;

Tek Sıralı Mısır Slaj Makinesi

İlan No : #00097722
Kategori: Mısır Silaj Makinası
Marka: Tınaz
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: Hemen Teslim
Konum: İhsaniye Mah. / Kepsut / Balıkesir
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Havale / EFT, Görüşülür
Fiyat Sorunuz

Tek sıralı mısır slaj makinesi, traktörün üç nokta askı düzenine bağlanıp, hareketini kuyruk milinden alarak  çalışan bir makinedir.

Makine, traktörün kuyruk milinden gelen şaft vasıtasıyla ilk dişli kutusundan hareket alır. Bu hareket ikinci bir şaft vasıtasıyla öndeki besleme tamburlarına ve arkadaki kıyıcı üniteye hareket veren ikinci dişli kutusuna gelir.

Mısır slaj makinesi esas olarak 3 ana üniteden meydana gelmektedir. Yönlendirici, Biçme-Besleme ünitesi ve Kıyma-Sevk üniteleridir.

Yönlendirici Ünite

Yönlendirici ünite, sıra halindeki mısırı biçme düzenine iletmeye yarayan iki adet kılavuzdan oluşmuştur. Bunlar mısır’a rehberlik yaparak kolaylıkla Biçme-Besleme ünitesine ulaşmasını sağlar.

Biçme - Besleme Ünitesi

Biçme – Besleme ünitesi düşey konumda yataklandırılmış 2 adet tamburdan oluşmaktadır. Biri düz diğeri dişli yüzeye sahip besleme tamburlarının altında bulunan disk bıçaklar karşılıklı olarak mısırı biçer ve Kıyma – Sevk ünitesine iletir. Bu tamburlar Kıyma – Sevk ünitesine mısırın beslenmesini sağlamakta ve besleme hızını sabit tutmaktadır.

Besleme ünitesinden kıyıcı üniteye beslemenin yapıldığı açıklıkta dikey konumda sabit bıçak bulunmaktadır. Makine volanlı tip radyal bıçaklı kıyıcıya sahiptir ve toplam 12 adet sertleştirilmiş bıçak bulunmaktadır. Bu bıçaklar vantilasyon ve fırlatma etkisi ile kıyılan mısırın sevkini sağlamaktadır. Ayrıca volan üzerinde kıyılmış mısırın sevki için 6 adet fırlatıcı kanat bulunmaktadır.

Besleme ünitesinin korunması için kolay erişebilir  bir yere emniyet pimi yerleştirilmiştir. Bu pim besleme ünitesini kötü koşullarda çalışırken toprak,taş ve yabancı cisimlerin girmesi sonucu oluşabilecek tehlikelerden korumaktadır.

Sevk Ünitesi (Sevk Borusu)

Sevk borusu belirli açıda dönerek ve ucunda bulunan yönlendirici başlık sayesinde kıyılan slajın istenilen bölgeye sevkini sağlar. Sevk ünitesi ve yönlendirici başlığın hareketleri üzerine monte edilmiş hidrolik silindir mekanizması ile yapılmaktadır. Hidrolik pompa hareketini dişli kutusundan almaktadır. Hidrolik yağ, el denetimli bir yön denetim valfi ile silindirlere iletilmektedir.

Makine üzerinde kıyıcı ünite bıçaklarını bileyen bir bileme düzeni bulunmaktadır.

Ayrıca yüksekliği ayarlanabilir tekerlek vasıtasıyla biçme yüksekliği isteğe göre ayarlanır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Makinenin İş Kapasitesi

1.5 – 2 Dönüm

Makinenin İş Hızı

3 Km / Saat

Makinenin İş Genişliği

400  mm

Toplam Uzunluk

3250 mm

Toplam Genişlik

2470 mm

Toplam Yükseklik

3200 mm

Ağırlık

600 Kg

Lastik Ölçüsü

16.5 – 6.5 / 8 mm

Biçme Düzeni Tambur Sayısı

2 Adet

Kıyma Düzeni Tambur Sayısı

12 Adet

Kuyruk Mili Hızı

540 d/dk

 

Tek Sıralı Mısır Slaj Makinesi Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!