İlan No: #00135238
Kategori: Manuel Kumlama Makinası
Marka: Saygılı Makina
Model Tipi: SM-KUM-230
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: Hemen Teslim
İlan Tarihi: 14.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Kısa Detay: 1 Yıl Garantili
Satış Detayı: Çekle Şatış, Peşin, Krediye Uygun, Hibe Destekli Ürün, Kosgeb Destekli
4.300 TL
Hemen Teslim 'de Teslim
 Teklif İste
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 312 354 00 61
  • +90 312 385 77 59

Yetkili: Ali Saygılı

Yenimahalle / Ankara / Türkiye


Satılık Sıfır Seyyar Havalı Kumlama Makinası - Dampıng !

Havalı kumlama makinesi basınçlı hava ile çalışmaktadır. Makineye hava bağlandıktan sonra temizlik işlemi yapılmaktadır. Basınçlı hava debisi ayarlanarak temizliğin istenen düzeyde olması sağlanır. İyi bir temizlik için debisi 5 – 6 m3 / dk. olan bir kompresör uygundur. Makine tankı  230 lt. hacmindedir. Kumlama hortumu boyu uzun tutularak kumlama yapılabilecek alan artırılır. Havalı kumlama makinesi seyyar olarak kullanılabilir.Makineyi çalıştırmak için tank kum ile doldurulur.  

Daha sonra kum giriş yeri lastik tampon ile kapatılır. Böylece tankın içinde bulunan hava basıncı ile hortumun içindeki hava basıncı eşitlenmiş olur.2yollu vana da kum ile hava birleşerek nozul ucundan basınçlı bir şekilde kumun çıkması sağlanır. Nozul daima temizlenecek yüzeye doğru tutulmalıdır. Her hangi bir canlıya ve özellikle yüze doğru tutulmamalıdır. Nozul elle tutularak temizlik istenen yüzey kumlanır. Kumlama yapan kişinin zarar görmemesi için maske takması gerekmektedir.

 Tanka konulacak kumun kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yaş veya nemli kum makinede tıkanmalara yol açar. Nozul sökülüp takılabilir bir şekilde dizayn edilmiştir. Kum içindeki iri parçalar varsa nozulun tıkanmasına yol açar. Bu durumda nozul sökülüp temizlenir.Kullanılan kum, cinsine göre birkaç sefer kullanılabilir. Kumlama yapılan ortamın kapalı olması hem kumun tekrar kullanılması hem de çevre açısından daha uygundur.

   **Başlıca Kumlama Alanları:**

    Paslı, boyalı, çelik konstrüksiyon, profiller ve gemi yüzeylerinin temizlenip boyaya hazırlanması, döküm ve dövme çapaklarının temizlenmesi gibi çeşitli alanlarda kullanılır.
    Demir, sac, alüminyum, cam malzemelerin yüzeylerinin temizlenmesi, dekoratif şekil verilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

**NOT**: Yüzey kirlilik durumuna, hava basıncına ve meme çapına bağlı olarak saatte 1 ila 7 m2 alan  temizlenebilir

Satılık Sıfır Seyyar Havalı Kumlama Makinası - Dampıng ! , Sıfır ( Yeni ) Satılık 4.300 TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!