Sarmaşık Makina - Kimdir

Unlu Gıda Ve Fırın Makinaları Ve Ekipmanları İmalatı

 

 SARMAŞIK MAKİNA A.Ş. 1974 yılında 500 m2’lik bir imalat alanında başlattığı “ekmek hamuru kesme tartma makinesi” imalatı ile sanayi sektörüne girmiş, kısa bir süre sonra hamur işleme makineleri ve prototip ekmek fırınları üretimine de başlayarak “ekmek ve pastacılık makine sanayi” sektöründe yerini hızla almıştır. Artan piyasa talebi ve ürün çeşitlemesi gereğini karşılamak üzere 11,000 m2'lik bir arazi üzerinde kurulu 4,000 m2'lik kapalı alana sahip bir imalat ile döneminin en modern fabrikalarından birisini kurmuştur.

1983 yılında ülkemizin dünya ile olan entegrasyonunun hızla gelişmesi ve globalleşme sürecinin başlaması, SARMAŞIK’ı, sektörün öncü yabancı firmaları ile “lisans ve teknoloji işbirliği” yapmaya yöneltmiş ve dışa açılma ile SARMAŞIK, teknolojisini hem ülkemiz hem de dünya sanayi ile paylaşma şansını yakalamıştır.
 
 
 
 
 
 
 SARMAŞIK, bu gelişmelere  uygun olarak yatırımlarına devam etmiş ve 1989 yılında “Gebze Organize Sanayi Bölgesi”nde 16,000 m2'lik arazi üzerine kurulu 11,500 m2’lik modern bir fabrika binası inşa ettirerek, üretim hattını günün teknolojisine uygun makine ve teçhizatla donatmıştır.

Halen yeni fabrikasında faaliyetini sürdürmekte olan SARMAŞIK, projeden üretime kadar kullanmakta olduğu bilgisayar destekli makine imalat hattı ve kalite kontrol sistemleri ile dünya standartlarına uygun ekmek, pasta, tatlı fırını ve paketleme dahil ilgili hamur işleme makinelerinin imalatını her geçen gün daha yüksek bir teknolojik düzeye taşımakta ve bu ürünleri yurt içinde ve yurtdışında bir çok ekmek ve unlu mamul üreticisine ulaştırmaya devam etmektedir.

Uluslararası pazarda söz sahibi olmak isteyen SARMAŞIK,2009 yılında açmış olduğu B.A.E. Dubai ofisi ile Orta Asya ve Afrika pazarında da yer edinmek ve hedef müşterilerine ulaşmak arzusundadır.