İlan No: #00136815
Kategori: Diğer Medikal Cihazlar
Marka: Costech
Model Tipi: ECS 4010
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Teslim Durumu: Hızlı
İlan Tarihi: 15.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Tokat / Tokat / Türkiye
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Leasing'e Uygun, Peşin, Kredi Kartı
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Ahmet Özyurt

Tokat / Tokat / Türkiye


Costech ECS 4010 Elemental (CHNS-O) Analiz Cihazı

Costech ECS 4010: Elemental (CHNS-O) Analiz Cihazı

Uygulamalar:

Sentezlenen organik maddenin formulasyonu Toprak, bitki, su, gübre, kömür vb. matrikslerde C,H,N,S, O elementlerinin analizi

Çalışma prensibi:  
 
(i) Dumas Yakma,
(İİ) Kromatografik ayırma ve
(iii) Isıl İletkenlik Detektörü ile ölçüm.
 
Opisiyonel olarak istendiğinde sisteme duraylı izotop oranı kütle spektrometresi ilave edilebilmektedir.
 
4 Elementin analizi yaklaşık 12-14 dakika sürmektedir.
 
Sıcaklıkları 1100 oC ve 800 oC ‘ye kadar kontrol edilen iki fırın vardır.
 
Bu fırınların içine yerleştirilen kuvartz yakma tüpleri bulunmaktadır.
 
Numunelerin, darası alınarak mikrogram hassasiyetli analitik terazi ile ağırlıkları kaydedilir, bu işlem yazılım tarafından otomatikman yapılmaktadır.
 
Otoörnekleyiciye yerleştirilen kalay kapsül içindeki örnekler, cihaz tarafından yakma reaktörlerinin içine yollanır, bu işlemden hemen az önce belli bir miktarda oksijen gazı oksidatif ortamı sağlamak için içeriye cihaz tarafından dozlanır.
 
Yüksek sıcaklık, katalizör, kalay kapsül ve oksijenli ortam sayesinde ani ve tam yanma gerçekleşir  
 
Numune için bulunan C, H, N, S elementleri sırasıyla CO2, N2, H2O ve SO2 gazlarına dönüşür.
 
Bu gazların bir detektöre ulaşması taşıyıcı gaz helyum ile sağlanmaktadır.
 
Bu gazlar basit 2m’lik bir kromatografi kolonu ile ayrılır ve sırayla ısıl iletkenlik detektöründe ölçümleri gerçekleşir.
 
Tüm yanma ürünleri, hiçbir seyreltme yapmaksızın doğrudan detektöre yollanıyor olması, katalizörün durumu hakkında tanı amaçlı iyi bir bilgi sağlamaktadır.
Çalışma prensibi:  
 
(i) Dumas Yakma, (İİ) Kromatografik ayırma ve (iii) Isıl İletkenlik Detektörü ile ölçüm. Opisiyonel olarak istendiğinde sisteme duraylı izotop oranı kütle spektrometresi ilave edilebilmektedir. 4 Elementin analizi yaklaşık 12-14 dakika sürmektedir. Sıcaklıkları 1100 oC ve 800 oC ‘ye kadar kontrol edilen iki fırın vardır. Bu fırınların içine yerleştirilen kuvartz yakma tüpleri bulunmaktadır. Numunelerin, darası alınarak mikrogram hassasiyetli analitik terazi ile ağırlıkları kaydedilir, bu işlem yazılım tarafından otomatikman yapılmaktadır. Otoörnekleyiciye yerleştirilen kalay kapsül içindeki örnekler, cihaz tarafından yakma reaktörlerinin içine yollanır, bu işlemden hemen az önce belli bir miktarda oksijen gazı oksidatif ortamı sağlamak için içeriye cihaz tarafından dozlanır. Yüksek sıcaklık, katalizör, kalay kapsül ve oksijenli ortam sayesinde ani ve tam yanma gerçekleşir  Numune için bulunan C, H, N, S elementleri sırasıyla CO2, N2, H2O ve SO2 gazlarına dönüşür. Bu gazların bir detektöre ulaşması taşıyıcı gaz helyum ile sağlanmaktadır. Bu gazlar basit 2m’lik bir kromatografi kolonu ile ayrılır ve sırayla ısıl iletkenlik detektöründe ölçümleri gerçekleşir. Tüm yanma ürünleri, hiçbir seyreltme yapmaksızın doğrudan detektöre yollanıyor olması, katalizörün durumu hakkında tanı amaçlı iyi bir bilgi sağlamaktadır.

Costech ECS 4010 Elemental (CHNS-O) Analiz Cihazı , Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!