İlan No: #00096690
Kategori: Biyolojik Atık Su Arıtma Sistemler
Marka: Fokus Water
Model Tipi: F-BASA-001
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Beyoğlu / İstanbul / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Fokus Water

Çekmeköy / İstanbul / Türkiye


Biyolojik Atık Su Arıtma Sistemi

 

Açıklama :

Atık Su Arıtma Sistemleri

Günümüzde, küçük yerleşim yerlerinde, turistik tesislere veya endüstriyel tesislere kadar uzanan büyük sahada, evsel ve organik kirlilik taşıyan endüstriyel atık suların arıtımına yönelik en yaygın uygulama, Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Sistemidir. Bu sistemlerin ilk uygulandığı dönemlerden bugüne kadar geçen süreçte, yanlış proses seçimi başta olmak üzere, düşük malzeme ve işçilik kalitesi, yetersiz ekipman seçimi ve servis hizmetlerinde aksamanın, yaşanan sorunların temelini oluşturduğu görülmüştür.

 

Firmamız, otellerden kasabalar ve şehirlere her ölçekteki yerleşimden kaynaklanan evsel atıksuların arıtımında danışmanlık, anahtar teslim tesis kurma ve servis hizmetlerini kapsayan hizmetleri sunmaktadır.

 

 

FOKUS, Nüfusu 25 kişi – 10.000 kişi arasında olan otel, yazlık, site, köy, askeri birlik ve benzeri küçük yerleşimlerde evsel atık su arıtımında Biyolojik Paket ve Betonarme Arıtma Üniteleri ile çözümler sunmaktadır.

 

Ardışık kesikli reaktör prensibi ile çalışan paket ve betonarme atık su arıtma sistemlerinde kaba ızgaradan geçerek dengeleme havuzunda toplanan atık sular, dalgıç pompa ile ince ızgaradan geçirildikten sonra katı pisliklerinden ayrılmaktadır. Daha sonra ardışık kesikli reaktöre gelen atık sular burada aktif çamur prosesi ile temas ettirilmektedir. Proses içerisindeki aerobik bakteriler yardımıyla atık suyun içerdiği organik kirlilikler karbondioksit ve suya dönüşmektedir. Proses içerindeki karışım ve oksijen ihtiyacı blower ile sağlanmaktadır. Ardışık kesikli reaktörde organik kirliliği giderilen atık sular içerdiği bakteri yumaklarıyla çökelmeye bırakılmaktadır. Çökelen kısımdan ayrılan arıtılmış su, deşarj edildikten sonra klor dozlamasına tabi tutularak dezenfekte edilmektedir. Dipte biriken çamur, periyodik aralıklarla tahliye pompası ile uzaklaştırılmaktadır. Arıtılmış su, alıcı ortama verilmekte veya sulama amaçlı kullanılabilmektedir.

Biyolojik Atık Su Arıtma Sistemi, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!