;

Mısır Slaj Makinesi - Tek Sıra Kayışlı

İlan No : #00079052
Kategori: Mısır Silaj Makinası
Marka: Fimaks
Model Tipi: MSX10SL
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Diğer
Konum: Karacaahmet Mah. / Karacabey / Bursa
Satış Detayı: Havale / EFT, Görüşülür
Fiyat Sorunuz

Mısır Silaj Makinesi silajlık mısırın parçalanarak silaj yapılması için kullanılmaktadır. Uzun yıllar boyunca elde edilen tecrübeler sayesinde makine bugünkü mükemmel seviyesine ulaşmıştır. Makinenin az güç ihtiyacı ve dayanıklılığı bu tecrübeler sayesinde oluşmuştur.

Silajdan en iyi sonucu elde etmek için mısır bitkisinin gövdesinin de koçanlarının da çok iyi bir şekilde parçalanması gerekmektedir. Mısır silaj makinesinin besleyici ünitesi, üzerinde parçalayıcı bıçaklar olan fanı, doğru açıda besleyerek en iyi kalitede parçalamayı sağlar. Üzerinde 10 adet özel olarak sertleştirilmiş bıçak olan fan yaklaşık olarak 1500 dev./dak. süratle dönmektedir. Mısırın parçalayıcı fana gitmesini sağlayan iki adet besleyici tambur, iki adet de baskı tamburu bulunmaktadır. Baskı tamburlarından biri baskı yayına sahiptir ve üzeri tırtıllıdır. Baskı tamburları mısır bitkisinin gövdesinin ve koçanlarının doğru açılarda parçalayıcı fana ulaştırılması için, dikey olarak parçalayıcı fanın tam önünde konumlandırılmışlardır. Makinenin düşük güç gereksiniminin ve kısa parçalama uzunluğunun sırrı burada yatmaktadır.

Besleyici ünitenin korunması için kolay erişilebilir bir yere emniyet civatası yerleştirilmiştir. Bu civata, besleyici üniteyi kötü koşullarda çalışırken toprak, taş ve yabancı cisimlerin girmesi sonucu oluşabilecek zararlardan korumaktadır.

Ayrıca çalışırken yüksekliği ayarlanabilir tekerlek vasıtasıyla çalışma yüksekliği ayarlanarak kötü koşullarda toprak ve taş alma riski azaltılmaktadır.
Makinenin güç aktarımı cırcırlı şaft ve 4 adet V kayış vasıtasıyla sağlanmaktadır. Kayış gergi işlemi manuel olarak makine üzerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Besleyici üniteye hareket aktarımı, yağ havuzunun içinde çalışan bakım gerektirmeyen dişliler vasıtasıyla sağlanmaktadır.

Parçalayıcı bıçakların bilenmesi makine üzerindeki bileme ünitesi vasıtasıyla kolayca yapılabilmektedir.
Bacanın çevrilmesi hidrolik pistonla sağlanmaktadır ve traktöre takılan bir kol vasıtasıyla manuel olarak şapkadan atılan parçaların açısı da ayarlanabilmektedir.
Makinenin yüksekliği iki parçalı bacanın üst parçası katlanarak azaltılabilmektedir. Ayrıca makine üzerinde standartlara uygun olarak uyarıcı çıkartmalar bulunmaktadır.

 

ÖZELLİKLER MSX10SL
Sıra Sayısı 1
Uzunluk (m) 2,09
Yükseklik (m) 3,25
Genişlik (m) 2,24
Baca Katlandığında Yükseklik (m) 2,2
Ağırlık (kg) 550
Fan Üzerinde Üfleyici Sayısı 5
Tekerlek 16,5 X 6,5-8 6PR
Askı Sistemi Kategori II
PTO devri (rpm) 540
Güç Gereksinimi (kW/hp) 32 / 45
Maksimum İzin Verilen Güç (kW/hp) 88 / 120
Parçalama Boyutu 4,5 - 6 - 10 - 15 mm.
Kapasite

Fimaks MSX10SL Mısır Slaj Mk.
Mısır Slaj Makinesi - Tek Sıra Kayışlı Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!