Boya Makinaları kategorisi aramanızda 340 adet ilan bulundu

1,62 Litre / Dakika Elektrikli Havasız Boya Makinası

Titan | IMPACT 400

2,2 Litre / Dakika Elektrikli Boya Makinası

Titan | İmpact 440

2,6 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.25

Powrbeast 7700 Elektrikli Boya Makinası

Titan | Powrbeast 7700

10 Litre / Dakika Airless Boya Makinesi

Wagner | Heavycoat 970

4.5 Litre / Dakika Elektrikli Boya Makinası

Titan | İmpact 1040

5 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.39

3 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.29

6,1 Litre / Dakika Airless Benzinli Boya Makinası

Titan | Powrbeast 4700

12 Litre / Dakika Airless Boya Makinesi

Wagner | Heavycoat 970

3,8 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.31

Otomatik Havasız Sistem Boya Tabancası

Signum | AS81

2,3 Litre / Dakika Elektrikli Boya Makinası

Titan | İmpact 540

8,5 Litre / Dakika Benzinli Airless Boya Makinası

Titan | Powrtwin 6900 Plus

1,62 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.20

4.5 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.34

6 Litre / Dakika Airless Boya Makinası

Wagner | Heavycoast 750E

7,6 Litre / Dakika Airless Boya Makinası

Wagner | Heavycoat 750B

2 Litre / Dakika Elektrikli Boya Pompası

Wagner | Prospray 3.21

3 Litre / Dakika Airless Elektrikli Boya Makinası

Titan | İmpact 740

6 Litre / Dakika Airless Boya Makinası

Wagner | Heavycoast 750 SSP

7,6 Litre / Dakika Airless Boya Makinası

Wagner | Heavycoast 750 SSP

S32:1 Tn Inox Pistonlu Boya Pompası

Sinaer | S32:1 Tn Inox

Toplam 10 sayfa içerisinde 1. sayfayı görmektesiniz.

Boya Makinaları Popüler Ürünler

Boyama işlemlerinin çok daha rahat ve hızlı bir şekilde yapılması için boya makinası çeşitleri büyük avantaj sağlıyorlar. Farklı modeller, işlevsel özellikler ve kullanım kolaylıkları ile birlikte boyama işlemlerinin daha rahat şekilde yapılmasını sağlayan bu ürünler başından sonuna kadar boyama işlemlerinde yanınızda oluyorlar. Boyaların hazırlanmasından boyanacak yüzeye püskürtülmesine kadar çok geniş bir alanda yarar sağlayan makineler hızlı ve dengeli bir boyama isteyenlerin ihtiyaçlarının en iyi şekilde giderilmesini amaçlıyorlar. Aynı zamanda farklı özellikte olan tasarımları sayesinde de ilgi görüyorlar.

 

Boya Makinası Fiyatları

Boya Makinası Makina Fiyatı
Tünel Tipi Toz Boya Tesisi 180,000 TL
Elektrostatik Toz Boya Fırın Ve Kabini Elektrostatik Tabanca 45,000 TL
Elektrostatik Toz Boya Fırını 35,000 TL
Kutu Tipi Elektrostatik Toz Boya Fırını 25,000 TL
Elektrostatik Toz Boyama Fırını 72,000 TL
Toz Boya Fırını 85,000 TL
Toz Boya Fırını Hasmakinakimya Kutu Fırın 21,500 TL
Termo Plastik Pişirme Fırını 80,000 TL
Vernik Boya Fırını 28,000 TL

 

 

Boya Püskürtme Makinesi Nedir?

Boya püskürtme makinesi özellikle profesyonel olarak boyama yapmak isteyenlerin ihtiyaç duydukları bir araçtır. Kurumlar, kuruluşlar, tamirciler, ev sahipleri, boya onarımı yapan kimseler başta olmak üzere herkes tarafından kullanılabilecek bir makinedir. Boyayı kaliteli bir şekilde yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Boya püskürtme makinesinin temel olarak çalışma prensibi haznesinde buluna boyanın, boyama yapılacak yüzeye püskürtme tekniği ile çalışmasına dayanmaktadır. Günümüzde uygulama yöntemleri ve kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı özelliklerde boya püskürtme makineleri bulunmaktadır. Boya makinası fiyatları da yine bu özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda da makineler özel aksesuarlar ve farklı aparatlar ile de desteklenmektedir.

Kullanım alanı ve uygulama yapılacak yüzeye göre değişkenlik gösteren boyama makineleri, her durumda ihtiyacın en iyi şekilde karşılanmasına yönelik özel bir katkı sunmaktadırlar. Doğru boya püskürtme makinesinin belirlenmesinde ise pek çok unsurun göz önünde tutulması gerekmektedir. Hangi malzemenin püskürtülmek istendiği, çalışma için nasıl bir yüzey kullanılacağı gibi detaylar doğru püskürtme makinesinin seçilmesi için çok önemlidir. Örnek olarak su ya da tiner bazlı yoğunluğu düşük malzeme kullanımlarında boya basınç değerleri ile yüksek yoğunlukta olan malzemelerin kullanımı için farklı basınç değerlerinin seçilmesi gerekmektedir. Bu noktalara dikkat edilerek doğru püskürtme makinesi seçilmelidir.

 

Boya Püskürtme Makinesi Nasıl Seçilir?

Boya makinaları tercih ederken belirli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu makineler sadece yüzeyi boyamak için değil aynı zamanda farklı boyaları karıştırarak yeni tonların elde edilmesi için de kullanılmaktadırlar. Bu bakımdan çok yönlü bir kullanım imkânı mümkün olmaktadır. Öncelikle hangi malzemelerin püskürtüleceğine karar verilmelidir. Püskürtülecek olan malzeme türü püskürtme ucunun ölçülerinin de belirlenmesine neden olacaktır. Boya yapma makinesi seçiminde uç kısmının da büyük önemi bulunmaktadır. Makinelerin uçları belirli boyutlara göre değerlendirilmektedir. Bu bakımdan farklı türlerdeki malzemelerin püskürtülmesi tasarlanıyorsa bu durumda çok yönlü çalışmakta olan püskürtme makinesi tercih edilmelidir. Püskürtülmesi gereken malzemeye dönük en düşük uç boyutu gereksinimin belirlenmesi ile satın alınacak olan boya püskürtme makinesinin en uç boyutları ile karşılaştırma yapılması gerekmektedir. Makinenin ucuna seçilen uç kısmı uyumluluk sağladığında püskürtme işlemi doğru olarak yapılacaktır.

 

Kullanım Sıklığına Göre Makinalar

Aynı zamanda makine seçiminde ne sıklıkla boyama yapılacağı da tayin edici olmaktadır. Bazı boya makineleri tam zamanlı bazıları ise yarı zamanlı olarak çalışmaya imkân vermektedirler. Bu durum ise ihtiyacınıza yönelik olarak belirlenmelidir. Böylece başlangıç ve profesyonel seviyeye kadar farklı özelliklerde üretilen makineler arasında seçim yapmanız daha kolay bir hale gelebilecektir. Boya kullanım miktarına göre ürün seçimi yapmanız tercih edeceğiniz ürün kalitesini de arttıracaktır.

 

Yüzeyler İçin En Doğru Ürünler

Doğru boya püskürtme makinesi seçilirken hangi yüzey için kullanılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Farklı yüzeyler için farklı malzeme ve son kat kalitesi gerekli olmaktadır. Doğru olan makineyi seçmek için malzeme ve gerekli olan son kat da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bunun dışında şu noktalara da dikkat ederek doğru püskürtme makinesi seçimi yapabilirsiniz; en fazla uç boyutu, güç kaynağı seçimi, makine ve kullanılacak malzemelerin uyumluluğu, makine kurulum ve yedek parça ağı gibi özellikleri temel alarak püskürtme boya işlemlerinizde doğru makineyi seçmeniz daha kolay olacaktır.

 

Boya Yapmayı Kolaylaştıran Ürünler

Bunun yanında boya yapma makinesi ya da boya renklendirme makinesi olarak bilinen makineler de boyama alanında ihtiyaçlarınıza özel bir katkı sunacaklar. Kısıtlı boya seçeneği olduğunda kendinize özel boya tonlarını elde etmek için kullanılacak olan bu özel makineler istediğiniz renk tonunu çok basit ve kolay bir şekilde elde etmenize olanak tanıyorlar. Boya renklendirme makineleri, farklı boyaları bir araya getirerek güvenli bir şekilde tam istenen tonlarda renklerin elde edilmesini mümkün hale getiriyorlar. Özellikle kendinize özgü tonları elde etmek için boya karıştırma makineleri büyük bir rahatlık veriyorlar. Kolay, hızlı ve gelişmiş özellikleri ile birlikte herkesin rahatlıkla kullanımı için imkânlar sunan bu makineler ile birlikte istediğiniz renkleri elde edebileceksiniz.

 

Boya Yapma Makinesi Fiyatları

Boya püskürtme makinesi fiyatları ya da boya yapma makinası fiyatları modellerin özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Üstün kolaylık sunan modeller donanımsal özelliklerine göre çeşitlilik taşıyorlar. Bu bakımdan da kullanılacak alana göre makineler yoğun ilgi görebiliyorlar. Çok fonksiyonlu modeller boyama esnasında çok büyük kolaylık sunarak avantaj yaratıyorlar. Farklı boyama işlemlerinin hızlı ve kaliteli şekilde yapılmasına gerekli zemini hazırlayan modeller, farklı ebatlarda ve özelliklerde tercih edilerek tekil ya da set olarak da temin edilebiliyor. Ürünlerin yeni başlayanlara özel olarak hazırlanan başlangıç setleri olmasının yanında daha uzmanca kullanıma yönelik olan çok işlevsel modeller de rahatlıkla seçilebiliyor. Kolay kullanım sunan tasarımları sayesinde yer ve zaman açısından da önemli tasarruflar yaratıyorlar. İç ve dış mekanda rahatlıkla kullanım sağlayan modeller çit, mobilya, dolap, duvar, çeşitli araç gereçlerin boyanması için son derece yüksek bir kolaylık imkânı yaratıyorlar.

Aynı makineler ile birlikte cila ya da vernik gibi işlemlerin yapılması da modellere göre mümkün olabiliyor. Kolay ayarlanan semboller, işaretler ya da renk kodları ile birlikte makineler temiz ve hızlı boyama sürecinin tamamlanmasını sağlıyorlar. Özellikle boyama yapmak hem hazırlanma hem de boyama işlemi sırasında çok zahmetli olduğundan bu makinelerin en büyük avantajı boyama işlemini çok hızlı ve keyifli bir hale getirmeleri oluyor. Farklı özelliklere de sahip olan modeller dengeli ve uyumlu bir şekilde boyama işlemlerinizi yapabilmeniz için gerekli olan katkıları sunuyorlar.

 

Boya Makineleri Kullanma Avantajları Neler?

Hızlı doldurma, karıştırma ve temizlik sağlayan yapıları ile etkili ve pratik boyama yapılmasını sağlayan ürünler böylece boyama işlemlerini de kısa sürede sonuca kavuşturuyor. Boyama için gerekli olan tüm etmenleri barındıran makineler büyük ve küçük alanlarda, çeşitli araçların üzerinde dengeli boyama işlemlerinin yapılmasını sağlıyorlar. Farklı makineler ile istediğiniz tonları ayarlayabiliyor ve boya atma makinesi çeşitleri sayesinde de boyama yapılacak yüzey üzerinde tam kontrol sahibi olarak boyama işleminizi kolayca tamamlayabiliyorsunuz. Güçlü motor özellikleri ile tam performans ile çalışan ürünler, boyama işlemleri için gerekli olanları tam anlamıyla yerine getiriyorlar. Esnek ve yüksek kaliteli donanıma sahip olan modeller, verimli boyama sürecine çok büyük katkı sağlıyorlar. Damlama ya da bulaşma gibi durumlar olmadan eşya ve yüzeylerinin çok basit şekilde boyanmasını sağlayan ürünler, başlangıç seviyesinde olan ya da tam uzman olarak boyama yapan kimselerden tam puan almayı rahatlıkla başarıyorlar.