İlan No: #00097173
Kategori: Demir ve Mangan Filtresi
Marka: Optus
Model Tipi: O-DMF-001
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 15.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Konak / İzmir / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 232 489 90 39
  • +90 232 489 66 54

Yetkili: Optus Arıtma

Konak / İzmir / Türkiye


Demir Mangan Giderimi / Optus O-Dmf-001

 

Genelde sularda çözünmüş halde bulunan demir ve mangan sarımsı kahverengi bir bulanıklığa sebep olur. Demir ve mangan minerallerinin, belirli değerlerin üzerine çıkması durumunda ve özel proseslerde, su ile çalışan makinelerin, tesisatın vb. sistemlerin zarar görmemesi için sulardan uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu durum özellikle tekstil, deri, gıda, kâğıt ve plastik endüstrisinde istenmeyen sonuçlara sebep olur.

İstenilen debilerde dizayn edilebilen Demir - Mangan filtreleri suda bulunması muhtemel demir ve manganı oksidasyon / filtrasyon metotları ile sudan uzaklaştırır. Demir – mangan giderimi için kullanılan mineraller ile 5 ppm’e kadar demir, 2 ppm’e kadar mangan giderimi sağlanmaktadır. Bunun dışında düşük konsantrasyonlarda havalandırarak veya kimyasal oksitleyerek giderilebilir. Filtrasyon mineralinin rejenerasyonu için herhangi bir kimyasala ihtiyaç duyulmaması sistemi diğer metotlara göre daha ekonomik kılmaktadır. Sulardan demir ve mangan giderimi amacı ile özel mineralli, otomatik olarak çalışan filtreler kullanılmaktadır.

Demir mangan filtrelerin dizaynı; ham su kapasitesi, filtrasyon hızı, demir ve mangan minerallerinin suda bulunma miktarına göre değişmektedir.

Kullanım Yerleri:

  • İçme suyu kullanımlarında (Ev, apartman, site, vb., Belediye - köy içme suyu tesislerinde),
  • Proses suyu kullanımlarında, Boya, deterjan, kolonya... üretimi (Kimya sektörü),
  • Yemek ve su fabrikaları, fırınlar, vb. (Gıda sektörü) ,
  • Tekstil sektörü,
  • Plastik sektörü,
  • Kağıt sektörü,
  • Deri sektörü

çözünmüş demir mangan sarımsı kahverengi bulanıklık sebep olur. mineral değerler prosesler su makineler tesisat tekstil deri gıda kâğıt plastik endüstri konsantrasyon ham su kapasitesi filtrasyon hızı İçme suyu ev apartman site belediye köy içme suyu tesisleri Proses suyu Boya deterjan kolonya üretim Kimya sektörü Yemek su fabrika fırın Gıda sektörü tekstil sektörü plastik sektörü kağıt sektörü deri sektörü

Komple otomatik sistemlerle kontrol edilen üniteler 35 m3/saat kapasiteye kadar fiberglass kaplı polietilen tanklı, 200 m3/saat kapasiteye kadar galvaniz tanklı olarak dizayn edilmektedir.

Demir Mangan Giderimi / Optus O-Dmf-001, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!