sistemli fren tertibatı, folyoya gerekli gerginliği temin eder. Folyo genişliğine göre fren balatası sıkılarak istenilen gerginlik ayarlanabilir.

6. Kaplama ünitesi :
Çelik konstrüksiyon olarak düşünülmüştür. 24 adet taşıyıcı merdane, değişik kalınlıklarda toplam 115 adet baskı merdanesi bulunur. Kaplama, bu ünitede profil üzerine yapışmaya başlar ve baskı merdaneleri vasıtası ile yapışma işi tamamlanır. Ayrıca bu ünitede gerektiğinde kullanılması için 4 adet ayarlanabilir sıcak hava üfleyicisi bulunmaktadır.

Makine üzerinde toplam 115 adet baskı merdanesi bulunmaktadır. Bunlardan 75 adedi dar (genişlik : 25 mm.) 15 adedi orta (genişlik : 30 mm.) 15 adedi geniş (genişlik : 50 mm.) 10 adedi de özel profile sahip baskı merdanesidir. Özel profile sahip baskı merdaneleri profillerin girinti kısımlarında daha iyi yapışmayı sağlamak amacıyla imal edilmiştir. Baskı merdaneleri çelik çekirdek üzerine 55 shore sertliğinde aşınmaya dayanıklı poliüretan ve silikon kaplamadan imal edilmiştir. Bu merdanelerde kaplama kalınlığı 10 mm.dir. Baskı merdanelerinin aşınma sebebiyle şekli bozulduğu zaman bir kısmı taşlanmak suretiyle kalibre edilip tekrar tekrar kullanılabilmeleri mümkündür.

7. Ana motor ve şanzıman kutuları :
Ana motor 2,0 kW olup kademesiz ayarlanabilen elektronik sürücülü redüktör ile donatılmıştır. Motor makineye dakikada 4 ile 40 metre/dakika arasında kademesiz hız temin eder. Arzuya göre ve tutkal durumuna göre hız daha da arttırılabilir.

8. Sıcak hava üfleme ünitesi :
Profilin kaplanması esnasında, yapışmanın kritik olduğu yerlerde tutkalı tekrar aktif hale getirmek ve daha iyi yapışmayı sağlamak için bu kısımlarda folyo ya da profil, bazı zamanlarda da ikisi birden ısıtılmalıdır. Bu ısıtma işlemi, sıcak hava üfleme ünitesi tarafından yapılmaktadır. Bu sıcak hava üfleyicilerinin her biri 1600 Watt gücündedir.

9. Profil ve folyo ısıtma üniteleri:
Daha iyi yapışma elde edebilmek için kaplama işleminden önce profilin ve folyonun ayrı ayrı ısıtılması gerekir. Bu ısıtma işlemleri için profil ısıtma ünitesi ve folyo ısıtma ünitesi geliştirilmiştir. Profil ve tutkal sürülmüş olan folyonun buluştuğu yer olan ilk baskı merdanesinden önce yer alan bu ünitelerin vermiş olduğu ısı sayesinde tutkal yüzeylere daha iyi nüfuz eder ve yapışma kalitesi artar.

10. Şalter dolabı elektrik donanımı :
Makinenin elektrik donanımına ait bütün sigortalar ve kumandaların büyük bir kısmı bu kutunun içinde toplanmıştır. Şalter dolabı, makina şasesi içine monte edilmiştir. Kullanılan malzeme tamamen Siemens markadır. Şalter dolabı ve elektrik donanımı Avrupa birliği CE emniyet sisteminin kabul ettiği şartları içerir.

Garanti kapsamı :
Kaplama makinemiz her türlü üretim hatasına karşı 1 sene garanti kapsamındadır. Bu süre dahilinde üretim hatasından doğacak herhangi bir arıza tarafımızdan ücret talep edilmeksizin giderilecektir.

TAŞIYICI MERDANELER ve BASKI MERDANELERİ GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR.

PROFİL KAPLAMA MAKİNESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

OM 280 AST : Standart granül sıcak tutkal (EVA hotmelt) sürme aparatlı.

 

Boyutlar :

 

 

Uzunluk :

 

 

makine uzunluğu

5.800

mm.

konveyörlerin uzunluğu

2 × 3.000

mm.

konveyör-makine arasındaki boşluk

2 × 500

mm.

toplam uzunluk

12.800

mm.

Genişlik :

800

mm.

Yükseklik :

2.090

mm.

Toplam ağırlık :

2.200

kg

 

 

 

Güç :

 

 

Ana motor gücü :

2,2

kW

Sağ fırça motoru

0,25

kW

Sol fırça motoru

0,25

kW

Üst fırça motoru

0,37

kW

Alt fırça motoru

0,37

kW

Folyo ısıtıcı rezistans

2 adet

0,65

kW

Profil ısıtıcı rezistans

3 adet

1

kW

Sıcak tutkal merdanesi motoru

 

0,75

kW

Sıcak tutkal tankı

 

6

kW

Sıcak tutkal haznesi

4

kW

Portatif ısıtıcılar

4 adet

1,6

kW

 

 

 

Toplam güç

24

kW

 

 

 

Hız :

 

 

8-40 metre / dakika arası kademesiz.

 

 

Arzuya göre ve tutkal durumuna göre hız daha da yükseltebilirsiniz.

Profil Kaplama Makinesi , Sıfır ( Yeni ) Satılık Profil Kaplama Makinesi , Okan OM 280 AST 0 TL Fiyat'la