Buz Makinaları kategorisi aramanızda 89 adet ilan bulundu

500 Kg - 30 Ton / Gün Endüstriyel Tatlı Su Yaprak Buz Makinası

Mayso Soğutma | M-YB001
D

10 Kalıplı Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB001

32.000 25.600 +KDV

12'Li Kalıp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB002

32.500 +KDV

100Kg Küp Buz Makinası

Vega Ice Maker | E-KB001

47.465,41 36.548 +KDV

50'Li Kalıp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB005

115.000

4250 Kg/Gün Kapasiteli Kristal Boru Buz Makinası

Ice King | 5000

500-30,000 Kg Buz Üretim Kapasiteli Yaprak Buz Makinası

Mayso Soğutma | MYBZ-1000

30'Lu Kalıp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB004

2000 Kg Küp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB004

3250 Kg/Gün Kapasiteli Kristal Boru Buz Makinası

Ice King | 3000

1540 Kg/Gün Kapasiteli Kristal Boru Buz Makinası

Ice King | 1500

2150 Kg/Gün Kapasiteli Kristal Boru Buz Makinası

Ice King | 2000

20'Li Kalıp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB003

500 Kg Küp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB002

1000 Kg Küp Buz Makinası

Efe Soğutma | E-KB003

Toplam 3 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Buz Makinaları Popüler Ürünler

Tüm dünya genelinde buz kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle sıcaklıklarda serinlemek için tercih edilen buzlar aynı zamanda çeşitli ürünlerin korunması amacıyla da kullanılmaktadır. Bunu pratik ve hızlı bir şekilde sağlayanlar ise buz makinası çeşitleri olmaktadır.

 

Buz Makinası Nedir?

Buz makinası tanımı itibariyle hızlı ve yüksek sayılarda buz üreten makinalardır. Özellikle endüstriyel mutfakların çok fazla malzemeye ihtiyacı bulunmaktadır. Bu malzemeler arasında ise buz makinaları önemli bir yere sahiptir çünkü özellikle sıcak iklim bölgelerinde faaliyet gösteren işletmeler için buz makinaları son derece önemlidir. Buz makinaları soğuk kalması gereken ürünleri istenen sıcaklıkta tutmayı sağladıkları gibi aynı zamanda buz üretimi de yaparak çeşitli gıdalarda kullanılmasını mümkün hale getiriyorlar. Üretilen ya da ithal edilen ürünlerin uzun süre korunmalarını sağlamak için en iyi yöntem güvenli bir soğutma yapmaktır. Bu durum da buz makinalarının önemini daha fazla arttırmaktadır. Et ve süt ürünleri başta olmak üzere bu türden ürünlerin korunmaları ya da ihraç edilmeleri için taze ve sağlıklı yapılarını korumaları adına buz makinalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Buz makinaları özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kullanım alanlarına ve yapılarına göre bu çeşitlilik buz makinası fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

 

Buz Kırma Makinası Nedir?

Buz kırma makinası temel olarak buzları kıran ve kullanıma hazır hale getiren makinalardır. Blok halinde, küp ya da çubuk şeklinde buzların pratik bir şekilde hazırlanmasını sağlarlar. Bu durumda bütün halde olan buzları parçalamak ve çeşitli şekillere getirmek için buz kırma makinaları kullanılmaktadır. Özellikle içecek üzerine faaliyet gösteren işletmelerde bu makinalar büyük bir yarar gösterirler çünkü kalıp halindeki buzlardan çok kısa sürelerde zahmetsiz bir şekilde istenen şekillerdeki buzların mümkün olmasına neden olurlar. Bu makinalar ile elde edilen buzlar içecekler ve özellikle kokteyller için önemlidir. Buz kırma makinaları istenen ölçülerde buzları kırar ve tercihen çok daha küçük parçalar haline de getirirler. Sanayi tipi buz kırma makinaları olduğu gibi ev tipi buz kırma makinaları da bulunmaktadır. Buz kırma makinaları ile birlikte çeşitli içecekleri ya da tatlıları hazırlamak çok daha pratik bir hale gelir. Aynı zamanda makinalar yüksek güç uyguladıkları için ekstra efor sarf etmeye gerek kalmaz ve güvenli kullanım imkânları sayesinde de her zaman istenen ölçülerde parça buzları elde etmek mümkün hale gelir.

 

Buz Makinası Çeşitleri Neler?

Buz makinası çeşitleri kullanım alanlarına ve hacimlerine göre farklılık taşımaktadır. Ev için kullanımlarda mini buz makinası çeşitleri bulunmaktadır. Endüstriyel mutfaklar için ise dondurma ve buz çok önemli olduğundan buz makinalarının da boyutları değişmektedir. Özellikle yaprak buz makinası çeşitleri hem görünüm hem de işlevsel özellikleri ile birlikte popüler durumdadır. Yaprak buz makinaları tatlı ve tuzlu sudan buz üretimi yapabilmektedirler. Aynı zamanda en önemli özelliklerinden birisi de hava soğutmalı ya da su soğutmalı olarak çalışmaya uygundurlar. Bunun yanında balıkçılık gibi işlerle uğraşanlar için de özel olarak üretilmiş makinalar bulunmaktadır. Bu makinalar da konteyner tipinde olan buz makinaları olmaktadır. Bu türden makinalar hem az yer kaplarlar hem de hacim olarak genişlik sağlarlar. Tüm buz makinası çeşitleri ihtiyacı en iyi ve doğru şekilde gidermek için tasarlanmışlardır. Çünkü ticari alanda pek çok sektörün buz makinasına ihtiyacı vardır. Sadece endüstriyel mutfaklar için değil aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşları için de buz makinaları gerekmektedir. Özellikle doğal afetlerin yaşandığı bölgelerde buzun çeşitli ilaçları ve gıda ürünlerini soğuk tutma özelliği sayesinde buz makinası ihtiyacı da oluşmaktadır.

 

Buz Makinası Özellikleri Nelerdir?

İster sanayi tipi ister ev tipi buz makinası olsun buz makinalarının temel özelliği kolay, pratik ve yüksek hacimlerde buzların üretilmesini sağlamaktır. Buzlar çok çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulduğundan bu makinalar ile birlikte buzları erişebilir kılmak mümkün olmaktadır. Buz makinaları kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptirler ve her bir makine kullanım alanındaki ihtiyacın en iyi şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Buz makinaları dayanıklı ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmektedirler çünkü bu sayede daha uzun süreli bir kullanım imkânı oluşmaktadır. Buz yapma makinaları ihtiyaç duyulan hacimde buzu ürün özelliğine göre hem gıdalarda kullanmak hem de gıdalar başta olmak üzere çeşitli ürünlerin muhafazasında çeşitlere ayrılmaktadır.

 

Yaprak Buz Makinası Özellikleri Neler?

Yaprak buz makinaları hem gıdaların tüketilmesi hem de korunması için sık tercih edilen modellerdir. Marka ve modele göre özellikleri değişmekle birlikte genel özellikleri bulunmaktadır. Eksi 5 dereceye varan çok ince kalınlıkta buz üretimi yapan bu makinalar ihtiyacı en iyi şekilde giderecek buzların üretilmesini sağlamaktadır. Hem buz hem de soğuk su ihtiyaçlarına yanıt vererek ihtiyacın doğru şekilde karşılanmasına yardımcı olurlar. Özellikle günlük oranda çok yüksek sayıda buz ihtiyacı olan işletmeler ya da yerler için tonlarca buzun üretilmesini de sağlamaktadırlar. Kullanımı kolay, pratik ve uzun ömürlü olan bu tür makinalar enerji verimliliği de yüksek olarak elektrik tüketimini asgari düzeyde gerçekleştirmektedirler. Başta yaprak buz makinaları olmak üzere tüm buz yapma makinalarının geniş kullanım alanları bulunmaktadır.

 

Buz Makinaları Nerelerde Kullanılır?

Buz makinaları çok geniş alanlarda kullanım olanaklarına sahiptir. Yapı ve özelliklerine göre hem ev içinde hem de ticari anlamda faaliyet gösteren yerlerde kullanım için uygundurlar. Et ve balık ürünlerinin muhafazasında, ekmek ve pasta fabrikalarında, süt ve süt ürünlerinin korunmasında, çeşitli ambalaj tesislerinde, pastörize işlemlerinde, soğuk su ihtiyacı olan yerlerde, lokantalarda, bar ya da meyhane gibi alanlarda buz yapma makinaları kullanılmaktadır. Sunulan çeşitli özelliklere sahip olan buz makinaları ile birlikte ihtiyacınızı en iyi şekilde giderecek sıfır ya da ikinci el buz makinası bularak buz üretiminde pratik, güvenli ve sağlıklı buz üretimi sağlayabilirsiniz.

 

Kuru Buz Makinaları Neler?

Özellikle dondurma gibi ürünlerin saklanması ve taşınması için kullanılan soğuk buz bu türden işletmeler için son derece önemli olmaktadır. Kuru buz üretimi yapan makinalar ile birlikte kuru buz üretimi de kolay hale gelmektedir. Normal koşullar altında kuru buzu üretmek zor olduğundan kuru buz makinası fiyatları arasından en uygun olan modeli rahatça bularak ihtiyacınızı giderecek olan makinayı rahatlıkla seçebilirsiniz.

 

Buz Makinası Fiyatları Nedir?

Sanayi tipi buz makinası sahibinden ya da farklı firmalardan olsun fiyatları özelliklerine göre belirlenmektedir. Yaprak buz üretimi yapan makinalar ile kalıp buz makinası fiyatları farklı özellikler gösterdikleri için farklılık taşımaktadır. Buza ihtiyaç duyulan alanlarda buz makinaları büyük bir kolaylık sunduğu gibi kale buz makinası gibi farklı markaları kıyaslama yaparak ev tipi ya da sanayi tipi buz makinası kolayca bulabilirsiniz. Seçeceğiniz buz makinası için ihtiyacınızı doğru şekilde karşılayacak özellikler taşımasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Buz makinası ikinci el ya da sıfır olsun önemli olan en büyük özellik kullanılacak alan için doğru işlevsel özelliklere ve dayanıklılığa sahip olmasıdır. Aynı zamanda enerji tüketimini de göz önünde tutmak ihtiyacınızı en iyi görecek makinayı seçmeyi sağlayacaktır.