Ters Ozmoz Sistemi / Optus A 125-2

İlan No: #00097056 626
Kategori: Ters Ozmoz Sistemleri
Marka: Optus
Model Tipi: A 125-2
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Konak / İzmir / Türkiye

Ters Ozmoz Sistemi / Optus A 125-2

 

Klasik arıtım sistemlerinin yetersiz kaldığı sulara (denizsuyu, iletkenliği yüksek olan kuyu suları vb.) uygulanan, suyun içindeki istenmeyen tüm mineralleri sudan ayıran, saf su eldesine yönelik membran filtrasyon işlemine TERS OZMOZ denilmektedir.

Ters Ozmoz sisteminin çalışma prensibi; cihaz üzerinde bulunan membranlar sayesindedir. Su, membranlar üzerinde bulunan gözeneklerden, yüksek basınç altında geçmeye zorlanır. Bu işlem esnasında su molekülleri ve bazı inorganik moleküller bu gözeneklerden geçebilirken suyun içindeki maddelerin "çoğu bu gözeneklerden geçemez ve konsantre su olarak dışarı atılır. Membran yüzeyinin sürekli olarak temiz ve tıkanmadan kalmasını sağlayan ise, membran elementi içinde gerçekleşen" çapraz akış" işlemidir.

Çapraz akış sayesinde, bir kısım sıvı (ürün suyu) membrandan geçerken, bir kısım sıvı (yoğun su) membran yüzeyine paralel hareket ederek, safsızlıkların membrana yapışmasını engeller. Yapılan bu işlem diğer filtrasyon sistemlerine göre çok daha iyi kalitede su elde etmeye olanak verir. Gelişen teknoloji ile beraber tamamen otomatik Ters Ozmoz cihazlarının üretimi mümkün olmuş ve istenilen debide yüksek kaliteli su eldesi ile Ters Ozmoz cihazları profesyonel arıtımda üst sıralara yükselmiştir.

Ters Ozmoz Sistem dizaynı, membran üreticileri tarafından sağlanan simülasyon programı ile yapılmaktadır. Ters Ozmoz ünitesinin içereceği membran sayısı, membran tipi, uygulanacak basınç, geri kazanım oranı gibi bilgiler, ancak ham su karakterinin çok iyi analiz edilmesi ile elde edilebilir.

A Serisi Teknik Tabloları
MODEL KAPASİTE {m3/gün) VERİM (%) MEMBRAN MEMBRAN KILIF SAYISI
Adet Boyut
A 125-2 1,89 40 1 2,5" X 40" 1

Ters Ozmoz Sistemi / Optus A 125-2, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu