Beton Santrali

kategorisinde 59 adet ürün
Toplam 2 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Beton Santrali Popüler Ürünler

Hazır beton için beton santrali

Agrega(kum ve çakıl karışımı), su, çimento gibi malzemeleri dengeli ve duruma göre belirlenmiş miktarlarda, karıştırıcı mikserde ideal süre sonunda karıştırdıktan sonra mikser kamyonlarına aktarımı sağlayan bu araç-gereçlere/tesislere beton santrali denir. Bu çalışmalar, bir inşaatsal teknik sistemin yanında bilgisayar yardımıyla yapılır ve daha işlevsel bir hale gelir. Burdan sonra da betonun yapılacağı araca ya da yere göre dolumlar yapılır. Bu beton santrallerini doğal olarak bazı ekipmanlar oluşturmaktadır. Agrega bunkeri, agrega tartı bandı, karıştırıcı besleme bandı, çimento siloları, beton karıştırıcısı, otomasyon sistemi beton santrali ekipmanlarından başlıcalarıdır. Beton santrallerinin her bir ekipmanı, her bir parçası da kendi içerisinde ayrı bir kalite ve ekonomik farklar teşkil eder. İşin bilgisayar ile ilgili kısmını otomasyon sistemi oluştururken, diğer parçalar işin daha teknik kısmıdır. Bu santraller yapılacak işe, finansal kaynağa, bölgeye ve kullanıcının isteğine göre bazı çeşitlere ayrılabilir. Misal Türkiye inşaat sektöründe en çok sabit beton santrali kullanırken, daha ucuz maliyetli santral isteyen ülkelerde kompakt beton santraller ; hem montaj kolaylığı açısından hem de yer değişikliğinin gerekli olduğu durumlarda ise mobil beton santralleri daha yaygındır. İnşaat piyasasında bilhassa teknolojinin son yıllardaki gelişimi ile paralel olarak Makine Türkiye, her türlü müşterinin ihtiyaç duyduğu beton santrali çeşidini tespit eder, o araç-gereçleri en kaliteli şekilde sunar.

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ve ihtiyaçların da buna göre şekillenmesinden sonra inşaat sektöründe de ekipmanlar bununla paralel doğrultuda gelişti. Beton santralleri eski usül yöntemlerden sıyrılıp daha pratik ve kaliteli bir hal alarak her türlü yol-asfalt çalışmalarının, inşaat sektörlerinin önemli faaliyetlerinin (ev, okul, cami gibi) ve diğer küçüklü büyüklü yapıların betonlarının oluşturulmasında çok ciddi katkılar sağlar.

Beton santrallerinin kullanımı çeşidine göre farklılıklar gösterir. Örneğin uzun sürecek ve daha büyük malzemenin, alanın ihtiyaç duyulduğu işlerde sabit beton santralleri tercih edilir. Çünkü hem boyutsal olarak yer kaplar hem de bulunduğu yerde uzun süre kalacağından sabitlenmesi gerekir. Beton santrali alırken  hızlı, daha küçük ya da çok vakit kaybettirmeyecek işlerde mobil santraller(taşınabilir santraller) tercih edilir. Çünkü hem gezgin olarak hem de taşınabilir şekilde rahatça seyahat edebilirler. 

Yüzlerce marka ve model, satıcıya anında ulaşabilme imkanı satılık ve kiralık seçenekleriyle Beton Santrali kategorisinde

Beton Santrali fiyatları tüm çeşitleri markaları ve modelleri ile imalattan ürün seçenekleri teknik özellikleri ve imalatçı firma bilgileriyle portalımızda