2,5 Ton Akülü Forklift FB25

İlan No : #00132699
Kategori: Akülü Forklift
Marka: Techlift
Model Tipi: FB25
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: Stokta Var
Konum: Oruç Reis Mah. / Esenler / İstanbul
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Havale / EFT
Fiyat Sorunuz

Techlift FB25 2,5 Ton Akülü Forklift Teknik Özellikleri

Model FB25
Güç Akü
Yük Kapasitesi Q(kg) 2500
Kaldırma Yüksekliği h3(mm)
Toplam .Ağırlık (akülü) kg 4050
Tilt (asansör eğimi ön arka) Grad
Kapalı Yükseklik h2(mm)
Asansör Açıkken Yükseklik h4(mm)
Kabin Yüksekliği h6(mm)
Koltuk Yüksekliği h7(mm)
Toplam Boy l1(mm)
Gövde Boyu (çatallar hariç) l2(mm)
Toplam Genişlik b1(mm)
Çatal Ölçüleri s/e/l(mm) 40/130/1070
Yerden Taban yüksekliği m2(mm)
Koridor genişliği – 1000×1200 paletler – çapraz Ast(mm)
Koridor genişliği – 1000×1200 paletler – uzunlamasına Ast(mm)
Dönüş Yarıçapı Wa(mm)
Kaldırma Hızı – yüklü/yüksüz m/s 260
Akü voltajı nominalkapasite K5 V/Ah
Akü Ağırlığı kg
Sürüş Kontrol Tipi DC/AC

Akülü forklift, elektrikle şarj edilebilir yapıda olan bir makinedir. Şarj edilebilir aküleri elektrik motorlarıyla tahrik edilir. Diğer forklift çeşitleri ile kıyaslandığında nispeten daha küçük ağırlıkları kaldırıyor olsa da, oldukça iş görür niteliklere sahiptir. Sessiz çalışması en dikkat çekici özelliklerindendir. Ayrıca forkliftlerin diğer türleri benzinli ya da dizel olduğundan dolayı, oldukça fazla egzoz gazı dışarı çıkarmaktadır. Böylesi durumların önüne akülü forklift iş makineleri ile geçilebilmiştir. Bu sayede egzoz dumanı çıkarmadığından dolayı, kapalı alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılmakta olan bir makinedir.

Ayrıca gıda işletmelerinde yük kaldırıp indirilmesi amacıyla oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Insanların çalıştığı yerlerde ses ya da egzoz dolayısıyla rahatsızlık vermediği için gönül rahatlığıyla kullanılır bu makine. Ancak tozlu ve yağışlı ortamlarda bu makinelerin kullanılması zordur.

Transpaletlere göre az fakat kaldırma kapasiteleri diğer forkliftlere oranla az , kendi aralarında 500 kg’dan 5000 kg’a kadar değişmekte olan kaldırma kapasiteleri mevcuttur. Bu sayede her ne kadar diğer forkliftler kadar ağır kaldıramasalar da, pek çok firma için yeterli hizmeti sunacak nitelikte ağırlığı taşıyabilmektedirler.

Şarj edildikten sonra genel kullanım süreleri 8 ile 10 saat arasında değişse de, yarı iletken elektroniğin sağladığı olanak neticesinde bu forklift türleri 18 saat boyunca aralıksız çalışma imkanı sunabilmektedir. Çatala yerleştirilen ağırlığın dengelenmesi için kurşunlu akümülatör kullanılmaktadır. Temelde 21 ayrı parçadan oluşmakta olan bir yapıdır. En büyük avantajı kapalı ortamlarda kullanılabilir olmasından ileri gelmektedir.

Egzoz dumanı eksikliği ve sessiz çalışması kapalı ortamlarda, insanlarla beraber bu iş makinesinin de çalışmasına izin veren temel niteliklerdir. Bu sayede sağlıklı bir ortamda zamandan, insan gücünden tasarruf sağlayacak olan bir sistem sunmaktadır kullanıcılarına. Akülü forkliftlerle çalışmak temiz hava imkanı da sağlamaktadır. Aynı zamanda 18 saatlik çalışma süresiyle pek çok firma için yeterli performans gücünü sergilemektedir.

2,5 Ton Akülü Forklift FB25 Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!