Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemi Optus P- AQUR OA E-305

İlan No: #00096972 1056
Kategori: Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemleri
Marka: Optus
Model Tipi: P- AQUR OA E-305
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Konak / İzmir / Türkiye

Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemi Optus P- AQUR OA E-305

 

Ultraviole Dezenfeksiyon

Sterilizasyon: Su veya havadaki mikroorganizmaların DNA yapılarının bozularak öldürülmesidir.

Su arıtımında sterilizasyon pek çok farklı metotla yapılabilir. Ultraviyole ışınları ile sterilizasyon, kimyasal maddeye ihtiyaç duymadığı için yan etkisi olmayan tek sistemdir.

Günümüzde yapılan testler sonucunda UV-C bandı içinde bulunan 254 nm dalga boyundaki ışınların mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak öldürdüğü tesbit edilmiştir.

UV-C ışınları, quartz camdan yapılmış, içi civa buharı ile doldurulmuş flüoresan tipindeki özel tüpler tarafından üretilmektedir.

ULTRAMAX sterilizasyon sistemleri UV-C ışınlarını yüksek dozda yayan özel ışın tüpleri kullanarak sudaki bakteri, virüs ve mikroorganizmaları %99,9 oranında öldürerek sterilizasyonu sağlar.

UV-C ışınlarının göze ve cilde doğrundan temasını engellemek ve gıda normlarına uygunluğunu sağlamak amacıyla ışın odası 304 kalite paslanmaz çelikten yapılmıştır. Işın odası içerisindeki ışın tüplerini sudan izole etmek için UV-C ışınlarını en yüksek oranda geçiren özel quartz kılıf kullanılmaktadır.

Ultraviyole sterilizasyon sistemleri; İçme suyu arıtma üniteleri, hastaneler, restaurantlar, şişeleme tesisleri, gıda endüstrisi, laboratuarlar, balık çiftlikleri, ilaç endüstrisi, tarım, hayvancılık, elektronik endüstrisi ve sterilizasyonun önemli olduğu her sektörde vazgeçilemez konumda kullanılmaktadır.

% 99,9 oranında bakteri öldürme etkisine sahip Ultramax sistemleriyle zararlı yan ürün ve kimyasal reaksiyonlar oluşmazken minimum temas süresinde sterilizasyon sağlanır. Ayrıca UV sterilizasyon sistemlerinin montajı ve kullanımı çok kolaydır, işletme masrafı düşüktür.

Ultramax ultraviyole sisteminin girişinde 5µ veya daha hassas bir filtrasyon kullanılması tavsiye edilir. Böylece:

  • Suyun bulanıklığı alınarak optik geçirgenliğinin artması sağlanır.
  • Partiküllerin içine gizlenmiş bakterilerin UV ışınlarına maruz kalmadan, öldürülemeden geçmesi veya partiküllerin quartz cam üzerine yapışıp quartzın UV geçirgenliğini azaltarak sistemin verimini düşürmesi önlenir.

 

Model Bağlantı Lamba Sayısı Kapasite (m3/h) Güç (watt)
PRO- AQUA E-305 1" 1 1,5-3 30

Ultraviole Dezenfeksiyon Sistemi Optus P- AQUR OA E-305, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu