Tel Erezyon Tezgahı kategorisi aramanızda 8 adet ilan bulundu

Tel Erezyon Tezgahı Popüler Ürünler

Tel erezyon Tezgahı Nedir

Gelişen teknoloji ile birlikte, insan gücünün yerini makinaların almasıyla insan hayatında yer bulmuş makinalar arasında yer almaktadır. Pek çok fabrika ve işletme tarafından kullanılan makina, pek çok açıdan hassasiyet sağlamakta ve ürünlerin kullanım kapasitelerini arttırmaktadır. İşyeri güvenliği açısından tehlikeli makinalar grubunda yer alan tel erezyon tezgahı yalnızca, işin eğitimini almış bilirkişiler tarafından kullanıma uygun cihazlar arasındadır. Yanlış bir hareket insanların zarar görmesine neden olabilmektedir. Otomatik çalışma prensibi bulunan makinalar kullanıldığında, süre ve adet ayarı göz edilmektedir. Kişiler yalnızca zaman zaman cihazı kontrol etmek ve ani kapatmak zorunda oldukları durumlar geliştiğinde makinaya yaklaşmalıdır. Bunun dışında makinanın denetlenmeye çalışılması, insan hayatı açısından olumsuz geri dönümlere neden olabilmektedir. İleri teknolojili tel erezyon tezgahı kullanan kişiler, otomatik çalıştırma prensiplerini öğrenmeli, acil durumlar dışında makinanın çalışma alanı içerisinde yer almamalıdır.

Tel Erezyon Nedir? Ne İşe Yarar? Tel Erezyon Çalışma Prensibi

Fabrikalarda ve büyük işletmelerde çok sık rastlanılan bir cihaz oluşu, kişilerin sık sık tel erezyon nedir gibi soruları sormalarına neden olmuştur. En basit tanımıyla tel erezyon, erezyon teli kesme makinası olarak değerlendirilebilir.  Elektro termal kesme işlemini üstlenen bu cihaz, iki elektrot arasındaki elektrik deşarjlarının, makinanın malzeme üzerindeki aşındırıcı fonksiyonu kullanılarak parçalanmasıdır. Erezyon tellerinin zarar görmeden kesilmesi ve tekrar kullanıma hazır hale gelmesi için bu cihazların kullanımı büyük önem taşımaktadır. Bu noktada tel erezyon çalışma prensibi hakkında detaylı bilgiler edinmekte fayda olacaktır.

Elektro termallerin yeni üretimler üzerinde rahatlıkla kullanılabilmesi için, onlara uygun forma getirilmesi ancak özelliklerini de kesinlikle kaybetmemesi gerekmektedir. Önceden insan gücüyle yapılan bu işlem, hatalı ürünlerin elde edilmesine neden olmuş ve arızalar meydana getirmiştir. İnsan hayatına, insanların farkında bile olmadığı şekillerde dahil olan erezyon tellei, üretilen cihazlar sayesinde kusursuz ve tam ölçüde kesilebilmektedir. Bundan sebeple üretim aksamamakta ve sonradan arızalar meydana gelmeden kaliteli ürün üretimi sağlanmaktadır.

Tel erezyon makinası sayesinde kusursuz şekilde ayrılmış elektrotlar, sıvı içerisinde batırılmış parçalar ile takım elektrot oluşturmakta ve iletkenliği geri kazanmaktadır. Takım elektrot tel yardımıyla işlenmektedir. Her biri ürünün farklı işlenme şekilleri olduğunu belirtmekte fayda vardır. Sert ve karmaşık profiller, yüksek hassasiyetli cihazlar içerisinde işlenerek eski formunu kazanabilmektedir. Basit gibi görünen önemli ayrıntı, firmaların işledikleri ürünlere göre cihaz seçmelerinin önemini arz etmektedir.

Tel erezyon makinasının belirli bir çalışma hızı bulunmaktadır. Hızlı bir çalışma isteyen kişilerin, mutlaka en iyi cihazlara ihtiyaçları olacaktır. Ancak işlenen iş parçasının iletkenliği de bu konuda önemli rol oynamaktadır. İletkenlik ve sertliğe göre hız yükselmekte ya da düşüş göstermektedir. Cihazın hızı akım şiddetine göre arttırılabilmektedir, fakat yüksek akım şiddeti kullanılması telde kopmalara neden olarak iş parçasını zedeleyecektir. Kaliteli ürünler üretmek isteyen kişiler, akım şiddetini belirli bir seviyenin üzerine çıkarmamalıdır. Bunun yanı sıra, daha yüksek hız bekleyen kişiler daha kaliteli cihazlardan faydalanmalıdır.

Tel Erezyon Tezgahı Çeşitleri

Tel erezyon tezgahı çeşitleri birbirinden farklı çalışma prensiplerine ve özelliklere sahip olan cihazlardır. Dolayısıyla işlenen parçanın özelliğine göre farklı çalışma prensipleri olan cihazlardan faydalanılmalıdır. Tel erezyon tezgahı kurmak isteyen kişiler, işledikleri ürün hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Fakat hangi cihazın en iyisi olacağı konusunda bir bilgileri yoksa, işi bilen birine danışmak faydalı olacaktır.

 • Agie Tel Erezyon Tezgahı: Kişilerin faydalanabileceği güvenilir markalar arasında yer alan Agie tel erezyon oldukça kullanışlı ve kalitelidir. Güvenilir bir şekilde temin edilir ve kişiler uzun yıllar boyunca aynı tezgahı kullanabilir.
 • Makino Tel Erezyon: Yine güvenilir markalardan bir tanesidir. Makino tel erezyon uygun fiyat garantisiyle kişilerin en çok tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır.
 • CNC Tel Erezyon: Fabrikalar ve büyük işletmeler tarafından en çok tercih edilen erezyon makinası çeşididir. CNC tel erezyon tezgahı kurduran kişilerin pek çoğu, verilen hizmetten oldukça memnun şekilde ayrılmaktadır. CNC tel erezyon her seferinde bobin değişikliğine ihtiyaç duyulmayan bir modeldir. Uygun fiyat ve mükemmel performans garantisi bulunmaktadır. Elektrik iletkenliği çok yüksek malzemeler için dahi kullanım güvencesi bulunmaktadır. Kişilerin gönül rahatlığıyla elde edebilecekleri bu model, oldukça kullanışlı ve işe yarar bir modeller arasındadır. CNC tel erezyon makinası içerisinde kullanılabilecek malzemeler şu şekilde sıralanabilir.
  • Grafit malzeme,
  • Karbür malzeme,
  • Saf molibden malzeme,
  • Çok kristalli alaşım malzemeleri,
  • Güçlü alaşımları içerisinde bulunduran düz levha malzemeleri,
  • Elektrik iletkenliği bulunan her malzeme bu makinada kullanıma uygundur. Çok fazla seçeneğin bulunması, kişilerin daha rahat kullanım alanı oluşturmasına yardımcıdır. Bu durum, bu makinayı en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sıraya yerleştirmiştir.

Tel Erezyon Tezgahı Fiyatları

Satın alınacak ürünün çeşidine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Birbirinden farklı ürünlerin yer aldığı stantta, kişiler kendileri için en doğru seçeneği belirleyebilme şansına sahiptir. Öncelikle kullandıkları ürünün elektrik iletkenliği hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Çok yüksek iletkenliği olan malzemeler için kullanılması gereken cihazın, en kaliteli ürünler olduğu unutulmamalıdır. Kişi zaman zaman yüksek iletkenli malzemeler ile çalışıyor, daha çok orta iletken ve kalınlıkta malzemeleri işliyorsa, orta standartta bir makina alabilir. Tel erezyon tezgahı  fiyatı iyi seçilmesi gereken makinalar arasındadır, sebebi bu ürünlerin fiyatlarının yüksek oluşu ve sürekli kullanıma uygun hale getirilmeye çalışılmasıdır.

Yeni kurulan işyerleri, manuel tel erezyon cihazlarından faydalanabilir. Çok iyi bir markadan seçilmesi gerekmemektedir, işler büyüdükçe kişiler cihazlarını yenilemeye gidebilir. İlk etapta üretimin gücünü ve ciroyu görmeden, bir anda çok yüksek masraflar yapmaya gerek yoktur. Zamanla durumun gidişatına bakılarak, doğru tercihlerin yapılabileceği unutulmamalıdır. İletkenliği çok yüksek olmayan malzemeler için bu cihaz gerekliyse, kişiler bu durumda marka olarak çok iyi olmayan ve üretim kapasitesi çok yüksek olmayan cihazlardan faydalanabilir. Yeni açılacak bir işyeri, yüksek iletkenlik ve sertlikte ürünler üretecekse ve yeterince bütçesi yoksa, bu durumda ikinci el kaliteli ürünlerden faydalanmalıdır. İkinci el ürünlerin de büyük bir kısmı az kullanılmış ve çalışma kapasitesi çok yüksek olan ürünlerdir. Dolayısıyla kişiler bu ürünlerin sunduğu fırsatlardan mutlaka yararlanmalıdır. Herkesin imkanı dahilinde makina alabileceği unutulmamalı, bir anda yüksek fiyatlı ürünler alınarak borç açılmamalıdır.

Makina Türkiye ve Tel Erozyon

Kişilerin makina almak için tercih edebilecekleri en güvenilir firmalardan bir tanesi olan Makina Türkiye portalı, kişilerin ihtiyacı olan ürünlerin tamamına sahiptir. Firmalar istedikleri ürünün farklı marka ve kapasite seçeneklerini firmamızda bulabilir. Tel erozyon kategorisinde onlarca ürün bulunmaktadır. Kişiler bu ürünler arasında en iyisinin hangisi olduğuna karar veremiyor ve bir türlü tercih yapamıyorsa, doğru tercihi yapabilmek için mutlaka firmamıza başvurmalıdır. Firmamız doğru ürün seçeneklerinin hangileri olduğu konusunda oldukça yardımcı olacak ve kişilere sürekli destek sağlayacaktır.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamızda bulunan ürünlerin tamamı, uzun yıllar tel erezyon kesimi için kullanıma uygun kaliteli ürünlerdir. Dolayısıyla kişiler ikinci el yada sıfırürünler alsalar dahi, uzun yıllar boyunca tel erozyon için kullanabilme imkanına sahip olacaklardır. Bu noktada önem arz eden tek noktanın, ürünün temizliğini ve bakımını düzenli aralıklarla yaptırmak olduğu unutulmamalıdır. Kişiler ürünlerine iyi baktıkları takdirde, makinalar uzun süre boyunca hiçbir arıza çıkarmayacaktır.

CNC Tel Erezyon Tezgahı 

Tel erezyon ile yapılmak istenen işlemlerde daha hassas işlem yapmak için tel erozyonun üç boyutlu bir eksende kontrol edebilen bilgisayar kontrollu sayısal olarak kontrol edilen (CNC) cihazlar tarafından çalıştırılır. Basit kesimler, tel kılavuzlarına hareket eksenleri eklenerek elde edilen daha karmaşık kesimlerle kesicinin xy koordinatlarını değiştirerek yapılır. Kısaca CNC tel erezyon tezgahı erezyon ile kesim yapılmak istenen iş parçasındea daha hassas ve karmaşık işleri kolaylaştıran bilgisayar kontröllü makinalardır.