Mısır Slaj Makinesi- Tek Sıra Şanzımanlı

İlan No: #00106625 6019
Kategori: Mısır Slaj Makinaları
Marka: Fimaks
Model Tipi: MS12SL
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Karacabey / Bursa / Türkiye

Mısır Slaj Makinesi- Tek Sıra Şanzımanlı

Şanzumanlı tek sıralı Mısır Slaj Makinesi, küçük işletmeler için ideal bir makinedir. Traktör 3 nokta askı sistemine bağlanan makinenin destek tekeri de çalışma esnasında traktöre binen yükün bir kısmını alarak, çalışma esnasında traktörün rahatça kontrol edilmesini sağlar.

Güç aktarımı 2 adet şaft ve şanzıman vasıtasıyla yapılmaktadır. Besleme ünitesi iki adet tamburdan oluşmaktadır ve bu tamburlar üzerinde kendi kendini bileyen ve mısırı alttan kesen alt bıçaklar bulunmaktadır. Bu bıçaklar sayesinde temiz bir kesme işlemi gerçekleştirilir.Makinede aşırı yüklere karşı emniyet tertibatı bulunmaktadır.

Besleme ünitesinin tamamı, gücünü bakım gerektirmeyen kapalı dişli kutusundan almaktadır.Slaj makinasının kesme mekanizmasının dizaynı sayesinde, düzenli bir silaj elde edilir. 12 adet kesici bıçağa sahip fan mısırın min 5mm. olarak parçalanmasını sağlar. Özellikle kuru mısır tanelerinin tamamen parçalanması için kesme mekanizması içerisine parçalama plakası standart olarak bulunmaktadır.

Hatasız ve kaliteli slaj için gerekli olan en önemli faktörlerden biri de keskin bıçaklar ve bıçaklar ile kesme plakası arasındaki mesafenin mümkün olan en dar bir konumda olmasıdır.Makinenin kesme mekanizmasına özel olarak yerleştirilmiş bileme aparatı sayesinde bileme işlemi çok kolay ve kısa sürede yapılabilmektedir.

Şanzımanlı mısır silaj makinesi güçlü fanı ve fan paletleri sayesinde, silajı tamamlanan mısırı yükleme bacası içinden süratli bir şekilde taşıma vagonuna yükler. Makinenin katlanabilir bacası sayesinde, en alçak yerlerden bile rahatlıkla geçebilir. 


 

 

ÖZELLİKLER MS12SL
Sıra Sayısı 1
Uzunluk (m) 3,45
Yükseklik (m) 3,10
Genişlik (m) 2,40
Baca Katlandığında Yükseklik (m) 2,37
Ağırlık (kg) 540
Tekerlek 16,5 X 6,5-8 6PR
Askı Sistemi Kategori II
PTO devri (rpm) 540
Güç Gereksinimi (kW/hp) 32 / 45
Parçalama Boyutu min. 5mm.
Kapasite 35 ton/saat

 

Mısır Slaj Makinesi- Tek Sıra Şanzımanlı, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu