İlan No: #00097005
Kategori: Tandem Su Yumuşatma Sistemleri
Marka: Prowater
Model Tipi: ST-20 FL90/91
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Konak / İzmir / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 232 489 90 39
  • +90 232 489 66 54

Yetkili: Optus Arıtma

Konak / İzmir / Türkiye


Tandem Su Yumuşatma Sistemi / Pro-Water St-20 Fl90/91

 

Tandem Yumuşatma Sistemleri

Su Yumuşatma: Sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının neden olduğu sertliğin, katyonik reçine kullanarak sudan alınması işlemidir. Basit iyon değişim prensibi ile çalışan bu reçineler; sularda bulunan Ca ve Mg iyonlarını yakalar ve bunların yerine yapısında bulunan Na iyonlarının geçmesini sağlar. Reçinenin Ca ve Mg iyonları ile doyması durumunda ise (Na iyonlarının tükenmesi demektir) sistem tuzlu su ile rejenere edilerek tekrar servise alınır.
Sert Sudan Kaynaklanan Problemler:

Endüstriyel tesislerde, prosesin sağlıklı işlemesi ve ekipmanın korunması için kullanılan suyun yumuşak olması istenir. En basit su iletim tesisatlarından sıcak su ve buhar kazanlarına kadar çok çeşitli sistemler içerisinde, sert su, kalsiyum ve magnezyum iyonların çökelmesine ve bunların sertleşerek taşlaşmasına, kesit daralmasına, tıkanmalara ve korozyon türü problemlere yol açar. Bu durum mevcut tesisat ve ekipmanlara zarar vererek ve enerji sarfiyatını artırarak ekonomik açıdan sakıncalar yaratır. Başka bir sorun ise sert suların proseste (ürünlerde) kullanılması ile ortaya çıkar. Sudaki kireç oranı, ürünün kalitesini bozmakta ya da istenen kaliteye ulaşmak için daha fazla kimyasal harcanmasına neden olmaktadır.
PROWATER YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

FRP serisi yumuşatma sistemlerinde kontrol mekenizması; Fleck Marka, nemli ve rutubetli ortamlardan etkilenmeyen otomatik mekaniktir. Bu vananın suyla temas eden kısımları pirinçtir. Vana üzerindeki kontrol panelinden rejenerasyon periyodu ve rejenerasyon süreleri programlanabilir.

STANDART ÖZELLİKLER

  • % 100 Korozyona ve 10 bar basınca dayanıklı fiberglass kompozit tank gövdelidir.
  • Otomatik kontrol vanası, servis ve rejenerasyon görevlerini otomatik olarak gerçekleştirir.
  • Tank içinde bulunan özel distribütör ve lateraller sistemde olabilecek tüm kaçakları önler.
  • Polietilen tuz tanklarında emniyet vanası ve koruyucu kapak vardır.
  • Sistemler modüler olduğundan kapasite artırımına gidildiğinde büyük avantaj sağlar.
  • Sistemlerin bakımı tuz kabına tuz konmasından ibarettir.
  • Çalışma basıncı 3 - 8 bar'dır.
  • Elektirik gereksinimi 220V-50Hz-3Watt'tır.

Dublex Sistemler

Dublex serisi yumuşatma sistemleri 24 saat boyunca kesintisiz yumuşak su verirler. Sistem iki gövdeden oluşmaktadır, bir gövde çalışırken diğer gövde kendini rejenerasyona alır, rejenerasyonu bittiğinde hazır konumda bekler, diğeri rejenerasyona girdiğinde servise girer. Dolayısıyla yumuşak su geçişi sürekli sağlanmış olur. 9 m3/saat kapasiteye kadar olan sistemler bir kontrol valfi, iki gövde ve bir tuz tankından oluşmaktadır. Daha yüksek debi ihtiyaçlarında ise, sistemde iki otomasyon valfi, iki gövde oluşur ve iki tuz tankı bulunur. Dublex sistemler genel olarak, sertliğinin yüksek olduğu sularda yada yumuşak su ihtiyacının fazla olduğu tesislarde tercih edilirler.

Cihaz Modeli Fleck Valf Modeli Bağlantı Çapı (inch) Debi 0 40 m/saat (m3/saat) Tank Boyutlar (inch)

Mineral Miktarı (it/tank)

ST-20 FL90/91 9000/9100 1" 0,8 8"x35" 20

Tandem Su Yumuşatma Sistemi / Pro-Water St-20 Fl90/91, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!