Pnömatik Ekim Makinesi - 4 Sıralı

İlan No: #00093368 2808
Kategori: Pnomatik Mibzer
Marka: Sönmezler
Model Tipi: SPE-4 MD
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Yüreğir / Adana / Türkiye

Pnömatik Ekim Makinesi - 4 Sıralı

Sönmezler tarafından yeni geliştirilmiş olan yüksek hassasiyette ekim yapabilen havalı tip ekim makinesidir. Diskli ve baltalı olmak üzere iki çeşiti vardır. İsteğe bağlı olarak aynı makine hem diskli hem de baltalı olarak kullanılabilmektedir. Her iki seçenekte de makine ekim hassasiyetinden bir şey kaybetmez. Bu şekilde ikinci bir makine yatırımı gerekmeden siz değerli çiftçilerimize avantaj sağlamayı hedefledik. Değişen tarla durumu ve ürün çeşitine bağlı olarak istediğiniz zaman küçük bir işlem ile Disk ya da Baltalı kombinasyonuna geçebilirsiniz.

Arttırılmış tohum ve gübre kapasitesi ile büyük oranda zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

.


 

  • Hassas Ekim Hücresi

Yeni tasarımı ile Ekim Hücresi; küçük tohumlardan büyük tohumlara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilmektedir. Bu değişkenlikte dahi ekim hassasiyetini kaybetmez. Ters vakum sistemi ile tohumların tam da olması gereken zamanda disk yüzeyinden ayrılmasını sağlar.

 

.


 

  • Tohum Kovası

Kapasitesi arttırılmış tohum kovası sayesinde hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf edebilecek ve daha kazançlı olabileceksiniz.

 

.


 

  • Şaftlı Hareket Sistemi

MD Pnömatik ekim makinesinde tekerleklerden alınan hareket tamamen şaftlar ile ekici hücreye aktarılmaktadır. Bu sayede tarla yüzeyindeki dalgalanma ekim hassasiyetine etki etmez ve sıra üzerine atılan tohumlar sürekli aynı aralıklar ile tarlayaya bırakılırlar.

 

.


 

  • Şanzıman Sistemi

Yeni geliştirilen şanzıman sistemi tohum ekimine büyük kolaylık getirmiştir. Küçük bir işlem ile tekerleklerden ekici üniteye giden iletim oranı değiştirilerek sıra üzerindeki tohum araları değitirilebilir. Özellikle gün içerisinde farklı tohumlar eken çiftçilerimiz için büyük kolaylık sağlar.

Şanzımanda 14 farklı kademe bulunmakla beraber tekerleklerdeki dişliler ve ayrıca farklı sayılardaki ekici diskleri de kullanarak oldukça geniş yelpazede tohumlar ekilebilir.

 

.


 

  • Diskli/Baltalı Seçeneği

MD Pnömatik ekim makinası aynı şasede hem diskli hem de baltalı ayak ile kullanılabilmektedir. Bu şekilde bir makineye iki işlev kazandırılmıştır.

 

.


 

  • Teleskopik Şase

4 Adetten fazla ekim ünitesi bulunan MD Pnömatik Ekim Makineleri Teleskopik şaseli üretilebilmektedir. Bu şekilde traktör arkasına bağlanan MD Pnömatik Ekim Makinesi ile karayolları kanununa göre sorun olmadan trafiğe çıkılabilmektedir.

 

.


 

  • Anız Ekim Düzeni

Opsiyon olarak verilen Anız Ekim Düzeni kullanılarak minimum işleme ile anızlı tarlaya rahatlıkla ekim yapılabilmektedir. Bu şekilde büyük oranda zaman ve yakıt tasarrufu sağlanır.

 

.


Teknik Özellikler Birim 4 Sıralı 5 Sıralı 6 Sıralı
Sıra Aralığı (en çok) cm 80 80 80
Sıra Aralığı (en az) cm 36 36 36
Tohum Depo Kapasitesi L 50 50 50
Gübre Depo Kapasitesi L 320 320 500
Gerekli Güç Hp 75 80 90
Şase Uzunluğu cm 290 360 450
Ağırlık Kg 1050 1160 1280

Pnömatik Ekim Makinesi - 4 Sıralı, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu