Diriler Makina - Kimdir

Halı traş, halı lark ve halı konfeksiyon makineleri imalatı ve halı üretimi .

Diriler makine 1974 yılında makine yedek parçaları üreterek başladığı üretim hayatına 1994’ten sonra kurumsallaşarak şirket vasfını kazanmış ve yatırımlarını bu yıldan itibaren ivmelendirerek makine imalat sektöründe ve tekstil makineleri üretiminde yurt içinde ve yurtdışında söz sahibi olmayı başarmıştır.

 

Diriler makine uluslararası ölçekteki şirketlerle rekabet ederek; halı traş, halı lark ve halı konfeksiyon makineleri gibi halı üretimi ve kalitesinde çok önemli olan makinelerin imalini gerçekleştirmekte ve sürekli rekabetçi kalabilmek içinde ar-ge çalışmalarına geniş kaynaklar ayırmaktadır. Diriler makine verimliliğe gösterdiği önem neticesinde, tam otomosyon ve çok iyi yetişmiş insan gücüyle imalatlarını gerçekleştirmektedir.

 

2009 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığının başlatmış olduğu SAN-TEZ programına başvurarak DTECH halı traş makinesi için Ar-ge çalışmalarını başlatan firmamız, süreç sonunda bu makineyi Türkiye’de ilk üreten firma olma başarısını göstermiştir.

 

Halı tekstil makinelerinin yanı sıra isteğe bağlı olarak; pamuk kurutma fırını, otomatik şeker presleme makinesi, şeker kalıpları, otomatik pet şişe şişirme makinesi gibi ürünlerin de imalatını yapmaktayız.

 

Teknolojide ki yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek çalışmalarını sürdüren firmamız, 2008 yılında %25-30 olan ihracat miktarını 2011 ve sonrasında %60’lara taşımayı hedeflemekte ve projelerini de bu doğrultuda yürütmektedir.

 

İhracat çalışmalarına yoğunluk kazandırmak isteyen firmamız bu amaçla 2010 yılında D-TECH otomasyon iç dış ith. ihr. tic. ltd. şti. ni kurarak markalaşma yolunda önemli adımlar atmıştır. Firmamız; başta halı traş, halı overlok, halı ambalaj ve otomatik pet şişe şişirme makinası gibi son teknoloji ürünlerini D-TECH markası adı altında pazara sunmaktadır.


Ar-ge çalışmalarını D-TECH markası altında ivmelendirerek artırma yolunda başarı sağlayan firmamız bu doğrultuda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Gaziantep Üniversitesi beraberliğinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

Diriler Makine Vizyon ve Misyon

 

Diriler Makine,sürekli gelişmeyi,kaliteyi,ekip çalışmasını,profesyonel yönetim anlayışını,geçmiş deneyim ve birikimlerini teknolojik gelişmelere uygulamayı ve müşteri memnuniyetini güven ile birleştirmeyi esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine "vizyon"edinmiştir.


Ayrıca belirlemiş olduğumuz bu vizyon çerçevesinde müşterilerimize,çalışanlarımıza,şehrimiz ile beraber ülkemize kaynak ve değer yaratan örnek bir kuruluş olmayı kendimize"misyon"edindik.