1250X1250 Mm Beton Blok Bims Briket Parke Taşı Makinası / Video

Namtaş NT-42

1250x1250 mm Beton Blok Bims Briket Parke Taşı Makinası

Ürün gamımızdaki, en yeni ve en hızlı, yüksek performansa sahip beton blok makinası olan NT - 42 geniş bir yelpazede beton ve bims blok üretimi yapmaktadır. Yeni teknolojiyle desteklenen hızlı ve zahmetsiz kalıp değişimi imkanı sunan makinalarımızda farklı modellerde parke taşı, briket, bordür, bims blok, duvar taşı, beton oluklar dahil olmak üzere 40mm - 500mm yükseklikte üretim yapılabilir.

 • Ürün yükseklikleri seçilen ürün transfer sistemine göre; ayaklı palet, raflı sistem ve finger car değişiklik gösterebilir.

NT-42 beton blok makina grubu standart olarak; beton blok makinasını, palet transfer sistemlerini, ürün trasnfer sistemlerini ve otomasyon sistemini içerir. Beton blok üretim hattı sistem içerisinde yaş ürün ve kuru ürün olmak üzere iki gruba ayrılır. Yaş ürün transfer döngüsü makinadan çıkan ürünlerin istif ünitesinde istiflenerek sistem döngüsüne bağlı olarak kürlenme işlemi için transfer edilmesini içerirken, kuru ürün transfer döngüsü kurutulan ürünlerin kuru ürün istif ünitesinden geçerek paketlenme için ürünlerin hazırlanması operasyonlarını içerir.

NT-42 beton blok makinası tam otomatik olup, PLC sistem ile çalışmaktadır. Tüm tesisi sevk ve idare eden otomasyon sistemi sayesinde, her baskıda aynı kalite ve her vardiyada aynı miktarda üretim gerçekleştirilmektedir. Otomasyon sistemi yazılımı kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve müşterinin tercih ettiği dile çevrilebilir. LCD dokunmatik ekranlı kontrol paneli aracılığıyla üretim süreci; bunkerdeki agrega tartımdan makina çıkışında paketleme ünitesine kadar tek bir operatör tarafından denetlenebilir. Ayrıca otomasyon sistemlerimizin modüler ve eklenebilir bir yapıda olması müşterilerimizin gelecekteki tesislerini büyütme taleplerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır

OTOMASYON SİSTEMİNİN GETİRDİĞİ AVANTAJLAR

 • Kullanım Kolaylığı

 • Yüksek güvenirlik

 • Esneklik

 • Ölçeklenebilirlik

 • Yönetim Özellikleri

NT-42 BETON BLOK MAKİNASI ÖZELLİKLERİ

ÜRÜN GRUPLARINA GÖRE OTOMATİK VİBRE AYARI

NT-42 Beton Blok Makinası’nda 4 adet servo kontrollü motorun tek bir tablada toplanmış vibrasyon sistemi mevcuttur. Servo kontrollü motorlar geniş hız aralıklarında kararlı çalıştığı için, devir değerlerinde düzgün ve hızlı değişim imkânı sunmaktadır. Farklı ürün gruplarına göre ayrı ayrı vibre ayarı yapıldığından dolayı üretim baskı süreleri azaltılmış, günlük baskı kapasiteleri arttırılmış ve mükemmel olarak sıkışması sağlanan mukavemeti yüksek ürünlerde en iyi yüzey kalitesi yakalanmıştır.

YÜZEY KALİTESİ YÜKSEK, DAHA GÜÇLÜ ÜRÜNLER

Agreganın kalıbın her yüzeyine homojen olarak dağılmasını sağlayan, kaba harç arabası gelberisi ile her çıkan ürünün aynı kalite ve ağırlıkta olması sağlanmaktadır.

DAHA KISA ZAMANDA DAHA FAZLA ADET BASKI

Pnömatik sistemle donatılmış güçlü makina gövdesi çift yönlü (ön-arka) açılma özelliğine sahiptir. Bu sayede makinanın rutin kontrolleri zahmetsizce ve zaman kaybetmeden gerçekleştirilmektedir.

HIZLI KALIP DEĞİŞİMİ

Nt-42 Beton Blok Makinası, makineyi minimum sürede yeni bir ürün üretimi için yeniden ayarlamaya izin veren hızlı kalıp değiştirme sistemi ile donatılmıştır. Kalıp değiştirme arabası sayesinde değiştirme işlemi tek bir personel tarafından kolay ve hızlı bir şekilde yapılmakta bu sayede zaman ve işgücünden tasarruf edilmektedir.

LINEER CETVEL SİSTEMLİ BETON ÜRÜN YÜKSEKLİK KONTROLÜ

0.1 mm.hassasiyetli lineer cetveller ile basılan ürün yükseklikleri istenilen boyutta ayarlanarak minimum sürede aynı boyutta ürün imal edilmesi sağlanır. Bu cetveller ağır şart ve arttırılmış mesafeli temassız manyetik mıknatısları sayesinde uzun yıllar sorunsuzca kullanılır.

SIMOTION HİDROLİK 4 EKSEN KONTROLÜ

Simotion otomasyon sitemi sayesinde harç arabaları, erkek kalıp ve dişi kalıp olmak üzere 4 farklı eksenin hız ve pozisyon kontrolü sağlanabilmektedir.

REÇETE YÖNETİMİ

Üretilen her ürün ve kalıp için makine parametreleri ve hammadde miktarlarıyla ilgili sınırsız sayıda reçete oluşturularak kullanıcının bu parametreleri tanımlaması için geçireceği zaman kaybı önlenmiş olur.

VPN UZAKTAN ERİŞİM PAKETİ

Tesislere isteğe bağlı olarak sunulan uzaktan erişim olanağı ile, otomasyon sistemine erişilip, genel işleyiş hakkında bilgi alma ve raporlama imkanı sunulmaktadır. Ayrıca herhangi bir arıza durumunda sisteme uzaktan müdahale edilerek arıza tespiti ve yazılım güncellemesi yapılabilmektedir.

RAPORLAMA SİSTEMİ

Günlük ,haftalık, aylık ve yıllık baskı ve toplama değerlerinin erişimi.Ayrıca saatlik baskı ve ortalama hız parametreleriyle vardiye hızları ve duruş zamanlarının erişilebilmesi sağlanır.

DOKUNMATİK EKRAN OTOMASYON KONTROL PANELİ

Ergonomik kontrol paneli sayesinde tüm hareketlerin dokunmatik ekrandan manuel kontrolü sağlanabilir.

MACHINE ADVISOR (MAKİNALAR İÇİN DİJİTAL HİZMETLER)

Machine Advisor, makinalara uzaktan erişim sağlayan makinaların kullanımları boyunca tüm verilerinin kaydedilip, yönetilebildiği dijital, bulut tabanlı bir hizmet platformudur. Bu sistem ile makinamız dünyanın neresinde kurulu olursa olsun makinanın optimum çalışması ve güvenilir işletimi için operatörlere yeni hizmetler sağlayabiliyor ve onları destekliyoruz. Ayrıca işletim verilerinin kaydedilmesi makinaların geliştirilip, iyileştirilmesine maksimum müşteri memnuniyetine olanak sağlıyor.

Desteklenen temel alanlar ve sağlanan hizmetler;

 • Makinaların yerelleştirilmesi ve takip edilmesi, verilerin belgelendirmeye/ makina geçmişine atanması ve işletim verilerinin kaydedilmesi.

 • Fonksiyonlara göre özelleştirilmiş panolarla makina performans ve verimliliğinin izlenmesi

 • Bulut tabanlı yazılım araçları sayesinde makinalarda arızanın teşhis edilmesi ve onarılması. 

 ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK (AOA; Augmented Operator Advisor)

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile PLC sistemden alınan gerçek zamanlı bilgilere; ilgili belgeler, SQL Darabase verileri, görüntüler vs. her zaman ve her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile optimum verimlilik sağlanırken, operatörlerin anlık veri ve sanal nesneleri panoya, makineye veya tesise aktarabilirken, kullanıcı kılavuzları, PDF teknik dökümanlara, talimatlara ve elektirik şemalarına da anında erişim avantajı ile bakım maliyetleri düşürülür ve hızlandırılır.

Sistemin Getirdiği Avantajlar

 • Kapalı bölümlere erişim olanağı
  Bir elektrik panosunun iç kısmı sanal olarak görselleştirilerek açılabilir ve makinenin bazı kapalı parçalarına erişim sağlanabilir. 

 • Önemli noktaların vurgulanarak öne çıkarılması
  Makinenin çalışma durumuna göre renk değiştiren ekran. 

 • Bakım prosedürleri için rehberlik
  Tablet üzerinde gösterilen talimatlar ile operatörler ve bakım mühendisleri için adım adım yönlendirme ve rehberlik etme olanağı sayesinde insan kaynaklı hataların azaltıması hedeflenir.

 • Kullanım Kolaylığı

 • Yüksek güvenirlik

 • Esneklik

 • Ölçeklenebilirlik

 • Yönetim Özellikleri

 
 
 
Komisyonsuz Aracısız Ticaret

Rekabetçi fiyatlar ile alın satın kiralayın

Tüm İletişim Kanalları

Telefon whatsapp mail ve tüm iletişim kanalları şeffaflığı

Mobil Cebinizde

Mobil uygulamamızı indirin takipte kalın

Mağaza Açın ve İlan Verin

Kolay kullanım sunan portalımızda alın satın kiraya verin