İlan No: #00097723
Kategori: Mısır Slaj Makinaları
Marka: Tınaz
Model Tipi: MS-01
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 15.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Kepsut / Balıkesir / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Tınaz Tarım Makineleri

Kepsut / Balıkesir / Türkiye


Mısır Slaj Makinesi - 105 Cm

SABİT MISIR SLAJ MAKİNESİ

Sabit mısır slaj makinesi, traktörün üç nokta askı düzenine bağlanıp, hareketini kuyruk milinden alarak  çalışan bir makinedir.

Makine hareketli tip değildir ve sabit bir zemin üzerinde hareket etmeden çalışır. Traktörün kuyruk milinden alınan hareket kayış – kasnak düzeni vasıtasıyla dişli kutusuna verilir. Dişli kutusundan çıkan hareket öndeki besleme tamburlarına ve arkadaki kıyıcı üniteyi çalıştırır.
               
Bu makinede ürün önceden kesilmiş olmalıdır. Kesilen ürünler ,giriş haznesinden besleme tamburlarına verilir. Biçme – Besleme ünitesine gelen ürünler kıyılarak sevk borusuna verilir.
               
Sabit mısır slaj makinesi ; esas olarak 3 ana üniteden meydana gelmektedir. Giriş ünitesi, Biçme – Besleme ünitesi ve Sevk ünitesidir.

GİRİŞ ÜNİTESİ

Giriş ünitesi, önceden kesilmiş ürünü biçme düzenine iletmeye yarayan ve biçme - besleme ünitesinin ağzına sabitlenen ünitedir.

BİÇME - BESLEME ÜNİTESİ

Biçme – Besleme ünitesi düşey konumda yataklandırılmış 2 adet tamburdan oluşmaktadır. Biri düz diğeri dişli yüzeye sahip besleme tamburlarının altında bulunan disk bıçaklar karşılıklı olarak mısırı biçer ve Kıyma – Sevk ünitesine iletir. Bu tamburlar Kıyma – Sevk ünitesine mısırın beslenmesini sağlamakta ve besleme hızını sabit tutmaktadır.

Besleme ünitesinden kıyıcı üniteye beslemenin yapıldığı açıklıkta dikey konumda sabit bıçak bulunmaktadır. Makine volanlı tip radyal bıçaklı kıyıcıya sahiptir ve toplam 12 adet sertleştirilmiş bıçak bulunmaktadır. Bu bıçaklar vantilasyon ve fırlatma etkisi ile kıyılan mısırın sevkini sağlamaktadır. Ayrıca volan üzerinde kıyılmış mısırın sevki için 6 adet fırlatıcı kanat bulunmaktadır.

Besleme ünitesinin korunması için kolay erişebilir  bir yere emniyet pimi yerleştirilmiştir. Bu pim besleme ünitesini kötü koşullarda çalışırken toprak,taş ve yabancı cisimlerin girmesi sonucu oluşabilecek tehlikelerden korumaktadır.

SEVK ÜNİTESİ (SEVK BORUSU)

Sevk borusu belirli açıda dönerek ve ucunda bulunan yönlendirici başlık sayesinde kıyılan slajın istenilen bölgeye sevkini sağlar. Sevk ünitesi ve yönlendirici başlığın hareketleri üzerine monte edilmiş hidrolik silindir mekanizması ile yapılmaktadır. Hidrolik pompa hareketini dişli kutusundan almaktadır. Hidrolik yağ, el denetimli bir yön denetim valfi ile silindirlere iletilmektedir.
               
Makine üzerinde kıyıcı ünite bıçaklarını bileyen bir bileme düzeni bulunmaktadır.

 TEKNİK ÖZELLİKLER

Toplam Uzunluk

3200 mm

Toplam Genişlik

1050 mm

Toplam Yükseklik

3000 mm

Toplam Ağırlık

485 Kg

Biçme Düzeni Tambur Sayısı

2 Adet

Kıyma Düzeni Bıçak Sayısı

12 Adet

Kuyruk Mili Hızı

540 d / dk

V Kayış Ölçüleri

17x1425

Mısır Slaj Makinesi - 105 Cm, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!