Pnömatik Hassas Ekim Makinesi / Sönmezler Pm-785

İlan No: #00093374 4636
Kategori: Pnomatik Mibzer
Marka: Sönmezler
Model Tipi: PM-785
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Yüreğir / Adana / Türkiye

Pnömatik Hassas Ekim Makinesi / Sönmezler Pm-785

Hassas ekimi ile kendisini dünyada kanıtlamış olan PM-785 ekim makinesi en zor ekilen tohumlarda bile üstün başarı sağlamıştır.Her üniteye takılan kendine has diskler ve ekim ayakları sayesinde 1, 2 ve 3 sıralı ekim yapma imkanı vardır. Vakumlu tohum ekici ünitelerin bizdeki imalat standardı 5 adet olup bu üniteler isteğe bağlı olarak azaltılıp çoğaltılabilir.

PM-785 tam randımanlı ekimi ve kullanma kolaylığı ile her çeşit tohum ekim makineleri ilk tercihtir. Kısaca kendi alanında tektir.

Ekim Ünitesi


PM785 Ekim ünitesi 3 ayrı parçadan oluşan bir vakum hücresinden meydana gelmektedir. Traktör çalışırken fan ünitesiyle oluşturulan vakum, tohum kovasındaki tohumların diskteki deliklere yapışmasını sağlar. Ekim ünitesinde, diskteki her deliğe sadece bir tohumun yapışmasını sağlayacak tekleyici sistem vardır. Sahip olduğu kalibrasyon tekeri sayesinde çok hassas olan bu sistem, her tohum için gerekli olan ayarlamaları elle yapılacak kadar basittir. Takılan tohum diskine göre tohumlar; birerli, ikişerli ve üçerli sıralar halinde ekilir. İkili ve üçlü ekim için tohumları ayrı sıralara dağıtacak bir ayırıcı yerleştirilmiştir. Tohumun bırakılmasından önce kesilen vakum, tohumun toprağa yakından düşmesini sağlar ve böylece tohum arası mesafeler kusursuz bir şekilde ayarlanmış olur. Tohumlar bırakıldıktan sonra delikler hava akımı ile temizlenir. Ekim işlemi tamamlandığında tohum kovası tabanındaki bir tıpa sayesinde ünitedeki tohumlar kolayca boşaltılabilir.

Ekim Diskleri


PM785 Tohum diskleri mükemmel bir hava geçirmezliği sağlamak için ince ve esnek yapılmıştır. Diskteki her delik lazer teknolojisi ile üretildiğinden çok hassas ve pirissizdir. Böylece tohumların zarar görme riski ve deliklerin tıkanma şansı en aza indirilmiştir.

Zamandan ve paradan tasarruf sağlamak amacıyla çok değişik çeşitlerdeki tohumlar bir disk ile ekilebilir.

Şeker Pancarı Kimyon Yonca
Kırmızı Pancar Karnabahar Turp
Yem Pancarı Kavun Tütün
Soğan Karpuz Ispanak
Havuç Salatalık Maydonoz
Susam Ayçiçeği Marul
Domates Bezelye Hardal
Biber Bamya Koşkonmaz
Patlıcan Soya Fasulyesi Şalgam
Pırasa Küçük Fasulye Acur
Lahana Acebek Çiçek Tohumu
Brüksel Lahanası Nohut Dere Otu
Kıvırcık Lahana Frenk Salata Baharat

Baltalar (Ekici Ayaklar)


Tohum diskine uygun olarak hazırlanmış olan balta çeşitleri özel şekil ve uygunlukta ekim seçenekleri sağlar.

  • Tek Çizgili:

Sert profil, dar V şeklinde tohum yatağı oluşturur. Baltalar Ni-Hard denilen çok sert ve uzun ömürlü çelikten imal edilmiştir.

 

  • Çok Çizgili:

65 mm veya 100 mm ölçülerinde olan bu baltalar havuç, soğan ve diğer yüksek yoğunluktaki ürünler için uygundur. Değişebilen oluklu taban sayesinde ikili veya üçlü ekim yapılabilir.

Vakum Sistemi


Güçlü vakum üreten fan, ekim anında traktör tarafından özel bir şaft ile dönderilir. Vakum ünitesinin yarattığı emiş gücü 11-15 ekim ünitesine yetecek güçtedir. Vakum ünitesi, ekim diskindeki delikleri temiz tutmak amacıyla basınçlı hava da üretir. Oldukça sessiz ve verimli çalışır.

 

Hareket SistemiÜnitelerin ekim aralığı ayarlanabilen 12 kademeli dişli sayesinde 30 değişik ekim aralığı kullanılabilir. Tekerler ünitelerinin 30 cm aşağısına kadar indirilebilir. Bu şekilde yastık ekiminde de kullanılabilir.

Teknik Özellikler
Birim Değer
Tohum Kovası
L
1 veya 2
Sıra Genişliği (En az)
cm

1 L Tohum Kovası: 20

2 L Tohum Kovası: 25

Ekim Derinliği (En çok)
cm 5
Ünite Ağırlığı
kg
46
Ünite Uzunluğu
cm

Kısa Şase: 145

Geniş Şase: 170

Pnömatik Hassas Ekim Makinesi / Sönmezler Pm-785, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu