Abkant Pres kategorisi aramanızda 30 adet ilan bulundu

Abkant Pres Popüler Ürünler

Birçok metal türünün faydalarından birisi sünek olmalıdır. Süneklik metallerin kırılmadan önce bükülmelerini sağlamaktadır. Metal türlerinde bulunan bu süneklik metallerin belirli bir şekil ya da boyut oluşturmalarını sağlamaktadır. Bu durumda metalleri çok yönlü hale getirmektedir. Çünkü genellikle düz sac parçalarının kullanışlı olabilmesi için şekillerinin değişebilir olması gerekmektedir. Bunu yapmak için pek çok makina bulunmaktadır. Abkant pres makinası bunlardan birisidir.

Birbirinden çok ve insan gücü ile şekillendirilmesi mümkün olmayan pek çok tabakanın şekillendirilmesi için makinalar üretilmektedir. Çeşitli pek çok materyalin üretimi için kullanılan sac levhaların istenilen şekli getirilmesi için abkant pres makinaları tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok atölye ya da fabrika da kullanılmaktadır. Sac bükme işlemlerinin yapıldığı makinalar uyguladıkları farklı kuvvetler ve farklı modellerle birlikte oldukça çeşitli bir ürün yapısına sahiptir.

En ucuz abkant pres makinaları, 2. el abkant pres makinaları için makinaturkiye.com üzerinden size uygun olan abkant pres makinasını satın alabilirsiniz.

Abkant Pres Makinası Nedir?

Abkant, CNC kontrollü sac metal büküm makinası olarak bilinmektedir. CNC şekil verilmek istenilen iş parçası üzerinde operasyonda bulunan talaşlı imalat işleminin adıdır. Abkant pres makinaları pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tonajları ve genişliklerine göre ayrılmaktadır. Büküm işlemleri yapan alt ve üst kalıpları bulunmaktadır. Üst kalıplara erkek kalıp denilirken alt kalıplara dişi kalıplar da denilmektedir. Üst kalıplar V şeklindedir, alt kalıplar da aynı şekilde V şeklinde bulunmaktadır ve üst kalıbın tam olarak alt kalıba oturmasını sağlamaktadır. Aralarında kalan sac levha ise büyük bir hidrolik kuvvet ile istenilen düzeyde bükülmektedir. Abkant pres makinasının bazı temel elemanları bulunmaktadır. Bunlar arasında nümerik kontrol ünitesi, hidrolik eksenler ve CNC üniteleri bulunmaktadır.

Hidrolik Abkant Pres

Hidrolik abkant pres içerisinde yer alan alt kalıp ve üst kalıp sayesinde alt kalıbın bağlandığı alt blok ile birlikte ve hidrolik pistonlar yardımıyla üstünde hareket gerçekleştirilen, ana gövde ile ilişkili bir konumda yer alan üst kısımdaki kalıbında bağlı olduğu belirli bir boy ve kalınlığa göre sacı bükme işlemi yapan makinalara verilen isimdir. Abkant preslerin bir türü olan hidrolik abkant pres makinası üretimin pek çok alanında kullanılabilir. Arka dayama işlemi ile dört farklı yöne hareket edebilme özelliğine sahiptir. Arka dayama kısmı karmaşık olan pek çok işlemde bile kolay ve hızlı şekilde ayarlanabilmektedir. İşleme geçmeden hemen önce kontroller sağlanarak hata yapmadan istediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Size en uygun olan hidrolik abkant presleri için makinaturkitye.com sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Ne Tür Abkant Presler Vardır?

Uyguladıkları kuvvetlere göre 4 farklı şekli bulunan abkant preslerin pnömatik, hidrolik, mekanik ve elektro servo mekanizmalı şekilleri bulunmaktadır. Abkant pres sayesinde malzeme istenilen tüm ölçülerde işlenmektedir. Sac metalin bükülmesi çok fazla kuvvet gerektiren bir durumdur. Bu kuvveti elde edebilmek ve uygulamak için zımba birkaç yöntemle sac levhanın üzerine indirilmektedir. Kuvvet uygulama yöntemi genel olarak pres freni olarak bilinmektedir. Burada abkant pres makinaları uygulayabildikleri kuvvet miktarına göre farklılık göstermektedir. Abkant presin uygulayabildiği kuvvet miktarına tonaj denilmektedir. Çok yüksek tonajlar elde etmek için genellikle cnc hidrolik abkant presler kullanılmaktadır. Sahibinden abkant pres makinalarını makinaturkiye.com sayfasından en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Abkant Pres Özellikleri

Satılık abkant pres makinalarımız gerekli olan bütün hesaplamaları ve geniş hafızalı kalıp kütüphanesine sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan bir cnc sistemi bulunmaktadır. Makinamız parçalı üst kalıp ve parçalı alt kalıp sistemine sahiptir. Hareketli olan kumanda kullanımı ile oldukça kolaydır. Numaralandırılmış kablolardan oluşan PLC destekli ve soğutma fanlı bir elektrik kabini bulunmaktadır. Çok bükümlü karmaşık şekillerde işinizi kolaylaştırmanın yanı sıra sürekli tekrarlanma gerektiren seri üretimlere de uygun bir makinadır. Büküm hassasiyeti piyasa bulunan satılık abkant pres makinalarına göre oldukça fazla bir güce sahiptir. Pek çok özelliği bulunan abkant presler de çelik bir gövde ve standart alt ve üst kalıplara sahiptir. Aynı zamanda bazı abkant preslerimizde işleme tamburu sayesinde boru ve profil çapına uygun ağız açabilme imkânı da bulunmaktadır. Aşındırıcı zımpara kolay ve hızlı değiştirilebilir özelliğe sahiptir. Manuel baskı ayarı ve ayarlanabilir yatakları da makinalarımız da mevcuttur. Baykal abkant pres makinamızın genişliği ve uyguladığı kuvvete göre sitemizde fiyatları arasında farklılıklar olabilir.

Abkant preslerin tamamı yüksek muhavemet yapıda olmalarından dolayı çelik gövdelere sahiptir. Bu sayede abkant pres güvenli bir çalışma ortamı ile istenilen her sonucu elde edebilmektedir. Aynı zamanda ağır yapıda üretilmiş olmakla birlikte form değiştirmeye karşı da korunaklı olan bir yapısı bulunmaktadır. Abkant preslerinde denge mili yatakları, silindir bağlantı yüzeyleri, silindir bağlantı yüzeyleri, üst gövde ve üst tabla bağlantı yüzeyleri cnc işletme merkezlerinin bünyesinde yer almaktadır. Tüm sac bükme işlemlerinde rakiplerinden pek çok özelliği ile önde olan her malzemeye uygun, korunaklı ve geniş yapıda abkant preslerimiz sitemizde mevcuttur.

Abkant Pres Kullanım Talimatı

Abkant pres kullanım talimatları arasında öncelikle makinayı çalıştırmadan önce bağlantı yerlerini kontrol ediniz.  Bükme işlemi yapılmadan önce de makinanın yağ seviyesinin yeterli olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca makina çalışmaya başladığında kendinizi bükme kalıplarından uzak tutunuz. Bizim önceliğimiz her zaman müşterimizin sağlığıdır. Yapacağınız büküme uygun olan kalıpları belirleyiniz. Kalıpları belirledikten sonra kalıp ayarlarını tamamlayınız. Burada dikkat edeceğiniz nokta ise alevle kesilmiş parçalarını bükümünü yapmamanızdır. Bükme esnasında Kalıplarınızı yağlamayı unutmayın. Bükmeden önce bükülecek malzemeyi kalınlığına göre bükme boşluğunu da ayarlayın. Ellerinizi ya da kollarınızı bükme esnasında makinanın kalıpları arasına kesinlikle sokmayın. Makina da çalışmaya devam ederken başka bir işle uğraşmayın. Bükme işleminiz bittikten sonra makinayı kapatın ve kapattığınıza emin olun.

Abkant pres kullanılırken orta bükme işlemi yapılmalıdır. Yani bükme işlemi yapılacak olan sacı makinanın her iki tarafına da eşit olarak yerleştirilmelidir. Bu duruma dikkat edilmediği taktirde istenilen sonucun alınması mümkün olmayabilir.

Abkant Press ile Bükme İşlemi Yöntemleri

Abkant preslerde bükme işlemleri genellikle tek bir mantıkla yapılmaktadır. Bir zımba ile malzeme alttaki kalıbın içerisine yerleştirilir ve sıkıştırılır. En sık kullanılan bükme yöntemleri arasında serbest bükme, tam kalıp bükme ve basma kıvırma yöntemi bulunmaktadır. Serbest bükme yönteminde iki kalıp arasına yerleştirilen malzemenin üzerine üst kalıp ile baskı uygulanmaktadır. Baskı ne kadar kuvvetli ise parça kıvrımındaki açı da bir o kadar daralır. Bu bükme yöntemi genel olarak imalat alanında kullanılmaktadır. Bir diğer bükme yöntemi olan tam kalıp bükme üst kalıbın iş parçasını alt kalıbın içerisine basarak kalıp ile parçanın arasında boşluk kalmayacak şekilde baskı yapılmasıdır. Bu bükme işlemi makina ile ürün arasında boşluk kalmayana denk tekrarlanmaktadır. Basma ve kıvırma işleminde ise birbiri üzerine kıvırma yöntemi olarak da bilinmektedir. İki aşamada yapılan bükme işleminin ilk aşamasında ilk kalıp ile 30 derecelik bir bükme işlemi yapılır. İkinci işlem ile de kalıp üzerine büküm yapılır.