İlan No: #00092915
Kategori: Damızlık Kafesi
Marka: Gürtech
Model Tipi: D-120
Model Yılı: 2017
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
İlan Tarihi: 16.03.2017
İlan Bitiş Tarihi: 01.01.2018
Konum: Konak / İzmir / Türkiye
 Satıcıya Mesaj Gönder Veya Soru Sor
SATICI FİRMA BİLGİLERİ

Yetkili: Güreş Tavukçuluk Teknolojisi

Konak / İzmir / Türkiye


Damızlık Tavuk Kafesleri

 

 

GürTech D-120
240 x 120 Damızlık Kafes

Kafes sistemlerinin ana bileşenleri, galvanizli sac ve galvanizli tel malzemeden oluşmaktadır. Kafeslerimizin konstrüksiyonu ve kafes bölmelerinde kullanılan bu galvanizli saclar ve teller ISO 9001 belgeli olup; kullanılan sac ve tellerin yüzey kaplamaları,  yüksek standartlardadır.
Kafes sisteminin tasarımı yer hareketlerinden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Kafes sisteminin ana konstrüksiyonunda, her 60 cm de bir kafes ayağı ve bu ayakların altına konan geniş tabanlı pabuçlar bulunmaktadır.

Kafes Gözleri
Kafes gözleri 240 x 120 cm ölçülerindedir. Yan duvarlar galvanizli saçtan imal edilmiştir. Bu sayede tavuklar, kendi bölmelerinde müstakil yaşamakta, yan bölmeler ile irtibatı kesilmekte, gagalama ve ürkme önlenerek daha sakin olmaları sağlanmaktadır. Uygun eğimli alt teller ile yumurtaların kolaylıkla yumurta kanalına ulaşması sağlanmış ve böylece yumurtalarda meydana gelebilecek kırık ve kirlilik oranı minimum seviyeye indirilmiştir.

Yemleme Sistemi
Yem arabalı yemleme sistemi tam otomatik olup; tamamı galvanizli sacdan üretilmiştir.
Yem arabalı sistem olup, zincirli yemleme sistemindeki olumsuzluklar dikkate alınarak geliştirilmiştir. Çok daha ideal olan yem arabalı sistemde özel olarak dizayn edilen yem dağıtım aparatları sayesinde yemin sıhhî, homojen, karıştırılarak ve eşit dağılımı sağlanmıştır. Yem zayiatları asgariye indirilmiştir. 4 adet kademe ayarı ile istenilen seviyede yem verilir.
Yem, kümeslerin dışında bulunan 6 ayaklı konik tabanlı silolarda muhafaza edilir. Yem, silonun altından başlayıp yem kovalarına kadar uzanan 125 mm çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar sayesinde yem arabalarına otomatik olarak dağıtılır. Yem kovaları dolunca sistem fotoseller sayesinde otomatik olarak durur. Sıranın her iki yanında bulunan yem kovaları önceden ayarlanmış periyodik zamanlarda sıra boyunca hareket ederek, yemleri yemliklere boşaltır.
Yem arabaları kafeslerin üzerinde bulunan raylarda 0,75 HP elektrik motorları ve ithal çelik halatlar aracılığı ile hareket eder.
Yemlikler, tavuk kafes sistemlerinde her kata eşit miktarda yem dağıtmak ve yemin yemlik dışına taşmasını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemle yem israfı minimuma iner ve hayvanlara taze yem sunulur. Ayrıca tavuğun yemi seçme imkanı ortadan kaldırılarak, yem içeriğinin tamamının tavuk tarafından tüketilmesi sağlanır.

Su İçme Sistemi
Sulama sistemi; kafesi boydan boya geçen 2 takım PVC boru üzerinde her bir göze 12 adet kırmızı plastik ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş olan nipel mevcuttur. Her gözde plastik çanak damlalıklar mevcuttur. Böylece kafes gözlerinin altında bulunan gübre bantları ıslanmamış olur.
Her katta ve sırada 1 adet su rezervuarı bulunmaktadır.
Su şebekesinden gelen su, uygun basınç altında rezervuarlara verilir ve oradan da içme suyu borularına gönderilir.

Gübre Sevk Sistemi
Gübre, her kafes sırası ve katının altında bulunan, kafes boyunca uzanan ve gübrenin kusursuz olarak temizlenmesine olanak tanıyan, 1 mm kalınlığında Polipropilen (PP) gübre bantları ile 1 HP gübre bandı redüktörlü hareket motorları sayesinde çekilerek temizlenir.
Bu güçlü ve sağlam yapı, çok uzun kümeslerde dahi sorunsuz çalışmaktadır. Her katta bulunan merdane ve sıyırıcılar ile kümes sonundaki yatay gübre boşaltma konveyörüne aktarılan gübre, buradan kümes dışında bulunan dikey gübre boşaltma konveyörüne aktarılır. Gübre nakil konveyörleri;  galvanizli saçtan imal edilmiş olan konstrüksiyon ve sabit borular üzerinde çalışan kord bezli 5 mm kalınlığında kauçuk bant ve ön arka merdaneler ile 1.5 HP redüktörlü motordan mevcuttur.
Gübre bantlarının kümesin arka tarafına denk gelen kısmına, gübrenin dışarıya sıçrayıp kümesi kirletmemesi ve düzgün bir şekilde gübre konveyörüne aktarılması için koruyucu bir kapak konulmuştur.

Otomatik Yumurta Toplama Sistemi
Her kata aşağı yukarı hareket ederek ulaşan lift sistemi mevcuttur.
Otomatik yumurta toplama ünitesi, GÜRES TEKNOLOJİ tarafından galvaniz sac ve malzemeden imal edilmektedir.
Yumurta konveyörü, yine GÜRES TEKNOLOJİ tarafından galvaniz sac gövdeli olarak üretilmekte olup; elektrostatik plastik kaplamalı fırın boyalı zincir ve çubuklu, redüktörlü lift tertibatlıdır.
Konveyör motoru 0,75 HP, bez bant motoru 0,75 HP, asansör motoru 0,75 HP gücündedir.
İthal bez yumurta bantları ile yumurtalar nakledilmekte ve bağlantı elemanları plastikten imal edilmektedir. İthal bez bantları antistatiktir ve toz tutmaz. Kafesler boyunca uzanan ve dönüş yapan yumurta bez bantları, yumurta toplama başlıkları ile hareket ettirilir. Bez bantlar ve alt tel, yumurtaların çarpışmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.
Asansörlü konveyör sisteminin aşağı yukarı hareketi sayesinde her kattaki yumurtalar, yumurta bantlarından yumurta taşıma konveyörüne geçirilir. Yumurtaların, bez bant üzerinde konveyöre aktarılırken hasar görmemesi için geçiş yerlerinde plastik ara geçiş elemanları bulunur. Bu sayede en az düzeyde enerji tüketimi ile yumurtalar toplanır.
Sistemde 90 derece + 90 derece viraj dönmek mümkün olduğundan, herhangi bir aktarmaya ihtiyaç duymadan yumurtaların kırılmaları engellenmekte ve sistem yumurta toplama ve tasnif makinelerine uygun olarak monte edilebilmektedir.
Her sıra sonunda yumurta bantlarını temiz tutmak amacıyla konulmuş özel fırçaları mevcuttur.

Tüneme Alanı
Tüneme alanının tasarımı sayesinde, tavukların ayaklarının altında eşit dağılımlı basınç sağlayan güvenli tüneme alanı üzerinde tavukların dinlenmesine özen gösterilmiştir.

Perdeli Folluk
Tavukların yumurtlarken rahatsız olmaması için her gözde 2 adet folluk mevcuttur. Folluk esnek perde ile kapatılmıştır. Folluğun altındaki teller, plastik kaplamalı olup, yumurtlama esnasında yumurtaların zedelenmesi engellenmiş ve tavuğun rahat etmesi sağlanmıştır. Aynı zamanda, yemleme alanından kayıp olmaması için yem kanalına folluğun içerisinden ulaşmak da mümkündür.

Elektrik Panoları

Yemleme sisteminin elektrik panosu:
Yemleme sisteminin elektrik tesisatı ve kumanda panosu, başta ve sonda stop switchlerini, kumanda kablolarını ve zaman saatini içerir.

Gübre temizleme sisteminin elektrik şalterleri:
Su sızdırmaz tip kendinden motor koruma sistemine sahip şalterlerdir.

Damızlık Tavuk Kafesleri, Sıfır ( Yeni ) Satılık TL Fiyat'la sitemizde inceleyin sipariş verin satın alın!