Fimak Makina

Plastik enjeksiyon kalıbı, sıvama kalıbı, kalıp ve plastik kırma makinaları, geri dönüşüm sistemleri imalatı yapmaktadır.

Firma Ünvanı : Fimak Makina San. Tic. Ltd. Şti.
Faaliyet Tipi : İmalatçı - Üretici
Firma Kısa Bilgi : Plastik enjeksiyon kalıbı, sıvama kalıbı, kalıp ve plastik kırma makinaları, geri dönüşüm sistemleri imalatı yapmaktadır.
Çalışan Sayısı : 11-50 Arası Çalışan
Şirket Türü : Limited Şirketi
Kuruluş Yılı : 1977
Sermaye : 100.001-250.000 TL Arası
Yıllık Ciro : 250.001-1.000.000 TL Arası

Fimak Makina Kısa Açıklama

1977 yılında Halil Filiz ve Aptullah Filiz Kardeşlerin önderliğinde Filiz Makina 1980 yılında Abdullah Filiz tarafından Fimak Makina adını almıştır. İlk olarak plastik enjeksiyon kalıbı ve sıvama kalıbı imalatını yaparak makine sektörüne ve müşterilerine hizmet vermiştir. Plastik kırma makinasının imalatını 1990'lı yıllarında Abdullah Filiz önderliğinde yapılmış Türkiyenin en çok referansına sahip Fimak markasını İzmir'den dünyaya yaymışlardır.

Bununla kalmayıp 2000'li yıllarda Mustafa Filiz önderliğinde hem ülkemizde hem de yurtdışı Kalıp ve plastik kırma makinaları, geri dönüşüm sistemleri imalatı yapmaktadir. Firma gelişen makine sektörünü takip ederek modern makina parkı ile çok kısa bir sürede sektörün öncü kuruluşlarından birisi haline gelmiştir.