İlan No: #00097725
Kategori: Tamburlu Çayır Biçme Makinaları
Marka: Tınaz
Model Tipi: ÇBM-135
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Kepsut / Balıkesir / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Tınaz Tarım Makineleri

Kepsut / Balıkesir / Türkiye


Tamburlu Çayır Biçme Makinesi - 135 Cm

TAMBURLU ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ

Tamburlu Çayır Biçme Makinesi yatay düzlemde dönerek biçme yapan ve traktöre üç nokta askı düzeniyle bağlanan bir makinedir.
               
Makine üzerinde üç nokta askı sistemi, dişli kutusu, “V” Kayış – Kasnak sistemi, 2 adet biçme tamburu, her bir tamburda 3 adet bıçak olmak üzere toplam 6 adet bıçak, tahrik için mafsallı mil, üç nokta askı sistemine bağlı taşıma kolları ve taşıyıcı şasi bulunmaktadır. Makine iki ayrı şasi şeklinde düzenlenmiştir. Üç nokta askı sistemi ve kayış - kasnak  düzeni makinenin birinci şasisini oluşturmaktadır. İkinci şasi makinenin dişli kutusunu ve tamburları taşımaktadır. Dişli kutusu ile birinci şasi birbiriyle yanlardan 2 adet kaymalı yatakla bağlanmıştır. Dişliye hareketini veren kasnak rulmanla yataklandırılmıştır. Ayrıca, makinenin iki şasisi birbirine ve üç nokta askı sistemine bağlı olup boyu ayarlanabilir durumdadır.
               
Makine üstten tahrikli tiptedir. Traktör kuyruk milinden mafsallı mil ile alınan hareket üç kanallı bir “V” kayış-kasnak sistemine,buradan dişli kutusuna, dişli kutusundaki konik dişliler vasıtasıyla tambur millerine ve biçme disklerine iletilmektedir. Traktör kuyruk mili devri, ilk kademede kayış – kasnak sistemi ile ikinci kademede ise konik dişlilerle yükseltilerek biçme disklerine ulaştırılmaktadır.
               
Dişli kutusu yağ banyolu sistem ile çalışır. Sızdırmazlık bir conta ile sağlanmıştır. Dişli kutusunda, kayış – kasnakla iletilen hareketin yönünü değiştiren ve devrini arttıran bir çift, biçme disklerine hareket veren iki çift olmak üzere toplam üç çift konik dişli mevcuttur.
               
İkinci tambur milinin konik dişlisine hareket yataklandırılmış mil ile sağlanmaktadır. Ara mil dişli kutusuna biri ortada, ikisi baş tarafta olmak üzere toplam üç adet rulmanla  yataklandırılmıştır. Ara mil üzerindeki konik dişlileri dönüş hareketini tambur mili dişlilerini ters ilettiklerinden biçme diskleri birbirlerinin aksi yönünde dönmektedir. Böylece ortada bir ot namlusu oluşturulmaktadır.
               
Her biçme diskinde her biri yay baskılı üçer adet kesici bıçak mevcuttur. Bıçakların iki tarafı da kesme özelliğine sahiptir. Diskler birbirlerinin tersine döndüklerinden, bir diskte aşınan bıçağın diğer tarafı ikinci diskte kullanılabilir. Kesici bıçaklar özel anahtarla diski sökmeden çıkarılıp değiştirilmektedir.
               
Biçme makinesinin çalışma emniyeti bu tip makinelerle kullanılan yay baskılı emniyet düzeniyle sağlanmıştır. Ayrıca traktör kuyruk milinden mafsallı mille hareketin iletildiği makine ana milinde, yaylı emniyet kavraması mevcuttur.
               
Makinenin pistonlu bir çeşidi de mevcuttur. Bu hidrolik sistemle çalışan pistonlar , makinenin eğimli bölgelerde de rahatlıkla biçme yapmasını sağlar. Tamburlu çayır biçme makinelerine gerektiğinde emniyet sağlamak açısından brandalı muhafaza sistemi monte edilmektedir.
               
Tamburlu Çayır Biçme Makinesi  iş genişliğine göre 2 ’ye ayrılır.
· 135 ‘lik  Tamburlu Çayır Biçme Makinesi
· 165 ‘lik  Tamburlu Çayır Biçme Makinesi

 

 

 


135 ‘LİK TAMBURLU
ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ

Toplam Uzunluk

İşte 765 mm
Yolda 2630 mm

Toplam Genişlik

İşte 2730 mm
Yolda 935 mm

Toplam Yükseklik

1090 mm

Makinenin İş Genişliği

1350 mm

Makinenin İş Hızı

10 Km / Saat

Makinenin İş Hacmi

13.50 Dönüm

“V” Kayış Ölçüleri

17 x 2650 mm

Makinenin Biçme Disk Sayısı

2 Adet

Kesici Bıçak Sayısı

6 Adet

Kesici Bıçağın Uzunluğu

105 mm

Kesici Bıçağın Genişliği

: 46 mm

Kesici Bıçağın Kalınlığı

3 mm

Bağlantı Delik Çapı

: Ø 21mm

Kullanılan Konik Dişli Çift Sayısı

3 Adet

Makinenin Ağırlığı

310 Kg

Makinenin Ağırlığı (Muhafazalı)

340 Kg

Kuyruk Mili Hızı

540 d/dk.

Tamburlu Çayır Biçme Makinesi - 135 Cm, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!