Alimar Makina - Kimdir

Alimar Makina 1956 ’dan bugüne titiz çalışması , çalıştığı firmalar ve müşterileri nezdinde sağladığı yüksek güven ile hedeflerini tutturma azim ve kararlılığı içerisindedir. Alimar makina inşaat sektörü ile ilgili pek çok markanın distribütörlüğünü, bayiliğini sürdüre gelmiştir. Ayrıca bahçe ekipmanları konusunda liderdir. 

Alimar Makina diğer uğraş alanlarının yanında uzun süredir jeneratör konusunda da çalışmıştır. Dünya teknoloji devi Mitsubishi firmasının jeneratör ve benzinli motorlarını ayrıca kendi markası olan Euroenergy jeneratörlerini müşterilerinin hizmetine sunmanınhaklı gururunu yaşamaktadır.

Alimar Makina'nın jeneratör konusundaki faaliyetlerini kısaca iki ana başlık altında toplayabiliriz.

MİTSUBİSHİ JENERATÖRLERİN TÜRKİYE DİSTRİBİTÖRLÜĞÜ

Alimar Makina dünya markası MITSUBISHI firmasının 1-2290 kVA aralığındaki geniş ürün yelpazesini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

Bu grupta 1-10 kVA aralığında benzinli jeneratör setleri , 20-870 kVA aralığında MITSUBISHI MGP serisi süper sessiz orijinal kabinli dizel jeneratör setleri ve 515 -2290 kVA aralığında MITSUBISHIMGS Serisi dizel jeneratör setleri bulunmaktadır.
Tamamen MITSUBISHI mühendisleri ve tasarımcıları tarafından titizlik ile üretilen jeneratör grupları bugün dünyada kalitesi ve güvenilirliği ile aranılan ve tercih edilen makinalardır.

Mitsubishi jeneratörler performansları ile kullanıcılarının emniyetli ve güvenilir yardımcılarıdır.Uzun süreli çalışırlar ve en olumsuz şartlarda bile görevlerini başarı ile tamamlarlar. Mitsubishi jeneratörleri diğer tüm jeneratörlerden ayırandiğer bir önemli özellik ise performans testlerinin 25 ° Cçevre sıcaklığı , % 40 bağıl nem 0 m. rakım yerine40 ° C çevre sıcaklığı ,% 90 bağıl nem 1000 m. rakım gibi zorlu şartlarında yapılmasıdır. Test onayı olmayan hiçbir grup sevk edilmez. İşte bu ciddiyet ve kararlılık MITSUBISHI nin tüm dünyada aranılan bir jeneratör markası olmasını sağlamıştır.

EUROENERGY JENERATÖRLERİN TÜRKİYE GENEL DAĞITICISI

Alimar Makina Balıkesir tesislerinde üretilen EUROENERGY markalı jeneratörlerin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satış faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir. EUROENERGY ISO 9001, 2000 Kalite yönetim sistemi , ISO 14001 yönetim sistemi sertifikalarına sahiptir. Ürünler TSE, CE belgelidir.

EUROENERGY uzman kadrosu ile geçmişten gelen bilgi birikimi ve deneyimlerini müşterileri, yurtiçi ve yurtdışı bayileri ile paylaşımının haklı gururunu yaşamaktadır.

EUROENERGY Balıkesir üretim tesislerinde 11-2000 kVA aralığında üretim yapmaktadır. Dünyada kalitesini ispatlamış yerli ve ithal motorlar ile üretmekte olduğu jeneratör setlerinin yanında ayrıca yine MİTSUBİSHİ markalı dizel motorları kullanarak 11-400 kVA arasında jeneratör setleri üretmektedir. EUROENERGY üretimleri arasında ses izolasyon kabinleri ve römorklarda bulunmaktadır.
EUROENERGY ürünleri konusunda uzman kalite kontrol ekibince giriş kontrolden nihai ürüne kadar üretimin her safhasında gerekli kontrollerden titizlikle geçmektedir. Sevkiyat öncesinde standartların gerektirdiği tüm fonksiyon testlerine tabi tutulmaktadır. Kontrol ve testlerden onayı olmayan hiçbir jeneratör kesinlikle sevk edilmemektedir.

Alimar Makina sahibi olduğu MITSUBISHI ve EUROENERGY markaları ile yurtiçi, yurtdışı pazarlarda önemli müşteri kitlesine sahiptir. Pek çok seçkin projede görev almıştır. Üstlendiği sorumlulukları zamanında ve başarı ile tamamlamıştır.
Firmamızın faaliyetleri, ürünlerinin yanında müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda anahtar teslimi çözümler senkronizasyon sistemleri, uzak radyatör, uzaktan izleme gibi proje ve mühendislik hizmetleri veren yedek parça stokları ile lojistik destek sunan satış sonrası servis hizmetlerini de kapsayan bir kalite zinciridir.

Ülkemizin gelişen ekonomik koşullarına paralel olarak bundan sonraki hedefimiz hal hazırdaki müşteri portföyümüze ilave olarak MITSUBISHI ve EUROENERGYjeneratörlerimizin pazardaki payını daha dagüçlendirmektedir. Bu hedefimiz doğrultusunda Türkiye genelinde bayi çalışmamız devam etmektedir. İş ortağımız firmalar ile hep birlikte geniş bir aile olarak yani hedeflere doğru ilerlemeyi düşünüyoruz.

Alimar Makina ‘’ ÜRÜNLERİMİZDEN MEMNUN KALAN HER BİR MÜŞTERİ BİR BAŞKA MÜŞTERİ KAZANDIRIR ‘’Mantığı ile azami hassasiyet ve üstün kaliteyi her aşamada çalışmalarına yansıtmaktadır.