İlan No: #00104153
Kategori: İp Puntalama Makinası
Marka: Hemaks
Model Tipi: HMX 114
Model Yılı: 2016
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır (Yeni,Kullanılmamış)
İlan Tarihi: 21.04.2011
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2017
Konum: Şehitkamil / Gaziantep / Türkiye


  •    İş: +90 342 239 01 33
  •    İş: +90 342 239 01 34
  •    Fax: +90 342 239 01 36

Yetkili: Hemaks Makina
Şehitkamil / Gaziantep / Türkiye


İp Puntalama Makinası / Hemaks Hmx 114

Sentetik iplikleri birleştirme yöntemlerinden olan puntalama aynı veya farklı özelliklere sahip iki veya daha fazla ipliğin –ki bu iplerden biri elastan olabilir- bir hava jeti yardımıyla punta ile birleştirilmesidir. Büküm verilmemiş sürekli filament ipliklerde filamentlerin birbirinden daima ayrılma eğilimleri vardır. Bu şekilde işletmelerde kullanılmaları oldukça güçtür. Dokuma esnasında istenilen performansı vermez. Bu bükümsüz haldeki sürekli filament iplikler belli aralıklarla ( 100-130 boğum/mt ) puntalama işlemine tabi tutulur. Filamentler arasına uygulanan hava basıncı ipliğin kabiliyetini arttırır. Bu mekanik işlem sonucunda iplik boğumlar halinde bir görüntü arz eder. Boğumlar nedeniyle lifler birbirine tutunacağından, işletmede çalışma kolaylığı sağlar.Bu boğumların sıklığı kullanıcının talebi doğrultusunda ayarlıyabileceği değişkenlerdir. İplikteki bu boğumlar sayesine bu tür iplikten yapılan kumaşlarda dokumada daha düzgün sonuç vermesinin yanı sıra iplik kayması da az olmaktadır. Farklı tip iplikler puntalama yöntemiyle birleştirildiği gibi (Örneğin polyester + likra) aynı tip iplikler de bu yöntemle birleştirilebilmektedir.

Puntalama Makinası Teknik Özellikleri :

Kullanılan Hava : Başlangıçta 6 bar olup maksimum 10 bardır.

Kurutulmuş havanın hazırlanması müşterinin sorumluluğundadır.

Sürücü: Geniş fonksiyonlu ayarlanabilir frekans invertörü

Her Bir Ünitedeki Balaban Sayısı: 5

Makinedeki Ünite Sayısı 5’ in katları şeklinde artırılabilir.

Kullanılan İplikler: Sonsuz filamentli iplikler ve likra.

Sarım Boyu: 6,8 ve 10  inç’tir.

Sarım Şekli: Konik veya düz sarım.

Sarım Çapı: Maksimum 300 mm

Makinenin Kapasitesi: 600 mt /dakika

Balaban ve besleme kodekleri ayrı ayrı invertörlere sahip oldukları için her bir balaban üzerinde farklı iplikler üretmek mümkündür. Ayrıca ip koptu sensörleri ve iplik kılavuzları sayesinde iplik kopuşları azaltılmış ve bu sayede makinenin verimliliği arttırılmştır.

   

İp Puntalama Makinası / Hemaks Hmx 114, Sıfır (Yeni,Kullanılmamış) Satılık İp Puntalama Makinası / Hemaks Hmx 114, Hemaks HMX 114 0 TL Fiyat'la

makinaturkiye.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makinaturkiye.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

  destek@makinaturkiye.com