Kompresör kategorisi aramanızda 370 adet ilan bulundu

500 Litre 8 Ve 12 Bar Kompresör

Gap | GP 390

18.500 +KDV

Toplam 11 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Kompresör Popüler Ürünler

Kompresör Nedir

Havayı ya da diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için kullanılan motorlu makinalara kompresör denir. Basınçlı hava desteği ihtiyacı olan yerlere basınçlı hava desteği veren ürünüdür. Sıkıştırılan havanın belli bir oranda kullanımı için vakumlayabilen üründür. Çağdaş toplumda, basınçlı hava, neredeyse tüm sanayi ve ticaret alanlarında bir yer buldu. Birincil ürün endüstrisinde (üreticilere yarı mamul hammadde tedarikçilerinde) ağır mal üreticilerinde, tüketici mallarının işlenmesi ve paketlenmesinde, taşımacılıkta, inşaatta vb alanlarda kullanılmaktadırlar. Günümüzde üreticiler, çeşitli işlem süreçlerine yardımcı olmak için modern yeniliklere ve mekanik sistemlere büyük ölçüde güvenmektedir. Endüstriyel binalar, pompalama sistemleri, malzeme taşıma, birincil işleme ve çeşitli makine ve ekipmanların bakım ve onarımı basınçlı hava için yüksek talep oluşturur.  

Kompresör Çeşitleri 

İmalat endüstrisindeki birçok günlük işlem, aralıklı veya sürekli bir basınçlı hava kaynağı oluşturabilen hava kompresörlerinin kullanılmasını gerektirir. Aslında, diğer işletmelere benzer şekilde, imalat endüstrisindeki birçok şirket basınçlı havayı “dördüncü fayda” olarak değerlendiriyor çünkü üretim için çok önemli. Su veya elektrik gibi ve işlemler için çok önemlidir. Üreticiler, sürekli, aralıklı, dayanıklı, temiz, temiz ve verimli bir basınçlı hava temini sağlamak için kapasiteye veya CFM dereceli hava kompresör çeşitlerine olan ihtiyacı anlarlar. 

Basınçlı hava gerektiren çok çeşitli birincil ve yardımcı üretim faaliyetleri ve uygulamaları içerir. Hava kompresörleri havayı belirli bir seviyeye kadar basınçlandırmak ve takımları, makineleri ve işlemleri sürmek için sabit bir akışta iletmek üzere tasarlanmıştır. Günümüzde üretim ve diğer endüstriyel kullanımlar için kullanılan hava kompresörlerinin çoğu ,  tahrik motoru ve çerçeveye tutturulmuş diğer aksesuarlarla birlikte hareket ve montajı kolaylaştıran paketlenmiş halde gelir. Hava kompresörünün ebadı ve yapılandırması, konum ve uygulama için çalışıp çalışmayacağını belirler.

En sık kullanılan hava kompresörü tipi pozitif yer değiştirmedir. Pozitif-deplasmanlı hava kompresörü, bir sıkıştırma odasında sıkışmış belirli bir miktarda hava veya gaza sahiptir. Gaz veya havanın hacmi düştüğünde (mekanik olarak azalır), tahliye işleminden önce basınçta karşılık gelen bir yükselmeye neden olur. Hava, kompresörden sabit bir hızla akar ve bu deşarjdaki değişikliklerle tutarlı kalır. İki kademeli kompresörler havayı iki aşamada işler. Havayı içeri çektikten sonra, cihaz orta seviyeye sıkıştırır, yarı sıkıştırılmış havayı kompresördeki başka bir alana geçirir ve havanın son sıkıştırmadan önce soğumasını sağlar. İmalat uygulamaları için pistonlu hava kompresörleri 500 psig'e kadar basınçlara ulaşabilir. Pistonlu ve döner vidalı kompresörleri korumak ve valflerin ve pistonların hareket etmesini sağlamak için düzenli yağlama gereklidir. Bununla birlikte, gıda ve içecek şirketleri ve ilaç şirketleri gibi üretim için bir hava kompresörü kullanan bazı işlemler Sınıf Sıfır hava kalitesi gerektirir. Bu , en küçük kirlenme ihtimalini önlemek için basınçlı havanın % 100 yağsız olması gerektiği anlamına gelir.

Hava kompresörleri için üçüncü ana kategori, üç tip hava kompresörünün en büyüğü olan santrifüjden oluşur. Buhar türbinleri veya elektrik motorlarıyla çalışan santrifüj hava kompresörleri, esas olarak büyük miktarda hava basıncı gerektiren büyük endüstriyel imalat işlemlerinde kullanılır. Santrifüj hava kompresörleri, döner vida ve pistonlu emsallerine göre çok daha pahalıdır. Ek olarak, santrifüj üniteleri sürekli bakım almalı ve yüksek hızlar ve sürekli kullanım nedeniyle önemli ölçüde daha yüksek tamir maliyetlerine sahip olmalıdır. 

Kompresör Fiyatları 

Her zaman ileri teknoloji, kaliteli ürün ve müşteri memnuniyetini hedefleyen portalımızdaki firmalar, hem iç hem de dış pazarlarda tanınan ürünleri ile Makina Türkiye'de. Oldukça uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle hemen bir kompresör satın alabilirsiniz. Portalımızda kaliteli tedarikçiler tarafından satışa sunulan kompresör çeşitleri üretilmektedir. Ürün son teknoloji teknikleriyle, kalite güvence altına alınmış bileşenler kullanılarak üretilir. Sıfır ve ikinci el seçenekleriyle ihtiyacınıza en uygun ürün siparişini kolaylıkla verebilirsiniz. Ürünler esnek üretim ile çok çeşitli malzemeleri işlemek için tasarlanmıştır. Kolay ödeme seçenekleriyle Makina Türkiye üzerinden satın alabileceğiniz kompresör çeşitleri kalitelerine göre oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Kompresör Çeşitleri Fiyatları

Yüksek kaliteli, düşük fiyatlı ürünler için portalımızı ziyaret edin. Her bütçeye uygun kompresör çeşitleri için sayfamızı inceleyiniz. Hatta dilerseniz makina satıcılarıyla iletişime geçebilirsiniz. Sayfamızı ziyaret edip ihtiyacınıza ve cebinize en uygun olan kompresörleri tedarik edebilirsiniz. İstediğiniz makina uygun fiyat seçeneğiyle burada. Ürünlerimiz sizlere garantili olarak burada sunulmaktadır. Farklı makina gruplarına portalımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı anda çok fonksiyonlu kompresör grupları mevcuttur. Üretimin hızlanmasına ve maliyetin en aza indirgenmesine yardımcı olur. 

Firma iletişim bilgilerini kullanarak kompresörler hakkında bir çok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Verilerimiz ve sayfamızda olan ürün  içerikleri güncel bilgilerdir. Makine özellikleri ve teknik bilgilere en hızlı en kolay ulaşabileceğiniz sayfa burada. Portalımız bir çok ürün ve firma bilgileriyle gelişmiştir. Sektöründe tecrübeli güvenilir ve kaliteli firma bilgileri portalımızdadır. Sitemizde üst kısımdaki arama motoru çubuğuna aradığınız makina parça, ekipman, ataşman, yedek parça, cihaz, alet ve sanayi ürünlerinin birçok çeşidini bulabilirsiniz.  Türkiyenin Dünya pazarlarına açılan penceresi konumunda olan Makina Türkiye sitesi daima en güncel ürünleri en hızlı şekilde listelemekte ve alıcıyla satıcıyı en ekonomik maliyetlerle buluşmalarını sağlamakta. Müşterinin talebini karşılayan çeşitli özelliklerde makul fiyatlara temin edilebilir.

Yüzlerce marka ve model, satıcıya anında ulaşabilme imkanı satılık ve kiralık seçenekleriyle Kompresör kategorisinde