Beton santrali kategorimizde beton sanrtali üreten imalatççı ve tedarikçi firmaların kapasitelerine göre tüm çeşitlerini ve fiyatlarını beton santralleri marka ve model tipleri detaylarıyla bu sayfada

Beton Santrali

kategorisinde 93 adet ürün
60 M3/Saat Mobil Beton Santrali - Sıfır- ( Mesaş Mühendislik )
General Makina Mobil Beton Santrali Gnr-Mbs 30
İns Makina 160 M3/H Mobil Beton Santrali
İns Makina 180 M3/H Sabit Tip Beton Santrali
İns Makina 60 M3/H Mobil Beton Santrali
30 M3/H Mini Mobil Beton Santrali İns Makina
30 M³ / Saat Beton Santrali Vess V-031
45 M³ / Saat Beton Santrali Vess V-032
Es-Makina Satılık Mobil Beton Santralı
Aydınoğlu SNR3 Hazır Sıva Santrali
80 M3/H Mobil Beton Santrali-Hemen Teslim ( Mesaş Mühendislik )
En Ekonomik Beton Santrali 60 M3/H -Sıfır- Mesaş
100 M3/H Kuru Beton Santrali - Sıfır- ( Mesaş )
100 M3/H Sabit Beton Santrali - Sıfır- ( Mesaş Mühendislik Mes - 100 )
60 M3/H Beton Santrali - Sıfır- Hemen Teslim -( Mesaş Mühendislik Mes - 60 )
120 M3/H Sabit Beton Santrali - Hemen Teslim - Sıfır- ( Mesaş Mes-120)
100 M3/Saat Mobil Beton Santrali - Sıfır- ( Mesaş Mühendislik )
2014 Model 60 M3/H Mobil Beton Santrali ( 6 Ay Garantili )
60 M3/Saat Sabit Beton Santrali - Sıfır
Toplam 5 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Beton Santrali Firmaları Tümü

Agrega(kum ve çakıl karışımı), su, çimento gibi malzemeleri dengeli ve duruma göre belirlenmiş miktarlarda, karıştırıcı mikserde ideal süre sonunda karıştırdıktan sonra mikser kamyonlarına aktarımı sağlayan bu araç-gereçlere/tesislere beton santrali denir. Bu çalışmalar, bir inşaatsal teknik sistemin yanında bilgisayar yardımıyla yapılır ve daha işlevsel bir hale gelir. Burdan sonra da betonun yapılacağı araca ya da yere göre dolumlar yapılır. Bu beton santrallerini doğal olarak bazı ekipmanlar oluşturmaktadır. Agrega bunkeri, agrega tartı bandı, karıştırıcı besleme bandı, çimento siloları, beton karıştırıcısı, otomasyon sistemi beton santrali ekipmanlarından başlıcalarıdır. Beton santrallerinin her bir ekipmanı, her bir parçası da kendi içerisinde ayrı bir kalite ve ekonomik farklar teşkil eder. İşin bilgisayar ile ilgili kısmını otomasyon sistemi oluştururken, diğer parçalar işin daha teknik kısmıdır. Bu santraller yapılacak işe, finansal kaynağa, bölgeye ve kullanıcının isteğine göre bazı çeşitlere ayrılabilir. Misal Türkiye inşaat sektöründe en çok sabit beton santrali kullanırken, daha ucuz maliyetli santral isteyen ülkelerde kompakt beton santraller ; hem montaj kolaylığı açısından hem de yer değişikliğinin gerekli olduğu durumlarda ise mobil beton santralleri daha yaygındır. İnşaat piyasasında bilhassa teknolojinin son yıllardaki gelişimi ile paralel olarak Makine Türkiye, her türlü müşterinin ihtiyaç duyduğu beton santrali çeşidini tespit eder, o araç-gereçleri en kaliteli şekilde sunar.

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ve ihtiyaçların da buna göre şekillenmesinden sonra inşaat sektöründe de ekipmanlar bununla paralel doğrultuda gelişti. Beton santralleri eski usül yöntemlerden sıyrılıp daha pratik ve kaliteli bir hal alarak her türlü yol-asfalt çalışmalarının, inşaat sektörlerinin önemli faaliyetlerinin (ev, okul, cami gibi) ve diğer küçüklü büyüklü yapıların betonlarının oluşturulmasında çok ciddi katkılar sağlar.

Beton santrallerinin kullanımı çeşidine göre farklılıklar gösterir. Örneğin uzun sürecek ve daha büyük malzemenin, alanın ihtiyaç duyulduğu işlerde sabit beton santralleri tercih edilir. Çünkü hem boyutsal olarak yer kaplar hem de bulunduğu yerde uzun süre kalacağından sabitlenmesi gerekir. Ancak hızlı, daha küçük ya da çok vakit kaybettirmeyecek işlerde mobil santraller(taşınabilir santraller) tercih edilir. Çünkü hem gezgin olarak hem de taşınabilir şekilde rahatça seyahat edebilirler.

Diğer beton makina ve ekipmanları için tıklayın!

 

Beton santrali çeşitleri kullanım alanına ve ihtiyaca göre altı ana çeşide ayrılır. Beton santrali teknik bilgilerine ve beton santrallerinin kullanımına göre bu çeşitler sağlanır. Kabaca bu çeşitlere göz gezdirirsek :

olmak üzere altı tip beton santrali vardır.

Beton Santrali Fiyat ve çeşitleri ile sıfır, ikinci el, imalattan, tedarikçiden ilanlar. Satılık tüm marka ve modeller Beton Santrali burada.