Kuluçka Makinesi

kategorisinde 43 adet ürün
Toplam 2 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Kuluçka Makinesi Popüler Ürünler

Kuluçka sistemleri ve makinaları

Kuluçka makinası kontrol edilmesi gereken sıcaklık ve nem gibi çevresel koşullar için kullanılan bir cihazdır. Kuluçka makinası yapay bir tavuğun doğada oynadığı rolü yapay olarak gerçekleştirir. Genellikle bakteri kültürlerinin büyümesi, yumurtaların yapay olarak kuluçkalanması veya kimyasal veya biyolojik reaksiyon için uygun koşullar sağlamak için kullanılır. Bu makina kuş yumurtaları ve sürüngen yumurtaları için kuluçka kullanıldığı kaydedilmiştir ve kuş yetiştirmek için kullanılır. Bir kuluçka makinası, bir yumurtanın kuluçkalanması için mükemmel ortamı ve koşulu ayarlayabilmelidir çünkü sıcaklık, nem ve gerektiğinde yumurtaları döndürmek gibi faktörleri düzenler. Bu, yumurtanın uygun şekilde kuluçkaya yatırılmasıdır, çünkü tavuğun doğal haliyle rol oynar. Ayrıca, yumurtalara zarar verebilecek dış tehditleri ortadan kaldırırken yumurtanın kuluçkalanmasına da izin verir. Kuluçka makinası sıcaklığı istenen seviyede tutmak için çalışan bir motor ve bir vantilatör içerecek şekilde üretilmiştir. Ürün son teknoloji teknikleriyle, kalite güvence altına alınmış bileşenler kullanılarak üretilir. Sıfır ve ikinci el seçenekleriyle ihtiyacınıza en uygun ürün siparişini kolaylıkla verebilirsiniz.

İnkübatörün iç sıcaklığı sabit bir seviyede tutulması gerektiğinden, ideal olarak kuluçka makinası içinde ve sıcaklığın çok düşmeyeceği bir odada tutulmalıdır. Kuluçka makinası bakteri, prematüre bebekler ve sürüngen yumurtaların büyümesini teşvik etmek için kullanılırken, inkübatörün en yaygın kullanımı, bebek tavuklarını çiftliklerdeki kuluçka etmektir. Sıcaklık, bir inkübatörün sağladığı en belirgin fonksiyondur. Tavuklar en iyi 100 derece Fahrenheit civarında yumurtadan çıktıkça, bir kuluçka makinası bu sıcaklıkta ihtiyaç duyulan süre boyunca kalabileceği bağımsız ve kontrollü bir ortam haline gelir. Tavuklarla uğraşırken, bir inkübatörün ısısı, yumurtalarının üzerine otururken bir tavuk ısısı gibi davranır. Oksijen akışı ve dolaşım çoğu organizmanın büyümesi için önemlidir ve yumurtalar doğal olarak yumurtadan çıktıklarında bol miktarda bulunur. Bir kuluçka makinası sıcaklığı kontrollü bir ortam olduğundan, büyük olasılıkla kapalı bir alan olacaktır. Kapalı alanlar oksijenin içlerinden akmasına izin vermediğinden, kuluçka makinası havalandırma ve fanların taze, ılık oksijeni yumurtaların üzerinden akması için teşvik etmesi sağlanacaktır. 

Modern kuluçkahane yöneticisinin amacı, çok sayıda üniform sağlam günlük civciv üretmektir. Sağlamlık, tavuğun embriyonik yaşam aşamasında ortaya çıkan ve farklı çiftlik koşullarında bireysel civcivlerin performansı ve direnciyle doğrudan ilişkili olan bir sağlık kriteridir. Endüstriyel inkübasyonda, iki yaygın kullanılan inkübasyon yöntemi vardır: tek aşamalı ve çok aşamalı. Tek aşamalı inkübasyonda, kuluçka makinası sadece aynı embriyonik çağdaki yumurtaları içerir. Tek aşamalı inkübasyonun avantajı, iklim koşullarının büyüyen embriyonun ihtiyaçlarına göre ayarlanabilmesidir. Sıcaklık ve nemi mükemmel seviyelerde düzenleyen mekanik bir cihazdır, böylece civcivin döllenmiş yumurta içinde yetişmesine gerek kalmadan döllenmiş yumurta içinde büyümesini sağlayan ideal koşulları yaratır. Yumurtalar kuluçka makinası içindeki bir tepsiye yerleştirilir ve günde en az 3 kez döndürülmeleri gerekir. Yumurta ne kadar küçükse, tepsiye o kadar sığar ve o kadar az yumurta o kadar az sığar. Ürünler esnek üretim ile çok çeşitli malzemeleri işlemek için tasarlanmıştır. Kolay ödeme seçenekleriyle Makina Türkiye üzerinden satın alabileceğiniz ürün çeşitleri kalitelerine göre oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Otomatik yumurta inkübatörünün en büyük avantajlarından biri, yumurtaları sizin için çevirmesidir, böylece her gün bunu hatırlamak zorunda kalmazsınız. Yumurtalar özel olarak tasarlanmış bir tepside bölmelerde oturur. Bu tepsi, yumurtaların dönmesine neden olan bir motor tarafından otomatik olarak hareket eder. Kuluçka işlemine daha fazla dahil olmak istiyorsanız, manuel kuluçka makinası sizin içindir çünkü manuel kuluçka makinası ile yumurtaları günde en az 3 kez el ile döndürmeniz gerekir. Yumurtanın bir tarafını işaretlemeniz en iyisidir, böylece en son ne zaman döndüklerini takip edebilirsiniz. Civciv kabuğun içine yapışabileceği için yumurtaların düzenli olarak döndürülmesi önemlidir. Bütün tavuklar yumurtalarını doğal bir şekilde yumurtadan çıkaramaz ve sorun ortaya çıktığında, bir kuluçka makinası taşıyıcı bir ebeveyn olarak hareket edebilir. Oldukça uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle hemen bir makina satın alabilirsiniz. Portalımızda kaliteli tedarikçiler tarafından satışa sunulan ürün çeşitleri üretilmektedir.

Bir tavuk ayrıca yumurtalarının üzerine oturduğunda nem kontrolü sağlar ve ne kadar nem kaybetmeleri gerektiğini bilir. Bir yumurta, kuluçkalama ve nemlenme işlemiyle ağırlığının yüzde 12'sini kaybeder ve bu ağırlığın ne kadarının zamanla kaybedildiğini kontrol eder. Bir kuluçka makinası nemi, bazılarının kabuk kalınlığı nedeniyle az veya çok neme ihtiyaç duyabileceği için yumurtaları inkübe eden kişilerce izlenmelidir. Nemi doğru seviyelerde tutabilmek için her gün kuluçka makinası su ihtiyacı vardır ve bu seviye kuluçkalamanın son birkaç gününde artacaktır. İnkübatörün tabanında genellikle inkübatörün açılması gerekmeden suyun eklenmesini sağlayan bir delik vardır. Aynı anda çok fonksiyonlu kuluçka makinası grupları mevcuttur. Üretimin hızlanmasına ve maliyetin en aza indirgenmesine yardımcı olur. Firma iletişim bilgilerini kullanarak ürünler hakkında bir çok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Verilerimiz ve sayfamızda olan ürün  içerikleri güncel bilgilerdir.

Hem manuel hem de otomatik kuluçka makinası mevcuttur. Yumurtaların günde birkaç kez çevrilmesi gerektiğinden, kuluçka makinası mekanizması bunun manuel olarak mı yoksa inkübatörün kendisi tarafından mı otomatik olarak yapılacağını belirler. Aslında, inkübatörler kuluçkalık yumurtalarda tavuklardan çok daha başarılıdır. Örneğin, bir tavuk her yıl yaklaşık 20-30 yumurta alabilir, ancak aynı tavuk tarafından yatırılan yumurtaları kuluçkalamak için bir kuluçka makinası kullanırsanız, muhtemelen 200-300 yumurta kuluçkalık olabilirsiniz. Bunun nedeni, kuluçkalık bir tavuğun yumurtalarını kuluçkalayıp yavrularını yetiştirene kadar bırakmayı bırakmasıdır. Ayrıca, tavukların dikkatinin dağılması ve yumurtaların soğumasına izin verilmesi gibi birçok dış faktör kuluçka döngüsünü kesintiye uğratabilir. Kuluçka makinası ucuzdurlar, kullanımı kolaydır ve genellikle iyi çalışırlar. Ayyıldız Kuluçka, Bayzen Makina, Du-Ha-Se Kuluçka gibi çeşitli ve kaliteli firmaların ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kuluçka makinası Yüksek kaliteli ve düşük fiyatlı ürünleri buradan inceleyebilir, tedarikçi firmalar ile birebir iletişime geçebilirsiniz. Yüksek kaliteli, düşük fiyatlı ürünler için portalımızı ziyaret edin. Her bütçeye uygun ürün için sayfamızı inceleyiniz. Hatta dilerseniz makina satıcılarıyla iletişime geçebilirsiniz. Sayfamızı ziyaret edip ihtiyacınıza ve cebinize en uygun olan makinayı tedarik edebilirsiniz. İstediğiniz makina uygun fiyat seçeneğiyle burada. Ürünlerimiz sizlere garantili olarak burada sunulmaktadır. 

Kuluçka Makinesi tüm çeşitleri fiyatları markaları Kuluçka makinesi tüm modelleri ile sıfır, ikinci el, satılık kiralık Kuluçka Makinesi ve tedarikçileri