YSA İnşaat - Kimdir

Maç ve Antrenman Spor Ekipmanları, Çim Tohumları, Çim Gübreleri, Vakumlu Süpürme Makinaları, Çim Yüzeyli Spor Zeminleri

YSA İnşaat Tarım Turizm San. Ve Tic. Ltd. Şti. çim biçme ve çim bakım makineleri ithalatı, ihracatı, satışı ve servisi yapan, doğal çim yüzeyli spor sahaları yapımı ve bakımı için anahtar teslim hizmetler veren, projelendirme, mühendislik, danışmanlık ve müteahhitlik firmasıdır. YSA, sektöründe çözüm ortağı olan Tescilli Markadır. 

Kuruluşundan bu yana ülkemizde ve yurtdışında,

- doğal ve suni çim yüzeyli futbol sahaları
- açık spor tesisleri
- tam otomatik yağmurlama sulama sistemleri
- sporcu kamp ve eğitim binaları
- betonarme ve çelik konstrüksiyon stadyum ve tribünleri
- ışıklandırma sistemleri
- su depoları ve pompaj üniteleri
- çevre düzenlemeleri

konularında uzmanlaşarak, birçok projeye imza atmıştır.
YSA, şirket yönetim kalitesinin gerekli standartlara uygunluğu ISO 9001:2008 Sertifikası ile belgelendirilmiştir.
YSA, teknik gelişmeleri, yenilikleri ve standartları yakından takip eden, araştırma ve geliştirmeye büyük mali kaynaklar ayıran bir firmadır. Bu sayede gerek uygulama yöntem ve tekniklerinde gerekse kullandığı malzemelerde uluslar arası standartları ve kaliteyi yakalamış ve konusunda uzmanlaşmıştır. YSA, bu amaçla, Avrupa Çim Birliği (ETS), İngiltere Spor Çimleri Araştırma Enstitüsü (STRI) ve Amerikan Spor Çimleri Yöneticileri Birliği (STMA) üyesidir.

YSA, yapım sonrası işletme-bakım ve mevcut spor tesisleri ıslahında da her türlü teknik destek ve hizmeti vermektedir. Bu amaçla,

- İngiliz GROUNDSMAN çim kök havalandırma (delme) ve rulo çim kalıp kesme makineleri,
- Amerikan SPYKER granüle gübre, tohum ve tuz serpme makineleri,
- Amerikan TURFCO üst donanım (kum) serme ve çim bakım makineleri,
- Çim ve Bahçe İlaçlama Makinaları
- Futbol Saha Oyun Çizgisi Boyama Makinaları

Türkiye Distribütörlüğü’nü yapmaktadır.

YSA, sporcu ve spor tesisi maç ve antrenman ekipmanlarında, birçok Türk, İtalyan, İngiliz ve Alman spor kulüpleri olmak üzere birçok dünya kulüplerinin tercihi ünlü İtalyan BARRET firmasının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.

YSA, çim yüzeyli futbol sahaları ve çevre düzenlemeleri projelerinde, dünyaca ünlü ve genetik araştırma firması olan DSV çim tohumlarını ve çim gübrelerini kullanmakta ve Türkiye genelinde dağıtım ve satışını yapmaktadır.

YSA, araştırmacı ve geliştirmeci kimliği ile teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak, kurucusu Yavuz Selim ALPAY’ ın çim yüzeyler konusundaki 40 yılı aşkın bilgi, birikim ve araştırmalarını ve Genel Direktörümüz Alp Selim ALPAY'ın çim yüzeyler konusundaki 20 yılı aşkın bilgi, birikim ve araştırmalarını, siz değerli müşterilerine, amatör ruhla profesyonel hizmetler vererek sunmaya devam edecektir