Burla Makina - Kimdir

Üniversal Torna Tezgahları, Eğitim Tipi CNC Metal İşleme Tezgahları, Takım Tezgahları İthalatı Ve Satışı ile Metabo Distribütörlüğü yapmaktadır

1911'den günümüze Burla.!!

Kuruluş

Türk ticaret hayatının öncülerinden olan Burla Makina’nın  temeli 1911 yılında Eli ve Daniel Burla kardeşler tarafından o zamanki adıyla Voyvoda Caddesi olan Bankalar Caddesinde atılmıştır.

Ticari Gelişme

Burla, Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren otomotivden beyaz eşyaya, elektrikli aletlerden ampullere, büro makinalarından fotoğraf ekipmanlarına ve takım tezgahları ticaretine kadar çeşitli kalemlerde ithalata öncülük etmiş ve ülke gelişimine katkıda bulunmuştur.

İkinci dünya savaşından sonra Türkiye’ye buzdolabı ve elektrik süpürgesi ithalatı ilk olarak Burla tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ticaret Hayatına Katkı

Burla’nın Bankalar Caddesinde faaliyete başlaması bulunduğu yere büyük bir katkı sağlamıştır.

Bankalar Caddesinde bugün var olan geniş elektrik piyasası, Burla şirketinin bu caddede faaliyete geçmesinden sonra filizlenmeye başlamış ve bugünkü halini almıştır.

Şirketleşme ve Anonim Şirket

1911 yılında “BURLA BİRADERLER VE ŞÜREKASI” adı altında kurulan Burla 1975 yılından bu yana “Burla Makina Ticareti ve Yatırım A.Ş.” adı altında faaliyetine devam etmektedir.

Ticaret Hayatına Getirilen Yenilikler

Burla, Türkiye’nin çağdaş anlamda ilk reklamverenlerinden birisi olup, 1930’lu yıllarda

ampulden otomotive, büro makinelerinden elektrikli ev aletlerine kadar pek çok üründe reklamlar yayınlamıştır.

Faaliyet Alanlarının Genişlemesi

Günümüzde Burla Makina;  Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri, Teknik Hırdavat Ürünleri ve Elektrikli El Aletleri, Takım Tezgahları, Pil, Deniz Motorları gibi birçok üründe geniş bayi ve distribütör ağı ile beraber faaliyetine devam etmektedir.

İstanbul Karaköy’de bulunan şirket merkezi dışında Ankara ve İzmir’de satış ofisleri, İstanbul Esenyurt’da 12.000 m2 kapalı alanı bulunan depo ve teknik servis sahaları, İstanbul Tuzla ve Antalya Serbest Bölgelerinde işyerleri bulunmaktadır.

Burla ayrıca, satış sonrası bakım ve teknik servis hizmeti verilmesi gereken ürünlerde gelişmiş servis ağları ile beraber üst seviyede Satış Sonrası Hizmet ve Teknik Servis Hizmeti vermektedir.

MİSYONUMUZ

Sürdürülebilir büyümeyle, müşteri memnuniyetini artırarak kullanıcılarımız, bayilerimiz, servislerimiz ve çalışanlarımız için en üst düzeyde değer yaratmak.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi ve girişimci ruhuyla, üstün nitelikli ürün satışı  ve satış sonrası hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini  sürekli kılmak ve tercih ve takip edilen bir grup olmaktır.