;

Turbo Atomizer ( 400 Lt )

İlan No : #00109146
Kategori: Atomizör
Marka: Taral
Model Tipi: TA 400 TURBO
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Diğer
Konum: Maltepe Mah. / Zeytinburnu / İstanbul
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Havale / EFT, Görüşülür
Fiyat Sorunuz

Turbo Atomizer ( 400 Lt )

Traktör kuyruk milinden (P.T.O) hareket alan ilaçlama pompası ile basınç altında sıvıyı fan üzerindeki memelere iletmektedir. Yine kuyruk milinden alınan hareketle dönen pervane, çevrede basınçlı hava çıkışı sağlamaktadır. Dağıtıcı fan çevresindeki huzme ve yön ayarı yapılan memelerden çıkan basınçlı mayi yüksek hava sirkülasyonu ile taşınarak her türlü 2  sıralı 15 metre yükseklikte ağaçlar, meyve bahçeleri, bağ, pancar, pamuk, tütün, şerbetçi otu gibi tarım alanları etkili bir şekilde ilaçlanabilmektedir. 

 

Açı ve yön ayarlı ilaçlama memelerinin plaketleri değiştirilmek suretiyle ilaçlama mesafesi ve miktarı ayarlanabilmektedir. Çifte (double) memeler, damlatmasız standart aksesuarlardandır. Uzaktan kumanda sistemindeki dağıtıcı vana ile sağ- sol ilaçlama ve regülatör ayarı ile basıncı değiştirmek mümkündür. Traktörün üç nokta hidrolik kollarına asılan[ PHONE HIDDEN ] lt. ve traktör çeki demirine bağlanarak çekilen[ PHONE HIDDEN ] lt. depo kapasiteli tipleri vardır.

 

Bütün Türbo atomizörler üç veya dört pistonlu  yüksek basınçlı hidrolik membranlı değişik tiplerde Taral ilaçlama pompaları ile donatılmışlardır.

 

Fan sitemindeki pervane, hareketini 2 hız kademeli redüktörden almaktadır. Ayrıca hareketini tek hız kademeli kayış kasnaktan alan ekonomik tipleride mevcuttur.

 

Türbo Atomizörlerin depoları takviye edilmiş fiberglas veya polietilen malzemeden imal edilmiştir. İlaçla teması olan bütün bölümler pirinç, paslanmaz veya korozyona dayanıklı plastik malzemeden yapılmıştır. PİTON model orta debili atomizörler bağ-bahçe ve orta yükseklikteki ağaç ilaçlaması için uygundur. Bu modellerde ana depo ve el yıkama deposu polietilen malzemeden imal edilmiştir.

 

Tıkanmaları önleyerek düzgün ilaçlama sağlayan uygun filtrasyon donanımına sahiptir. Depo çıkışı ve meme girişinden önce kartuşlu filtreler, depo ağzında süzgeç bulunmaktadır.

 

Homojen ilaç-su karışımı sağlayan hidrolik karıştırma sistemi bulunmaktadır.

 

Emiş hortumu ile kuyudan veya kanaldan su alarak depoyu dolduran ejekter sistemine sahiptir.

 

CE Normlarına uygun hava fanı koruma kafesi,

 

Uygun hava dağılımı için hava yönlendirme saçları TARAL türbo atömizör fanlarında bulunmaktadır.

 

Türbo çekilen tip atomizörlerin şasesi üzerindeki ayarlı aks, aletin yerden yükseltilmesine ve teker genişliğinin ayarlanmasına imkan verir. Dar alanlarda veya yüksek boylu bitkilerin içine girildiğinde bu ayarların yapılması alete üstünlük sağlar.

 

TARAL atömizörlerinde sürücünün traktör üzerinden kumanda edebileceği dağıtıcı vana sistemi bulunmaktadır.

 

MODEL TA 400 TÜRBO TEKNİK ÖZELLİKLER

İLAÇLAMA FANI

Fan Çapı(Æmm): 750

Devir (d/dak):1900

Hava debisi(m³/hx1000) Kanat açısı 25° / 35°: -  /  24

DEPO

Hacim (lt):400

POMPA

Tip:Tar 60

Debi (lt/dak): 55

Devir (d/dak):540

Basınç (kg/cm²):0-40

GÜÇ

HP ([ URL HIDDEN ]ınçta) Kanat açısı25° / 35°: -  /  21

ÖLÇÜLER

ExBxY (cm): 122x113x146

KG: 204

Turbo Atomizer ( 400 Lt ) Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!