Sap Parçalama ( Malçlama ) Makinesi / Nobili Bnu

İlan No: #00109191 2954
Kategori: Sap Parçalama Makinası
Marka: Nobili
Model Tipi: BNU
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Zeytinburnu / İstanbul / Türkiye

Sap Parçalama ( Malçlama ) Makinesi / Nobili Bnu

NOBILI Malçlama Makineleri, Mısır, Pamuk, Ayçiçeği, Buğday gibi tarla ürünlerinin hasattan sonraki anız üzerindeki kalıntılarını toplayıp parçalayarak tarla yüzeyine seren veya savuran, ağaç ve budanmış dalların, bağ ve meyve bahçelerindeki artıkların pancar, patates yaprakları, çayır ve benzeri alanlardaki artıkları parçalayarak organik materyale çeviren tarım aracıdır. NOBILI malçlama makineleri, çok amaçlı olup değişik tarımsal alanlarda kullanılabilmektedir. Sağlam yapısal özelliği şok darbelere karşı dayanıklılık göstermektedir.MALÇ İŞLEMİNİN YARARLARI

* Toprağı ve tarım alanların besin maddelerince zenginleştirilip özellikle Azot elementinin kazandırılması ve toprağın fiziksel özelliğini düzeltmesi,

* Açık tarlalardan hasat sonrası ürünlerin arta kalan saplarından temizlenmesi ve organik atıkların toprağa geri dönüşümünün sağlanması,

* Toprak neminin muhafaza edilmesi (Su kaybı hızının azaltılması)

* Rüzgar ve su erozyonunun engellenmesi. (Rüzgar ve suyun toprak partiküllerini sürüklenmesini önler.)

* Toprağa hava girişini iyileştirir ve toprak ısısını dengeler {malç materyali bitki köklerini kış soğuklarına karşı korur, yazın serin tutar.)

* Hastalık ve zararlılara karşı direnç kazandırır. Malç materyali (organik atıklar) hastalıklara maruz ortamı yok eder. Bu yolla ilaç kullanımı azalır ve yabani otların çıkmasına da engel olunur.

 

* Anız yakılmasının önüne geçerek topraktaki canlı organizmanın ve organik materyalin yok edilmesini önlemektedir.

 

* Bu uygulama çiftçilerimize kaliteli üretim ve en az %30 oranında verimlilik artışı sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen bu özellikler, bütün çiftçilerimiz yanında özellikle organik tarım yapan tarımcılarımızın malç yapan makinelere ihtiyacı olduğunu ortaya koymaktadır.

 

NOBILI BNU MALÇLAMA MAKİNELERİ

Bütün tarımsal alanlardaki, her türlü bitkisel kalıntıyı malç yapılacak ürüne uygun değişik tip ve sayılardaki bıçaklarla değiştirmek suretiyle organik materyale çevirerek tarım ürünlerinde önemli oranda verim artışı sağlar.


Hasat sonrası açık tarla malçlamasında mısır, ayçiçeği, pamuk, buğday, çeltik sapları ve ayrıca odunsu materyal, budanmış ağaç dalları üniversal veya üniversal kompost tip bıçak, meyve bahçeleri, bağ araları, pancar patates yaprakları için hammer tip bıçakların kullanılması uygundur. Makinanın arkasındaki kapak açılarak parçalanan materyalin tarla yüzeyine dağıtılması sağlanmaktadır.

 

 

01. Üniversal Bıçak

Mısır, pamuk, tahıl sapları, Ağaç çayır alanları

01/P. Üniversal Bıçak

Ortahıl kesici ilaveli

Mısır, Ayçiceği, Tahıl

04. Palet Bıçak

Bağ- Bahçe

Çayır - Çimen

Pancar Yaprakları

06. Hammer Bıçak

Ağaç ve budanmış

 dallar, çalılar

12. Üniversal

 Kompost Bıçak

Ağaç, Mısır, Ayçiçeği, Sap, Saman, Çalı,

Çırpı, Bodur ağaç

 


TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlıklara ilave aksesuarlar dahil değildir.

Sap Parçalama ( Malçlama ) Makinesi / Nobili Bnu, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu