İlan No: #00100558
Kategori: Plastik - Pet Geri Dönüşüm Hattı
Marka: Netplasmak
Model Tipi: NPS-PGDH-001
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Zeytinburnu / İstanbul / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ
  • +90 212 565 67 70
  • +90 212 565 67 71
  • +90 533 659 78 40
  • +90 212 576 47 46

Yetkili: Netplasmak Plastik

Zeytinburnu / İstanbul / Türkiye


Plastik Geri Dönüşüm Hattı

Plastik Geri Dönüşüm Hattı / NETPLASMAK

Ürün Bilgisi:

Kırma makinesi ve yıkama havuzlarıyla başlayan plastik geri dönüşüm hatları granül makinesine kadar gider. Komple plastik geri dönüşüm hatları şemalardan görülebilir.

Plastik geri dönüşümü, atık plastiklerin geri kazanılarak yeniden değerlendirilebilir hammadde haline getirilmesi işlemidir. Plastik geri dönüşümü, atık plastiklerin türlerine göre ayrılması ile başlar. Temiz plastikler, granül makinası kullanılarak yeniden eritilip granül hale getirilerek hammaddeye çevrilebilir.

Çöpten toplanan atık plastiklerin ise hammaddeye çevrilmeden önce yıkanması ve kurutulması gerekir. Komple geri dönüşüm hattında cinslerine göre ayrılan plastikler, öncelikle parçalanarak standart boyutlara küçültülürler. Yıkama işlemi parçalanma aşamasında başlar. Bu amaçla sulu kırma makinaları kullanılır. Daha sonra plastikler, Netplasmak tarafından geliştirilen patentli özel bir sistemle su havuzu ve yüksek hızlı separatörlerden geçirilerek kirlerinden arındırılır. Daha sonra kurutulan plastik, granül makinasında eritilir. Eriyik haldeyken filtreden geçirilen plastik daha sonra granül hale getirilip paketlenir.

Komple plastik geri dönüşüm hatları kullanılan plastik türüne bağlı olarak isteğe bağlı özelleştirilebilir. Atık plastiklerin geri dönüştürülmesi, tükenebilir doğal kaynakların israf edilmesinin önlenmesi, verimli kullanılması, toprağa gömülen atıkların çevreye verdiği zararın en aza indirilmesi ve havaya daha az karbondioksit salınarak küresel ısınmanın azaltılması gibi yararlarıyla çok önemlidir.

Plastik geri dönüşüm hatları ile ilgili olarak bizden bilgi istediğinizde lütfen, geri dönüştüreceğiniz plastik cinslerini, hattın saatlik kapasitesini ve plastiğin kirli mi temiz mi olduğunu bildiriniz.

Plastik Geri Dönüşüm Sistemi’nin Çalışma Prensibi

Bu sistem, poliolefin türü (polietilen, polipropilen vs.) plastiklerin geri kazanımı için, tümüyle Türk mühendislik birikimi kullanılarak geliştirilmiş “Plastik Geri Kazanım” sistemidir.

Geri dönüşüm sistemine girecek plastikler yükleme konveyörüne konulur. Konveyör plastiği düzenli bir şekilde kırma makinasına besler. Kırma makinası, geri dönüştürülecek plastik malzemeyi, parça boyutu standart olacak şekilde küçültür.

Kırma Makinasına plastik malzeme ile birlikte üst hazneden su püskürtülerek, kirli malzemenin kırma makinasında ön yıkaması sağlanır.

Kırma makinasının altında bulunan spiral vida geometrisindeki elevatör ile plastik malzeme taşınır. Kırma çıkış elevatörü, plastik malzemeyi Yatay Temizleme Separatörü’ne besler. Elevatör gövdesi delikli sac olduğundan çamurlu su tahliye olur.

Yatay temizleme separatörü, yüksek hızda çalışır ve malzeme üzerinde bulunan su ile birlikte kirlilik oluşturan maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Temizleme separatöründen çıkan, Sulu Kırma Makinası’ndan taşınan kirli su, Yatay Temizleme Separatörü’nün su tahliye bölümünden deşarj edilir. Yatay Temizleme Separatörü plastik malzemeyi sirkülasyon havuzuna taşır.

 

Havuzun girişine dökülen plastikler, suyun akışı ile taşınırken, kirli çamur havuzun dibine çökerek plastikten ayrılır. Havuzdaki su akışı, ikinci Yatay Temizleme Separatörü’nde plastikten ayrılan suyun, bir boru ile havuzun girişine döndürülmesi yöntemiyle sağlanır. Bu şekilde sağlanan su sirkülasyonu, hem geri dönüştürülen plastiğin etkin biçimde yıkanmasını sağlar, hem de sistemin kapalı devre su akışıyla az miktarda su kullanılılarak çevrimine neden olur. Tarafımızdan geliştirilen patentli bu siste, geri dönüşüm sistemlerinde en önemli sorunlardan biri olan aşırı su tüketimini minimum seviyeye indirir.

İkinci Yatay Temizleme Separatörü’nde de yine yüksek devirli makinada işlenen plastik parçalar, kirden ve havuzdan taşınan sudan arındırılır. Plastikten ayrılan su, bir boru ile havuzun giriş bölümüne geri döndürülerek, su sirkülasyonu sağlanır.

Yatay Temizleme Separatörü’nden, Konik sıkma makinasına beslenen plastikler, burada delikli kovan içinde dönen konik vida içinden geçerek yüksek basınca tabi tutularak sıkılır ve fazla su üzerinden atılır. Konik sıkma çıkışında bulunan transfer fanı plastik malzemeyi Aglomer üstü silosuna taşır. Aglomer üstü silo, içinde bulunan besleme elevatörü sayesinde istenilen miktardaki plastik malzemenin kontrollü olarak operatör tarafından aglomere beslenebilmesini sağlar.

Aglomer makinası sabit ve döner bıçaklarla plastiği karıştırıp, sürtünme gücüyle ısıtarak hem kurutur, hem de yoğunlaştırır. Böylece plastik, geri dönüşüm hattının son aşaması olan ekstrüzyona hazır hale gelir.

Granül makinası (ekstruder), plastik malzemeyi ısı ve yüksek basınç altında ergime ısısına getirip eriterek, kullanılabilir hammadde haline getiren makinadır. Granül makinasının vida geometrisi, plastik malzeme cinsine uygun olarak en son teknolojiye uygun şekilde tasarlanarak üretilir. Netplasmak geri dönüşüm hattı az sayıda operatör tarafından işletilmek üzere tasarlanmıştır. İsteğe bağlı olarak hem yıkama hattı, hem de granül makinası, PLC (bilgisayar) kontrollü olarak üretilebilir. Bu sistem sayesinde hattı işleten operatörlerin hata yaparak sisteme zarar verme ihtimali minimum seviyeye indirilir.

Plastik Geri Dönüşüm Hattı, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la tüm satış detaylarıyla inceleyin sipariş verin satın alın!