Enkay Makina - Kimdir

Garaj Ekipmanları, Oto Lift, Mobil Lift, Makaslı Lift, Buslift, Kriko, Kanal Lifti, Ticari Araç Lifti, Araç Altı Sehpa, El Aletleri, Kompresör, Araç Test Ölçü Cihazı Pazarlama ve Satışı

Enkay Makina Garaj Ekipmanları

1994 yılında Behram Kavlak tarafından kurulmuştur. 1994 yılından itibaren Oto lift imalatına başlanmıştır.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi 1998 yılında alınmıştır. Türkiye’de TS EN 1493 belgesini 2002 yılında ilk alan üretici firma Enkay  olmuştur. 
Henüz Türk kurum ve kuruluşları CE belgesi verme yetkisi yokken Almanya TÜV SÜD firmasından onaylı CE belgesi 2004 yılında alınmıştır.

Türkiye’de 81 vilayet ve çok sayıda ilçede referansları bulunmaktadır. Belçika, Almanya, Bulgaristan, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Romanya, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Irak, Suriye ve Güney Afrika’ya ihracat yapmaktadır.

Firmamız Yalova Topçular vapur iskelesi karşısında mülkiyeti firmamıza ait 40.000 m² arazi üzerinde 3.650 m² kapalı alana sahiptir. Firmamız kapalı alan ruhsatını 20.000 m²’ye çıkartmıştır. Etap etap kapalı alanını büyütmeyi planlamaktadır.

Firmamızın üretimini yaptığı lift modelleri: 
Mekanik liftler; Tek sütunlu, 2 sütunlu ve 4 sütunlu liftler, özel imalat liftler

Hidrolik liftler; Tek sütunlu, 2 sütunlu, 4 sütunlu ve makaslı liftler, özel imalat liftlerdir

Misyonumuz

 • Otomotiv Servis ekipmanları, Yedek Parça ve Aksesuar sektöründe müşteri beklentisi ve ihtiyaçlarının doğrultusunda satış öncesi, satış ve satış sonrası servis hizmetlerinde en güvenilir ve en verimli biçimde üstün hizmet sunmak.
 • Sektördeki öncü rolümüzü koruyarak, Pazar payımızı artırmak.
 • Daimi müşteri memnuniyeti ve sadakatini sağlamak.
 • Kanunların üstünlüğüne riayet etmek, işimizi bir bütünlük içinde yönetmek, nerede olursak olalım fertlerin hassasiyetlerine ve kişi haklarına saygılı olmak

Vizyonumuz

 • Enkay teknolojinin son gelişmelerine, yeniliklere önem verir yeni projeler ürün ve hizmetler geliştirir ve bunları uygular.
 • Enkay geçen 9 yıllık zaman sürecinde faaliyette bulunduğu segmentlere ve sektörün geneline kazandırdığı katkılara devam etmektedir.
 • Müşterimize, dürüstlüğe ve ticaret ahlakına duyduğumuz saygı anlayışımız daimi olacaktır.
 • Amacımız ürünlerimizle, verdiğimiz hizmet ile çalışma metodlarımız ile sürekli en mükemmele ulaşma doğrultusunda olacaktır.
 • Ürün ve hizmet almak için Enkay ı tercih eden müşterilerimiz, karşılığında ürün kalitesi, ürün çeşitliliği ve herşeyden önemlisi emniyetli ürün satın almış olacaktır.
 • Enkay her zaman ve heryerde sunduğu satış sonrası servis hizmetleri ile müşteri memnuniyetini maksimum noktada tutmayı hedeflemektedir. Eğitimli personellerimiz müşteri ilişkilerini profosyonel, saygın ve analayışlı bir şekilde yürütür.
 • Bizler kar politikasının ötesinde ürün ve hizmet kalitesine önem veririz.