İlan No: #00099685
Kategori: Ultrasonik Yıkama Makinası
Marka: Everest Elektromekanik
Model Tipi: MultiClean 3-60
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 14.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Küçükçekmece / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Everest Elektromekanik

Küçükçekmece / İstanbul / Türkiye


3 Kazanlı Ultrasonik Yıkama Makinesi 60 Lt

Everest, tamamını kendi bünyesinde imal etmiş olduğu MultiClean modellerinin; iki, üç ve dört kazanlı olmak üzere, farklı hacimlere sahip sistemleri ile her türlü parça temizliğine imkan verebilecek geniş bir standart ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca daha farklı ihtiyaç ve istekler doğrultusunda müşteri bazlı makine yapımında, imalatının önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

 

Temel olarak parça temizleme işlemlerinde, ön yıkama, ultrasonik yıkama, durulama, pasivasyon, kurutma proseslerinden biri yada birkaçı bulunabilmektedir. İhtiyaç ve istekler doğrultusunda proses tercihi yapılabilmektedir. Kısaca proseslerden bahsedersek;

Ön Yıkama
Çok yağlı ve çözünmesi zor kirliliklerde, ultrasonik yıkamaya bir ön hazırlık olması, ultrasonik yıkamadaki kimyasallı su ömrünü uzatıp, yıkama süresini azaltmak amaçlı olarak sisteme eklenebilen bir prosestir.

Ultrasonik Yıkama
Kirliliğin tam anlamıyla alındığı, ultrasonik sistemin bulunduğu prosestir. Elektrik enerjisinin hareketli ses dalgasına çevrilmesi esasına dayanan ultrasonik enerji ile, elle yada fırça ile girilmesi zor küçük delikler, kör delikler ve karmaşık yüzeylerin derinlemesine ve hassas temizliği yapılır.

Durulama
Ultrasonik yıkamada yıkanacak malzeme ve kirliliğine göre çözücü, alkali bazlı kimyasallar kullanılmaktadır. Temizlenen malzemeden bu yıkama kimyasal artıklarını temizlemek için sisteme bir durulama sistemi eklenmektedir. Sisteme sirkülasyon verilip durulama zamanı azaltılabilir ve hassas bir durulama işlemi yapılabilir.

Pasivasyon
Temizlenen malzemenin korozyona karşı mukavim olması, depolama ömrünün uzatılması isteniyorsa ayrı bir kazanda istenirse pasivasyon kimyasalına tabi tutulmak üzere pasivasyon işlemi gerçekleştirilebilir.

Kurutma
Temizlenen parçanın sonraki prosesde kuru olması isteniyorsa sıcak hava ve fan vasıtasıyla malzemenin kurutulma işlemi yapılmaktadır.

Opsiyonlar
Yağ sıyırıcı, Sirkülasyon, Filtrasyon, Air Blast, Taşıma Sistemi, Pnömatik Kapak bu makinelere ilave edilebilen bazı opsiyonel özelliklerdir. Proses ihtiyaç ve müşteri istekleri doğrultusunda istenilen ilaveler makinelere yapılabilmektedir.

Kullanıldığı Sektörler
MultiClean Çok Kazanlı Yıkama Makineleri; Hasas ve homojen, insan gücü istenmeyen, kaliteli temizlik istenen her nevi kirlilik ve her türlü endüstriyel uygulamaya uyarlanabilir sistemlerdir. Dolayısıyla; Kaplama Endüstrisi, Otomotiv, Medikal, Tekstil, Metal Eşya, Elektronik, Talaşlı İmalat, Gıda gibi birçok sektörlerde kullanılmaktadır.

3 Kazanlı Ultrasonik Yıkama Makinesi 60 Lt, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!
Satıcının Diğer İlanları Tümünü Göster