Litef Forklift - Kimdir

Litef Forklift San. ve Tic. Ltd. Şti.

Litef Forklift Şirketi Nisan 2022 de kurulmuştur. Daha yeni kurulan şirketin kurumsal kültürü ve iş bitirici tecrubesi çok eskilere dayanmaktadır.

Litef Forklift, İş Makinları, Forklift, İstif Makinları ve Yedek Parça Pazarlama ve Satışını gerçekleştirmektedir.

Yüksek Makina Mühendisi olan şirket kurucusu, gerek şirket kurumsal yapılanmasında gerekse teknik alt yapı oluşumunda uzmanlaşarak Litef forklifti yeni bir vizyonla kurmuştur. 

Litef'in İsim Hikayesi;

Lityum İyon Teknoloji Entegre Forkliftler şeklinde açılımı olan Litef'in farklı iki manası daha vardır.

Lite-F Şeklindeki ifadesinde yer alan Lite kelimesi birazcık ve doğal olarak hafif anlamlarına gelmektedir.

Lityum iyon teknolojili istifleme ürün elleçleme makinalarının geliştirilmesini, tamir bakım ve pazarlamasını esas alan şirketimiz Lityum teknolojili forkliftlerin biraz dizel, biraz Traksiyoner akülü biraz LPG'li forkliftlere benzer özellik taşımasından dolayı biraz anlamına gelen Lite ve lityumun Teknolojisinin çevreci olması anlamına gelen Doğal olarak Hafif anlamını taşıyan lite, Forklifti temsilen de "f" harfi eklenmiştir.

Litef Forkliftin isim oluşumunda bir diğer etken ise, şirket kurucusunun 2,5 yaşındaki küçük kızının telefon kelimesini "litef" diye telaffuz etmesidir. 

Litef Değerleri;
Litef  değerleri şeklinde telaffuz ettiğimiz iş etiği anlamına gelen değerlerimiz kurumsal yapımızın değişmez ilkesidir.

Satın alana göre değil satılan ürüne göre fiyat oluştulmaktadır.

Litef olarak sorumluluığunu üstlendiğimiz her ticari hizmetin hakkını verip tüm imkanlarımızla işin teslimi sonrasında 7/24 teknik destek sağlamaktır.

Litef'in Faaliyet Kapsamı;
Litef Forklift ana faaliyet alanını Lityum Akülü forklift İthalatı, yurt içi satış ve sıfır lityum akülü forklift kiralama, lityum akülü forkliftlere servis hizmeti vermek, lityum akülü forkliftlerin yedek parça tedariğini sağlamak olarak tanımlar.

Ayrıca yan faaliyetler olarak Litef Değerlerine uygun forklift ithalatçı firmaların ürünlerinin pazarlamasını ve servis desteğini sağlar.

Yerinde ve atölye koşullarında servis hizmeti, Forklift ataşman, lastik ve yedek parça tedariği ve servis hizmeti.

Ürün elleçleme, ürün transferi, istifleme vedepolamada en ekonomik ve verimli istifleme araçları planlama danışmanlığı.