İlan No: #00093673
Kategori: Tohum Mibzeri
Marka: Şakalak
Model Tipi: BBEM-16
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Adapazarı / Sakarya / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Berke Tarım

Adapazarı / Sakarya / Türkiye


16 Sıralı Hububat Ve Kombine Hububat Ekim Mibzeri

Hububat ve benzeri tohumları ile gübreyi aynı sıraya,istenilen miktar ve derinlikte kesintisiz olarak toprağa bırakan traktörle çekilir tip makinedir.

Tohum ve gübre bölümlerine ayrı ayrı yerleştirilmiş derece sistemi ile miktarda tohum ve gübre atımı yapılabilir.Her türlü traktör ve arazi şartlarında kullanıma uygundur.
Mibzerlerimiz 12,14,16,18.20,22,24, sıralı olarak imal edilmektedir.Yol ve ekiş durumu;mekanik kaldırma tertibatı(otomatik)veya hidrolik liftlerle ayarlanabilir
 
Özellikleri
--------------------------------------------------------------------
- Kaliteli malzemedendir,özel konstrüksiyonu sayesinde kullanımı kolay,ayarları basit ve uzun ömürlü bir makinedir.
- Büyük hacimli gübre deposu ile uzun süreli ekim yapabilme imkanı sağlanmaktadır.
- Tohum kutularında  bulunan boşaltma  mekanizmaları ile tohum boşaltma işlemi kolaylaştırılmıştır.
- Hem baskı ayar kolundan hem de ekici ayak baskı yaylarının bağlı bulunduğu mil üzerindeki kertikler sayesinde tüm toprak koşullarında yeterli derinlik ayarının yapılabilme imkanı vardır.Ekici diskler isteğe bağlı olarak ters yönde yapılabilir.
- Disk aralığı 14,2 veya 12,5 cm yapılabilmektedir.
- Otomatik sisteminde bulunan sigorta pimleri,çalışma esnasında baskı ve alt düzen sistemi ile tohum kutularında sıkışmalar olduğunda devreye  girerek otomatiği devre dışı bırakmakta makinenin konstrüksiyonuna ve diğer parçalara zarar verilmesi engellenmektedir.
- Gübre ve tohum sandıklarında bulunan dereceler sayesinde dekara atılacak tohum ve gübre miktarları ayarlanarak daha az tohum ile daha yüksek verimde mahsül ekimi yapılabilmektedir.
- Tohum deposu üzerinde bulunan tohum göstergesi ve tohum gözetleme pencereleri ile depo içerisinde kalan miktarın ekimi yapılırken görülebilmesi sağlanmıştır.
- Mibzerin traktöre bağlandığı çeki okunun yerden yüksekliği kriko sistemiyle ayarlanabilir.
- Mibzer tekerlekleri isteğe bağlı olarak 600*16 veya 750*16 ebadında takılabilir.
- Gübre deposunun içinde bulunan elek yabancı maddelerin gübre makaralarına ulaşarak zarar vermesini engellemektedir,karıştırıcı sistem ise gübrede yapı ve depolama koşullarına bağlı olarak oluşabilecek kesekleri parçalayarak sorunsuz ekim yapılmasını sağlar.
- Mibzerimizde gübre ve tohum depolarının kapakları birbirinden bağımsız olarak yapılmıştır.Böylelikle ayrı ayrı açılan kapaklar dolum esnasında kolaylık sağlamaktadır ve tohum ile gübrenin birbirine karışması engellenmektedir.
- Tohum kutularında bulunan yaylı klape sistemi ile nohut ve fasulye gibi iri taneli tohumların ekimi yapılabilmektedir.
- Yapı ve konstrüksiyon bakımından imalatı standarttır.
- Yedek parça ve servis hizmeti süreklidir.
- Değişen teknoloji ve çalışma şartlarına göre değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

16 Sıralı Hububat Ve Kombine Hububat Ekim Mibzeri, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!